XAU/USD به عقب باز می گردد و به بالای 1900 دلار می رسد


نقاط صحبت طلا (XAU/USD):

  • قیمت طلا حمایت موقت بالای 1900 دلار پیدا کرد
  • XAU/USD از رکود اخیر بهبود می یابد زیرا گاوها قصد دارند قیمت را به بالای 1930 دلار برگردانند.
  • دلار و بازده همچنان در ایجاد احساسات و قیمت فلزات گرانبها نقش دارند.

توصیه شده توسط Tammy Da Costa

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

قیمت طلا در حال حاضر در محدوده باریکی از حمایت و مقاومت در اطراف سطح روانی کلیدی 1900 دلار معامله می شود. از آنجایی که ترس از رکود، تورم و انتظارات نرخ همچنان به حرکت قیمت ها ادامه می دهند، عوامل اساسی و فنی هر دو در حرکت اخیر نقش داشته اند.

از منظر بنیادی، نرخ‌های بهره قدرت دلار همچنان عوامل کلیدی برای بررسی قیمت‌های کالا هستند. پس از اینکه فدرال رزرو افزایش نرخ اول خود را در مارس سال گذشته اعلام کرد، XAU/USD قبل از اینکه در نوامبر 2022 پشتیبانی شود یعنی 1618.3 دلار کاهش یافت.

نمودار هفتگی طلا (XAU/USD).

نمودار، نمودار میله ای توضیحات به طور خودکار تولید می شود

نمودار تهیه شده توسط Tammy Da Costa با استفاده از TradingView

در حالی که بازدهی خزانه و دلار از افزایش نرخ بهره سود می بردند، هزینه انجام این کار بر مصرف کنندگان سنگینی می کند. اگرچه هزینه استقراض در سال گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، اما نشانه های انقباض اقتصادی بانک های مرکزی را در موقعیت دشواری قرار داده است.

توصیه شده توسط Tammy Da Costa

معاملات فارکس نیوز: استراتژی

از آنجایی که طلا و نقره نسبت به تغییرات در سیاست پولی حساس هستند، روایت ملایم تر به افزایش فلزات گرانبها کمک کرده است. با توجه به اینکه فدرال رزرو اکنون انتظار می رود نرخ بهره را با سرعت کمتری افزایش دهد، احتمال افزایش 0.25 درصدی در FOMC بعدی به 95.2 درصد افزایش یافته است.

image2.png

منبع: CME FedWatch Tool

با این حال، پس از بهبودی بیش از 19 درصدی از نوامبر، قیمت طلا قبل از کاهش قیمت به 1931.8 دلار افزایش یافت. از نمودار روزانه زیر، حرکت صعودی قوی توسط خط روند صعودی حمایت شده است که از پایان سال 2022 ادامه داشته است.

از آنجایی که XAU/USD برای سومین ماه متوالی رشد خود را طی می کند، نگه داشتن بالای 1900 دلار می تواند به حمایت از قیمت های بالاتر ادامه دهد. با بالاترین سطح هفتگی فعلی به عنوان مقاومت در 1931.8 دلار، افزایش 0.76 درصدی امروز (در زمان نگارش مقاله) به عقب راندن قیمت طلا به سمت دستگیره 1920 دلار کمک کرده است.

نمودار روزانه طلا (XAU/USD).

رابط کاربری گرافیکی، نمودار، نمودار خط توضیحات به طور خودکار تولید می شود

نمودار تهیه شده توسط Tammy Da Costa با استفاده از TradingView

اگر قیمت ها از 1931 دلار فراتر رود، سطح روانی 1950 دلار ممکن است با حرکت بالاتر و بازگرداندن 1970 دلار به بازی وارد شود.

توصیه شده توسط Tammy Da Costa

نحوه معامله طلا

— نوشته شده توسط Tammy Da Costa، ​​تحلیلگر DailyFX.com

با تامی در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @Tams707

منبع