XAU/USD فلج شده توسط قدرت دلار، افزایش بازدهی. فدرال بعدی


چشم انداز قیمت طلا:

  • قیمت طلا به دلیل تقویت دلار آمریکا و افزایش نرخ‌های بهره اسمی و واقعی کاهش می‌یابد
  • تصمیم FOMC در روز چهارشنبه توجهات را به خود جلب خواهد کرد، و این رویداد احتمالاً باعث کاهش سطح فلزات گرانبها در مرحله بعدی خواهد شد.
  • این مقاله به سطوح فنی کلیدی برای XAU/USD می‌پردازد تا در روزهای آینده مراقب آن باشند

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشترین خوانده شده: پیش بینی قیمت نقره: چسبیده به روند نزولی پیش از FOMC – سطوح برای XAG/USD

قیمت طلا (XAU/USD) در روز سه‌شنبه با کاهش حدود 0.7 درصدی به 1663 دلار در زمان نگارش مقاله، تحت فشار افزایش نرخ‌های خزانه‌داری آمریکا و دلار آمریکا در آستانه رویداد پر تاثیر در روز چهارشنبه کاهش یافت. اطلاعیه سپتامبر FOMC. در معاملات صبح، بازده اسمی معیار 10 ساله با 10 واحد افزایش به 3.59 درصد رسید، بالاترین سطح خود از فوریه 2011، و شاخص DXY را بالاتر از دسته روانشناختی 110.00 تقویت کرد، فقط زیر بالاترین سطح چند دهه ای که در اوایل این ماه تنظیم شده بود.

با نگاهی به آینده، با وجود کاهش 7.7 درصدی تجمعی که در شش هفته گذشته رخ داده است، چشم انداز طلا همچنان تاریک است. تحولات کنونی در بازارهای ارز و درآمد ثابت باید به تضعیف فلزات گرانبها ادامه دهد و از تحقق یک بهبود عمده جلوگیری کند. با تمرکز بر اوراق قرضه، افزایش بازدهی واقعی، کریپتونیت واقعی طلا، باید دغدغه اصلی معامله گرانی باشد که روی این کالا متمرکز شده اند، به خصوص پس از اینکه TIPS 10 ساله به 1.2٪ افزایش یافت، بهترین میزان آن در بیش از 11 سال گذشته.

قیمت طلا، شاخص DXY و نمودار بازده واقعی

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

در حالی که حرکت‌های بزرگ مشاهده شده در فضای نرخ‌ها اخیراً بیش از حد دیده می‌شود، ممکن است هنوز جایی برای افزایش بیشتر وجود داشته باشد. به همین دلیل، مهم است که فردا اعلامیه سیاست پولی فدرال رزرو را به دقت دنبال کنید. راهنمای پیش‌رو و خلاصه پیش‌بینی‌های اقتصادی بانک، چیزهای زیادی را برای وال استریت روشن خواهد کرد. در هر صورت، دیده می شود که این موسسه در تلاش برای کاهش تورم هزینه های استقراض را با 75 نقطه پایه به 3.00٪ -3.25٪ افزایش می دهد، اما تمرکز باید بر روی نقشه راه سخت تر باشد.

با توجه به افزایش مداوم فشارهای قیمتی در اقتصاد ایالات متحده، که در گزارش ناامیدکننده CPI اوت منعکس شده است، مقامات فدرال رزرو ممکن است مسیری شیب دارتر و نرخ پایانی بالاتر از پیش بینی چند ماه پیش را تایید کنند. FOMC همچنین می تواند نشان دهد که موضع سیاست را برای مدت قابل توجهی در سطح اوج محدود نگه می دارد و کاهش زودهنگام را رد می کند. این سناریو می‌تواند بازده واقعی را افزایش دهد و ضعف طلا را حداقل در کوتاه‌مدت تقویت کند. به محض اینکه خطرات رکود از نظر مادی رشد کنند، داستان ممکن است در آینده تغییر کند، اما اکنون این موضوع بلندمدت است.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 2% 0% 1%
هفتگی 0% 82% 9%

تحلیل فنی قیمت طلا

پس از شکسته شدن زیر سطح حمایت خوشه ای در منطقه 1700/1675 دلاری، طلا روند نزولی خود را تسریع کرد و قیمت ها اکنون بالاتر از حد پایین کانال نزولی کوتاه مدت نزدیک به 1650 دلار است. اگر فروشندگان در جلسات آینده موفق به شکستن این کف کلیدی شوند، شتاب نزولی می تواند سرعت خود را افزایش دهد و راه را برای حرکت به سمت 1615 دلار، یعنی اصلاح 50 درصدی فیبوناچی در رالی 2018/2020 هموار کند.

از طرف دیگر، اگر خریداران دوباره ظاهر شوند و یک چرخش صعودی ایجاد کنند، مقاومت اولیه به 1675 دلار / 1700 دلار می رسد. با قدرت بیشتر، تمرکز به 1720 دلار تغییر می کند و پس از آن SMA 50 روزه در حدود 1735 دلار قرار می گیرد.

نمودار فنی قیمت طلا (XAU/USD).

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

نمودار قیمت طلا با استفاده از TradingView تهیه شده است

ابزارهای آموزشی برای تاجران

  • تازه شروع کردی؟ دانلود راهنمای مبتدیان برای معامله گران FX
  • آیا می خواهید درباره شخصیت تجاری خود بیشتر بدانید؟ در مسابقه DailyFX شرکت کنید و بدانید
  • داده های موقعیت یابی مشتری IG اطلاعات ارزشمندی را در مورد احساسات بازار ارائه می دهد. راهنمای رایگان خود را در مورد نحوه استفاده از این اندیکاتور معاملاتی قدرتمند از اینجا دریافت کنید.

— نوشته شده توسط دیگو کولمن، استراتژیست بازار برای DailyFX

منبع