XAU/USD پس از CPI ایالات متحده آسیب دید


چشم انداز قیمت طلا (XAU/USD):

  • با افزایش انتظارات نرخ، قیمت طلا باعث افزایش زیان در پیامدهای CPI ایالات متحده شد
  • XAU/USD پس از پشتيباني رواني قبلي افت کرد و اکنون در برابر 1850 دلار مقاومت کرده است.
  • USD همچنان انعطاف‌پذیر است – فروش خرده‌فروشی افزایش می‌یابد و به احتمال بالاتر نرخ‌های بالاتر کمک می‌کند

توصیه شده توسط Tammy Da Costa

نحوه معامله طلا

قیمت طلا کاهش می یابد زیرا انتظارات نرخ بالاتر باعث افزایش قدرت دلار آمریکا می شود

قیمت طلا پس از انتشار داده‌های مربوط به CPI ایالات متحده کاهش یافته و فشار بیشتری بر این فلز گرانبها وارد کرده است. با انتشار ارقام تورم ژانویه که کاهش جزئی در CPI اصلی را نشان می‌دهد، فشار قیمت‌ها همچنان بالاست و پتانسیل فدرال رزرو برای ادامه افزایش نرخ‌ها را تجدید می‌کند. علاوه بر این، خرده فروشی در ایالات متحده تخمین ها را شکست داده است و از دلار قوی تر حمایت می کند.

با توجه به افزایش احتمالات نرخ بهره برای باقیمانده جلسات FOMC در سال 2023، تنها 0.64 درصد انتظار دارند که نرخ بهره در ماه دسامبر کاهش یابد، در حالی که اکثریت انتظار دارند که فدرال رزرو تا زمانی که نرخ پایانی به محدوده بین 5 تا 5.25 درصد افزایش یابد، به افزایش خود ادامه دهد. .

شرح جدول به طور خودکار ایجاد شد

منبع: CME Fedwatch Tool

از آنجایی که سخنرانان فدرال رزرو تعهد خود را برای دستیابی به ثبات قیمت از طریق بازگرداندن تورم به هدف 2% تایید می کنند، داده های اخیر نشان می دهد که ممکن است نرخ های بهره بالاتر برای مدت زمان طولانی تری لازم باشد.

بازدید کنید مرکز آموزشی DailyFX کشف کردن چگونه سیاست پولی بر تجارت فارکس تأثیر می گذارد

از آنجایی که طلا و نقره به عنوان دارایی های غیر بازده در نظر گرفته می شوند، افزایش نرخ پایانی به 5.25٪ نویدبخش خوبی برای فلزات امن نیست.

در پاسخ به تعدیل انتظارات، معاملات آتی طلا (GC1!) کاهش یافت و قیمت‌ها را به پایین‌تر از MA 50 روزه (میانگین متحرک) به عنوان مقاومت در 1863 دلار رساند.

با شکستن پرچم خرس در نمودار چهار ساعته که به تقویت حرکت نزولی کمک می کند، RSI (شاخص قدرت نسبی) را به سمت قلمروی بیش از حد فروش می برد.

نمودار قیمت طلا (GC1! چهار ساعته)

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

نمودار تهیه شده توسط Tammy Da Costa با استفاده از TradingView

از آنجایی که معاملات آتی طلا در جلسه امروز 1.00% اضافی را حذف کردند، کاهش اخیر XAU/USD را به منطقه دیگری از پشتیبانی فنی در اطراف سطح روانی کلیدی 1850 دلار فرستاد.

با توجه به اینکه اواسط حرکت سال 2022 در 1848.6 دلار باقی مانده است، شکست 1830 دلاری می تواند یک کاتالیزور اضافی برای اقدامات قیمت ایجاد کند.

احساس قیمت طلا
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 13% -14٪ 4%
هفتگی 4% -18٪ -3٪

طلا: داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد 70.67 درصد معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران لانگ به کوتاه 2.41 به 1 است. تعداد معامله‌گران در معاملات خالص 8.91 درصد بیشتر از دیروز و 6.34 درصد بیشتر از هفته گذشته است. تعداد معامله گران نت-شورت نسبت به دیروز 19.74 درصد و نسبت به هفته گذشته 18.66 درصد کاهش یافته است.

ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت طلا ممکن است به کاهش خود ادامه دهد.

معامله گران نسبت به دیروز و هفته گذشته نسبت به دیروز و هفته گذشته سود خالص بیشتری دارند و ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما یک سوگیری معاملاتی بر خلاف نزولی طلایی قوی تر می دهد.

— نوشته شده توسط Tammy Da Costa، ​​تحلیلگر DailyFX.com

با تامی در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @Tams707

منبع