XAUUSD با ادامه عقب نشینی شاخص دلار، بالاتر می رود


  • شاخص دلار عقب نشینی از اوج های 20 ساله، XAUUSD را بالاتر می برد.
  • گزارش CPI ایالات متحده که روز سه شنبه ارائه می شود آخرین گزارش قبل از نشست FED است. آیا این فلز گرانبها را محدود می کند یا بیشتر می کند؟

شروع می شود در:

اکنون زندگی کنید:

13 سپتامبر

( 02:09 GMT )

پیشنهاد شده توسط زین وودا

آماده سازی هفتگی تجارت کالا

برای وبینار ثبت نام کنید

همین الان ملحق شوید، همین الان بپیوندید

وبینار به پایان رسید

پس زمینه بنیادی XAUUSD

طلا روند صعودی خود را نسبت به پایین‌ترین سطح هفته گذشته افزایش داد، حرکتی که عمدتاً ناشی از آن بود دلار ضعف. ما شاهد این بودیم که همانطور که روز آغاز شد با بهبود احساسات بازار ادامه یافت زیرا سرمایه گذاران به این احتمال که ایالات متحده چشم دوخته بودند تورم به اوج خود رسیده است. در یک نکته مثبت بیشتر برای احساسات بازار، ما شاهد فیلتر شدن اخبار مربوط به بازپس گیری برخی از شهرهایی که قبلاً تحت کنترل روسیه بودند توسط اوکراین گذشت، چیزی که به نظر تحلیلگران معتقدند می تواند نقطه عطفی برای جنگ باشد.

DXY نمودار روزانه – 12 سپتامبر 2022

منبع: TradingView

داده‌های CPI آمریکا که فردا منتشر می‌شود، رویداد داده‌ای هفته است که می‌تواند هر گونه افزایش صعودی را در فلز گرانبها محدود کند. آمریکا مثبت CPI چاپ با افزایش قیمت 75 واحدی دیگر باعث تغییر روحیه سرمایه گذاران نخواهد شد. یک شگفتی نزولی در CPI ایالات متحده می تواند شاهد کاهش ارزش دلار باشد، با این حال، طبق اظهارات اعضای فدرال رزرو، بیش از یک چاپ برای متقاعد کردن آنها به کاهش یا کاهش تورم نیاز است. عضو فدرال رزرو جیمز بولارد گفته بود: «من اجازه نمی‌دهم یک نقطه داده به نوعی دیکته کند که ما در این جلسه چه کار می‌کنیم. بنابراین من در این مرحله با شدت بیشتری به سمت 75 متمایل هستم. با قضاوت بر اساس این راهنما، به نظر می‌رسد که آشکار است که فدرال رزرو هیچ واکنش تند و سریعی از خود نشان نخواهد داد، در صورتی که تورم به سمت پایین تعجب کند.

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

دانش تجارت پایه

تجارت کالا

پیشنهاد شده توسط زین وودا

XAUUSD نمودار روزانه 12 سپتامبر، 2022

منبع: TradingView

از منظر فنی، ما یک شمع داخلی نوار صعودی بسته شدن در هفتگی نشان دهنده احتمال افزایش بیشتر در این هفته است. ما همچنین قبل از پرش در هفته گذشته از منطقه 1688 دلاری، یک کف دو برابر ایجاد کردیم. در بازه زمانی روزانه، امروز صبح با نزدیک شدن به مقاومت در منطقه 1730 دلار، جهش خوبی از حدود 1712 دلار داشتیم. ما در حال حاضر زیر قیمت معامله می کنیم 20،50 و 100-SMA با شیب ها به سمت نزولی که برای فلز گرانبها نوید خوبی ندارد. یک شکستگی و بسته شدن شمع در بالای منطقه 1730 دلاری، همچنان ما را شاهد خواهد بود که 20 و 50-SMA مقاومت قابل توجهی ارائه می دهند. اقدام قیمت نشان می‌دهد که ممکن است قیمت‌های بالاتری در فروشگاه وجود داشته باشد، زیرا ما در 4H و 1H بالاترین و پایین‌ترین سطح را ایجاد می‌کنیم، اما تصویر بزرگ‌تر پیش رو فریاد احتیاط می‌دهد زیرا ممکن است با پیش‌بینی انتشار CPI ایالات متحده، افزایش‌ها محدود شود. با در نظر گرفتن این موضوع، این احتمال وجود دارد که ببینیم قیمت فلز گرانبها بین 1712 دلار و 1730 دلار به چاپ CPI فردا می رسد.

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

الگوهای نمودار تحلیل تکنیکال

پیشنهاد شده توسط زین وودا

سطوح کلیدی درون روزی که ارزش تماشا را دارند:

مناطق پشتیبانی

•1720

•1712

•1700

مناطق مقاومت

•1731

•1741

•1750
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 0% 34% 3%
هفتگی 16% 0% 13%

آرمنابع افیا تیرادرها

چه یک معامله گر جدید یا باتجربه باشید، ما چندین منبع برای کمک به شما در دسترس داریم. نشانگر ردیابی احساسات معامله گر، پیش بینی معاملات سه ماهه، تحلیلی و وبینارهای آموزشی روزانه برگزار می شود، راهنمای معاملات برای کمک به شما در بهبود عملکرد معاملاتی، و مخصوصاً برای کسانی که هستند جدید در فارکس.

نوشته شده توسط: Zain Vawda, Marketس نویسنده برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع