ZAR برای تصمیمات نرخ تورم SA، SARB و PBOC آماده می شود


نقاط صحبت رند

  • امکان عقب نشینی کوتاه مدت روی کارت ها برای گاوهای نر ZAR.
  • تصمیم گیری نرخ SARB در تمرکز این هفته.
  • آیا R17/$ به عنوان پشتیبانی نگه می‌دارد؟

پیشینه اساسی USD/ZAR

را راند آفریقای جنوبی امروز صبح در پشت یک ضعیفتر مهلت پیدا کرده است دلار آمریکا به عنوان بازارهای پول تجدید نظر در انتظارات فدرال رزرو افزایش نرخ پایین تر از 100bps. هفته پیش رو چندین نقطه داده اقتصادی کلیدی برای آفریقای جنوبی از جمله تورم و اعلام نرخ بهره SARB در خود دارد (تقویم اقتصادی زیر را ببینید). تورم در حال حاضر از سقف هدف بانک ذخیره فراتر رفته است 6% در ماه می و پیش بینی می شود به 7.2٪ فردا به فشار شاهین بر SARB برای افزایش می افزاید 50bps پنجشنبه. اگر داده‌های تورم انتظارات را از دست بدهند، نمی‌بینم که SARB برای کاهش این پیش‌بینی 50 واحد در ثانیه در کنار فدرال رزرو تهاجمی، تحت تأثیر قرار گیرد. از آنجا که ساعت 16.00 افزایش صعودی در اواخر ژوئن، فشارهای تورمی به مصرف‌کنندگان آفریقای جنوبی آسیب رسانده است و اگرچه نرخ‌های صعود ایده‌ای نیست، کنترل تضعیف رند برای محدود کردن کاهش بیشتر تورم برای مصرف‌کننده ضروری است.

تقویم اقتصادی USD/ZAR

پیش بینی قیمت راند آفریقای جنوبی: ZAR برای تصمیمات نرخ تورم SA، SARB و PBOC آماده می شود

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

به نظر می رسد دورنمای تاریک اخیر کالاها در حال حاضر جلوتر از چین متوقف شده است نرخ اولیه وام (LPR) فردا تصمیم می گیرد که انتظار می رود نرخ 1 ساله باقی بماند 3.7٪ در حالی که نرخ 5 ساله که به طور غیر منتظره در ماه مه کاهش یافت به 4.45٪ از جانب 4.6٪ ممکن است شاهد کاهش دیگری برای تحریک بخش املاک باشیم زیرا بازپرداخت وام مسکن در معرض تهدید قرار می گیرد. همراه کردن انتظار افزایش نرخ SARB با کاهش احتمالی PBOC می تواند منجر به تقویت راند در برابر دلار در این هفته شود. در سطح محلی، loadshedding تا حدودی تسهیل شده است و کسب‌وکارها از خاموشی‌های مرحله 6 در اوایل این ماه فاصله می‌گیرند و باید به پشتیبانی رند اضافه شود.

تجزیه و تحلیل فنی

USD/ZAR روزانه چارت سازمانی

پیش بینی قیمت راند آفریقای جنوبی: ZAR برای تصمیمات نرخ تورم SA، SARB و PBOC آماده می شود

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

USD/ZAR روزانه اقدام قیمت خرس ها را آزمایش می کند 17.0000 روانشناسی منطقه پشتیبانی با بسته شدن تأیید در زیر که احتمالاً منجر به نزولی بیشتر برای جفت می شود. سوگیری کوتاه‌مدت من در این هفته تحت پس‌زمینه بنیادی فعلی به سمت قدرت رند منحرف شده است، در حالی که حرکت قیمت آتی ZAR به ترتیب به ایالات متحده و چین وابسته خواهد بود.

شرایط فعلی بیش از حد خرید در شاخص قدرت نسبی (RSI)حرکت صعودی کاهشی را نشان می دهد در حالی که اقدام قیمت مربوطه بالاتر می رود. این پدیده به عنوان واگرایی نزولی شناخته می شود و به طور سنتی به سمت پایین تر حرکت می کند. این می تواند شروع یک عقب نشینی به سمت مناطق پشتیبانی بعدی باشد.

سطوح مقاومت:

سطوح پشتیبانی:

با وارن در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @WVenketas

منبع