USD/JPY Probes 135 as BOJ Implements YCC


تجزیه و تحلیل USD/JPY و نکات صحبت

  • خرید اوراق قرضه BOJ و وام ها بر سرفصل های روزنامه های ژاپنی غالب است.
  • دقایق FOMC چقدر تاثیر خواهند داشت؟
  • تجزیه و تحلیل تکنیکال نشان می دهد که ممکن است از طریق الگوی نمودار گوه در حال افزایش، نزولی وجود داشته باشد.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی ین ژاپن

ین ژاپن صبح امروز چهارشنبه در برابر دلار آمریکا کمی حمایت پیدا کرد، در حالی که بانک ژاپن (BOJ) مجبور به خرید اوراق قرضه 10 ساله دولتی به دلیل بازدهی که از سقف بالایی بانک مرکزی آمریکا عبور می کرد.0.5٪) باند خط مشی آنها. این دومین جلسه معاملاتی متوالی است که این اتفاق رخ می‌دهد و موضع سیاست پولی فوق‌العاده سست BOJ را بار دیگر زیر سوال می‌برد.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

اوایل صبح امروز، شاخص تانکان رویترز برای ماه فوریه (به تقویم اقتصادی زیر مراجعه کنید) نسبت به ماه ژانویه کمی بهبود یافت. با این حال، چاپ منفی نشان دهنده بدتر شدن شرایط در بخش تولید است. تامورا از BOJ با پیام‌های متفاوتی همراه شد که بیان کرد در حال حاضر سیاست پولی سست لازم است، اما تغییرات سیاست‌های آتی در مرحله‌ای در آینده حیاتی خواهد بود. او در ادامه به تهدید مداوم فشارهای تورمی در ژاپن و همچنین افزایش دستمزدها به عنوان یکی از عوامل اصلی بخش خدمات اشاره کرد. موارد فوق می‌تواند به نشست آتی BOJ منجر شود که فضایی برای حمایت از JPY ایجاد کند.

تقویم اقتصادی JPY

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

از دیدگاه دلار، نقطه برجسته امروز از طریق صورتجلسه FOMC صورت می گیرد و بازارها احتمالاً بر اعضای هیئت مدیره متمرکز خواهند شد که افزایش بیشتر نرخ بهره را ترجیح می دهند. با توجه به رالی اخیر که نشانه هایی از فرسودگی را نشان داده است، دلار ممکن است واکنش بسیار مطلوبی نشان ندهد. از سوی دیگر، تنش‌های ژئوپلیتیکی با آمریکا/چین و روسیه/اوکراین همچنان از طریق پناهگاه امن دلار آمریکا را تامین می‌کند.

تحلیل فنی USD/JPY

نمودار روزانه USD/JPY

image2.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

روند قیمت روزانه USD/JPY همچنان در الگوی نمودار گوه ای رو به افزایش (سیاه) در حول محور روانشناختی معامله می شود. 135.00 رسیدگی. با نگاهی به شاخص استحکام نسبی (RSI)، هنوز جا برای صعود بیشتر وجود دارد و شکست بالای مقاومت گوه می‌تواند الگو را باطل کند. خرس‌ها به دنبال شکست و تأیید بسته شدن در زیر حمایت گوه‌ای هستند که این موضوع را آشکار می‌کند 133.63 سطح پشتیبانی

سطوح مقاومت کلیدی:

  • 137.67
  • SMA 200 روزه (آبی)
  • 135.00

سطوح پشتیبانی کلیدی:

IG CLIENT احساسات صعودی

IGCS نشان می‌دهد که معامله‌گران خرده‌فروشی در حال حاضر نسبت به USD/JPY خالص کوتاهی دارند 60% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های فروش دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما دیدگاهی مخالف در مورد احساسات داریم که منجر به یک سوگیری صعودی کوتاه مدت می شود.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع