XAU/USD در معرض خطر نزولی بیشتر زیر علامت روانی 2000 دلار است


قیمت طلا، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشتر بخوانید: انتخابات ترکیه و پیامدهای آن برای لیر به عنوان USD/TRY چشم نواز

پیشینه اساسی طلا (XAU/USD) و شاخص دلار

قیمت طلا پس از سقوط دیروز ثابت ماند و سطح حمایت کلیدی و MA 50 روزه شروع شد. با ادامه بن بست سقف بدهی آمریکا، شاخص دلار (DXY) در اوایل هفته تقویت شد.

قیمت طلا طی چند ماه گذشته به دلیل افزایش تقاضا به دلیل نگرانی‌های رکود اقتصادی و بحران بانکی ایالات متحده افزایش یافته است. با این حال، با توجه به تمام ابهامات، قیمت طلا نتوانست به طور پایدار بالاتر از مرز 2000 دلار باقی بماند و فعالان بازار را متعجب کرد که آیا این پایان چرخه صعودی است؟ من ابهامات بیشتری را پیش رو می بینم زیرا بانک های مرکزی به دنبال توقف افزایش نرخ بهره هستند و طلا به احتمال زیاد ذینفع هر گونه عدم اطمینان بیشتر در بازار در نیمه دوم سال خواهد بود. با افزایش تنش ها در اطراف سقف بدهی ایالات متحده در روز گذشته، در حالی که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و کوین مک کارتی، نماینده مجلس نمایندگان آمریکا با یکدیگر دیدار کردند، تقویت دلار در ابتدای هفته به وجود آمد. به گفته هر دو طرف، تحولات مثبتی وجود داشت. مک کارتی با این حال اظهار داشت که خوشبین نیست توافقی تا پایان هفته به دست آید. از نظر تاریخی، ایالات متحده در سال 2011 به نکول بدهی نزدیک شد و در آخرین لحظه از نکول جلوگیری شد. با توجه به اینکه سقف بدهی حدود 66 تا 68 بار از زمان جنگ جهانی دوم افزایش یافته است، خوش بینی بازار امروز صبح ممکن است نابجا نباشد.

image1.png

منبع: CME FedWatch Tool

داده های دیروز ایالات متحده آمیخته با خرده فروشی بود که مادر تخمین های خود را از دست داد در حالی که تولید صنعتی بالاتر بود. سخنرانان فدرال رزرو ایالات متحده همچنان بازارها را در حالت آماده باش نگه می دارند، همانطور که از بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا شنیدیم که گفت: فدرال رزرو باید در مبارزه با تورم فوق العاده قوی بماند، حتی اگر منجر به افزایش بیکاری شود. آستن گولزبی از فدرال رزرو شیکاگو گفت که بحث کاهش نرخ بهره با توماس بارکین زودرس است و او با افزایش بیشتر نرخ بهره راحت خواهد بود. نظرات و جذابیت دلار آمریکا باعث شد که شاخص دلار (DXY) به بالاترین حد در 2 هفته گذشته صعود کند و به MA 100 روزه برسد. تحولات هفته گذشته باعث شده است که انتظارات برای توقف افزایش نرخ بهره فدرال رزرو از 99 درصد یک هفته قبل به 79 درصد امروز صبح بر اساس ابزار FedWatch در بالا کاهش یابد.

در تقویم امروز چیز زیادی قابل انتظار نیست، اما ما برخی از داده‌های تاثیر متوسط ​​را در خارج از ایالات متحده داریم. داده های اولیه مجوزهای ساختمانی و همچنین شروع مسکن در ماه آوریل برای انتشار برنامه ریزی شده است و ممکن است تصویر واضح تری از بازار مسکن ایالات متحده ارائه دهد.

یک عکس حاوی متن، فونت، شماره، تصویر صفحه توضیحات به طور خودکار تولید می شود

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی و افکار نهایی

از دیدگاه فنی، روند قیمت طلا اخیراً تحت الشعاع احساسات کلی بازار و تقاضای پناهگاه امن قرار گرفته است. با این حال، این فلز گرانبها از زمانی که در 4 می به قیمت حدود 2079 دلار رسید، اوج و پایین‌تر را چاپ می‌کرد.

ما کانال صعودی را شکسته‌ایم و در حال حاضر با فاصله زمانی 50 روزه MA که در 1981.50 دلار باقی می‌ماند، معامله می‌کنیم، با شکستن زیر یک آزمون مجدد احتمالی MA 100 روزه در حدود 1925 دلار. البته، سطوح پشتیبانی روزانه دیگری نیز وجود دارد که می تواند آزمون MA 100 روزه را با پشتیبانی 1970 دلار و 1950 دلار به احتمال زیاد سرسخت نشان دهد. یک فشار به سمت بالا، سطح روانی 2000 دلار را به بازی بازمی‌گرداند که در حال حاضر با شکست کانال صعودی مطابقت دارد.

دانش تجارت پایه

تجارت کالا

پیشنهاد شده توسط زین وودا

به طور خلاصه، اخیراً شاهد برخی حرکات نامنظم بودیم که می‌توانست با فقدان اثرگذاری بالای داده‌های موجود در بازار ادامه یابد، شاخص دلار و تحولات پیرامون سقف بدهی آمریکا احتمالاً قیمت طلا را افزایش می‌دهند. تکنیک‌ها سیگنال‌های نزولی را با سوگیری به سمت نزولی در کوتاه‌مدت به ظاهر مناسب می‌تابند. بسته شدن روزانه شمع بالاتر از علامت 2007 دلار، سوگیری نزولی فعلی را باطل می کند. توصیه می کنم احتیاط و توجه به تحولات شاخص دلار و همچنین سقف بدهی ایالات متحده را داشته باشید که می تواند منجر به نوسانات غیرمنتظره قیمت در بقیه هفته شود.

نمودار روزانه طلا (XAU/USD) – 17 مه 2023

image3.png

منبع: TradingView، نمودار تهیه شده توسط Zain Vawda

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع