XAU/USD به عنوان بازده احساسات ریسکی سقوط می کند


چشم انداز قیمت طلا (XAU/USD):

  • قیمت طلا در بحبوحه کاهش ترس از سرایت بانکی محتاط می شود
  • XAU/USD حمایت را در اوج فوریه 2023 تهدید می کند
  • افزایش دلار آمریکا، پناهگاه های امن را پایین تر می کشد

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

معاملات آتی طلا پس از بازگشت کوتاهی از ریسک پذیری کاهش می یابد

پس از اینکه دلار آمریکا موفق شد اعتماد را به دست آورد، قیمت طلا کاهش یافت و دارایی های ریسک را بالاتر برد. با افزایش بخشی از زیان های اخیر دلار آمریکا، پناهگاه های امن کاهش یافت و فلزات گرانبها را کاهش داد.

اگرچه به نظر می رسد ترس از سرایت در بخش بانکی کاهش یافته است، ثبات سیستم بانکی ایالات متحده ناشناخته است. با این حال، پس از آزمایش مجدد موقت 2000 دلار، معاملات آتی طلا عقب نشینی کرد و به زیر بالاترین قیمت فوریه سقوط کرد و در حال حاضر مقاومتی در 1975.2 دلار ایجاد کرد.

با مجموعه ای از انتشار داده های اقتصادی با تاثیر بالا که به ریسک اشتها کمک می کند، سطوح فنی یک کاتالیزور اضافی برای اقدام قیمت ارائه کرده است.

توصیه شده توسط Tammy Da Costa

تجارت فارکس نیوز: استراتژی

طلا (XAU/USD) تجزیه و تحلیل فنی

از آنجایی که XAU/USD به معاملات بالای میانگین متحرک 50 روزه (MA) ادامه می دهد، به نظر می رسد گاوها در حال از دست دادن بخار هستند. با توجه به معاملات آتی ماه اول که در حال حاضر زیر بالاترین سطح سالانه معامله می شود، طیف وسیع تری از حمایت ها حول سطح روانی کلیدی 1950 دلار شکل گرفته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورداقدام قیمت،الگوهای نمودارومیانگین های متحرک، بررسی کنیدبخش آموزش DailyFX.

از آنجایی که سد حمایت از مقاومت در حال حاضر دست نخورده باقی مانده است، معاملات آتی طلا در برابر تحولات اقتصاد ایالات متحده آسیب پذیر است.

نمودار روزانه آتی XAU/USD (طلا).

image1.png

نمودار تهیه شده توسط تامی دا کوستا با استفاده از TradingView

توصیه شده توسط Tammy Da Costa

نحوه معامله طلا

برای بقیه اقشار ضعیف، تقویم اقتصادی می تواند انتظارات برای اقتصاد ایالات متحده را تهدید یا افزایش دهد.

با توجه به اینکه تولید ناخالص داخلی، Core PCE و احساسات میشیگان همچنان فعال هستند، دارایی های امن می توانند با حرکت محدود به تجارت خود ادامه دهند تا روند اساسی تایید شود.

image2.png

تقویم اقتصادی DailyFX

احساس طلا

image3.png

در زمان نگارش، طلا:داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد که 61.00 درصد معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران لانگ به کوتاه 1.56 به 1 است.تعداد معامله گران نت لانگ نسبت به دیروز 5.36 درصد و نسبت به هفته گذشته 8.33 درصد افزایش داشته است، در حالی که تعداد معامله گران خالص فروش نسبت به روز گذشته 2.16 درصد و نسبت به هفته گذشته 5.83 درصد افزایش داشته است.

ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت طلا ممکن است به کاهش خود ادامه دهد.

معامله گران نسبت به دیروز و هفته گذشته نسبت به دیروز و هفته گذشته سود خالص بیشتری دارند و ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما یک سوگیری معاملاتی بر خلاف نزولی طلایی قوی تر می دهد.

سطوح قیمت طلا برای تماشا

حمایت کردن مقاومت
1950 1975.2
1918.2 2000
1900 2014.9

— نوشته شده توسط Tammy Da Costa، ​​تحلیلگر DailyFX.com

با تامی در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @Tams707

منبع