XAU/USD Breakout عقب می نشیند، پشتیبانی را در مقاومت قبلی آزمایش می کند


نکات طلایی:

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

قیمت طلا در یک پرتگاه مهم قرار دارد.

حرکت صعودی که در نوامبر آغاز شد همچنان زنده است، اما از زمانی که مقاومت سه شنبه گذشته وارد معادله شد، خرس ها حرکتی را انجام دادند و قیمت طلا در حال حاضر به زیر چند سطح حمایت کلیدی رسیده است. پتانسیل حمایت بیشتر کمی کمتر است، در حدود 1725-1727، اما خرس‌های طلا اکنون در چهارمین روز متوالی زیان خود کار می‌کنند و با توجه به موضوعات مرتبط در نرخ‌ها و دلار آمریکا، ممکن است پس‌زمینه اساسی به روشی کمتر دوستانه تغییر کند. گاو نر

من به قیمت طلا در ماه نوامبر نگاه کرده بودم و پتانسیل صعودی را برجسته می‌کردم، زیرا اقدامات قیمتی باعث ایجاد گوه نزولی شده بود و در عین حال یک نقطه کلیدی از حمایت را حفظ کرد و به آن احترام گذاشت. قیمت‌ها چند روز بعد، به دنبال شکست ناموفق دیگری در سال 1622، جهش شدیدی داشتند، و این منجر به بازدید از مقاومت شد، همانطور که از خط روند نزولی که اوج‌های نوسان فوریه و اکتبر را به هم متصل می‌کند، گرفته شد.

دوشنبه بعد شاهد ادامه حرکت در آن سطح بودیم، اما روز بعد منجر به شکست قوی از بالا شد و این حرکت تا پایان هفته ادامه داشت. گاوهای طلا حتی به حرکت خود در هفته بعد، که هفته گذشته بود، ادامه دادند، تا اینکه در نهایت مقاومت شروع به وارد شدن به معادله حول همان منطقه 1786-1794 کرد که در فوریه و می سال جاری حمایت بود.

نمودار قیمت روزانه طلا

image1.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; طلا در Tradingview

روند میان‌مدت قدرت اکنون پس از کاهش بیش از 50 دلاری قیمت‌ها از آن مقاومت در هفته گذشته، زیر سوال رفته است. روند بلندمدت همچنان ماهیت نزولی دارد و سوال بزرگ این است که آیا این روند در راه بازگشت است زیرا ضعف کوتاه مدت باعث عقب‌نشینی عمیق‌تر قیمت طلا می‌شود.

در این مرحله، مقطعی از حمایت وجود دارد که در کار است و اگر گاوها بتوانند از آن دفاع کنند، روند صعودی میان مدت پتانسیلی برای ادامه دارد.

در این مرحله، قیمت طلا بیش از 23.6 درصد از آن حرکت صعودی قبلی را عقب نشینی کرده است، اما هنوز با اصلاح فیبوناچی 38.2 درصدی آن حرکت مواجه نشده است. این سطح در یک نقطه آشنا در سال 1725 قرار می گیرد که نوسان قبلی در اوج بوده است – و این درست پایین تر از سطح نوت فیبوناچی دیگر در 1727 است. در مجموع، این یک منطقه حمایتی مورد علاقه گاوها را ایجاد می کند، زیرا نگه داشتن در آنجا به عنوان طولانی تر نشان می دهد. ترم بالاتر پایین

اما، اگر خریداران بتوانند این حمایت را حفظ کنند، سطح بعدی توجه حدود 50 درصد از همان مطالعه فیبوناچی در 1705 است، و یک شکست زیر که کنترل را به خرس‌ها باز می‌گرداند.

نمودار قیمت چهار ساعته طلا

image2.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; طلا در Tradingview

طلا کوتاه مدت

بنابراین، آیا این تجدید روند نزولی بلندمدت است یا ادامه حرکت صعودی کوتاه مدت؟ از نمودارهای بلندمدت، چشم انداز یک نوسان نزولی جذاب به نظر می رسد در حالی که نمودار روزانه پتانسیل صعودی را نشان می دهد، با توجه به آزمون حمایت در مقاومت قبلی و در صورت وجود، تایید بالاتر به پایین پس از بالاترین بالاترین اخیر.

من قصد دارم برای این کار به نمودار روزانه برگردم زیرا معتقدم که در حال حاضر بیشترین وضوح را ارائه می دهد. و تا زمانی که قیمت بالاتر از 38.2% اصلاح شکست اخیر باشد، این در برای ادامه روند صعودی می تواند باز بماند. این احتمالاً مشروط به بازدهی ضعیف دلار خواهد بود که احتمالاً رابطه‌ای با نرخ‌ها دارد.

اما – اگر خرس‌ها این حمایت را از بین ببرند و شاید مهمتر از آن – اگر علامت 50 درصدی اصلاح اخیر را حذف کنند، گاوها نتوانسته‌اند این حرکت را حفظ کنند و سپس توجه به سمت کوتاه موضوع بازمی‌گردد. در زیر سال 1705، پتانسیل حمایت طولانی‌مدت در مقاومت قبلی وجود دارد، از همان نقطه‌ای که من برای شناسایی شکست در اوایل نوامبر استفاده می‌کردم، که در حدود سال‌های 1673-1678 ترسیم شده بود.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

ایجاد اعتماد در معاملات

نمودار قیمت روزانه طلا

image3.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; طلا در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX

منبع