XAU/USD به دلیل دلار قوی، بازده واقعی بالا فرورفته است


چشم انداز قیمت طلا:

  • قیمت طلا از اواسط آگوست به دلیل افزایش ارزش دلار آمریکا و افزایش بازده واقعی کاهش یافته است.
  • پس از جهش از منطقه 1700 دلاری در اوایل هفته گذشته، به نظر می رسد XAU/USD در حال تثبیت است.
  • این مقاله به سطوح فنی کلیدی برای XAU/USD می‌پردازد تا در روزهای آینده مراقب آن باشند

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشترین خوانده شده: تحلیل اقدام قیمت یورو پس از ECB – EUR/USD و EUR/JPY

قیمت طلا (XAU/USD) در روزهای اخیر پس از فروش گسترده در اواخر ماه اوت، نشانه‌های آزمایشی ثبات را نشان می‌دهد، اما در بحبوحه افزایش نرخ‌های بهره و تقویت گسترده دلار آمریکا در فضای FX تا حدودی آسیب‌پذیر است. از اواسط ماه گذشته، ارز ایالات متحده، همانطور که توسط شاخص DXY اندازه گیری شد، تقریباً 3.5٪ افزایش یافته است. به سطوحی که از سال 2002 مشاهده نشده است. در این دوره خاص، بازده واقعی، معیار واقعی هزینه های استقراض، نیز افزایش یافته است، به طوری که TIPS 10 ساله با افزایش بیش از 50 واحد پایه به 0.86 درصد، مطابق با بالاترین قیمت چند ساله ژوئن، توربوشارژ شده توسط کاهش انتظارات تورمی و نرخ مرکزی توربوشارژ شده است. موضع جنگ طلبانه بانک

اگرچه پس زمینه فعلی ممکن است برای طلا دشوار است، فلز زرد ممکن است امسال به کف رسیده باشد. اول، اقدامات تهاجمی FOMC هنوز انجام نشده است به طور کامل در اقتصاد واقعی بازی کند; گذشته از همه اینها، سیاست پولی با تاخیر طولانی و متغیر عمل می کند. زمانی که کاهش سرعت در ماه‌های آینده بیشتر محسوس شود، که سناریوی پایه است، نرخ‌های خزانه‌داری باید شروع به کاهش کنند یا حداقل، صعود به سمت بالا را متوقف کنند.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

با بازده اسمی احتمالا به اوج خود می رسد، همتایان واقعی آنها ممکن است روند صعودی را محدود کرده باشند، به ویژه با توجه به تحولات اخیر در جبهه تورم. برای زمینه، نقطه سر به سر 10 ساله، معیاری برگرفته از بازار برای تورم مورد انتظار، که در آوریل 3.02 درصد بود، کاهش خود را از سر گرفت و در اوایل این هفته به 2.44 درصد رسید و به میانگین بلندمدت خود یعنی 2.40 درصد نزدیک شد. در شرایط کنونی، این شاخص آینده‌نگر ممکن است افت چندانی نداشته باشد، و از فتح بازده واقعی به اوج‌های چرخه جدید جلوگیری می‌کند (بازده واقعی به عنوان بازده اسمی منهای انتظارات تورمی تعریف می‌شود).

نکات 10 ساله ایالات متحده و تورم 10 ساله شکسته

نکات 10 ساله ایالات متحده و تورم 10 ساله

منبع: TradingView

با نگاهی به آینده، برخی از تنش های اساسی تأثیرگذاری بر دارایی‌های بدون بازده می‌تواند به آرامی شروع به کاهش کند و به قیمت طلا اجازه دهد تا سطح و حتی افزایش یابد، به خصوص اگر ترس از رکود با یک انتقام بازگشت و باعث ایجاد تلاطم در وال استریت شود. طلا به عنوان یک دارایی امن در نظر گرفته می شود، بنابراین منطقی است که استدلال کنیم که این فلز می تواند در مواقع افزایش عدم اطمینان و احساس خطر، عملکرد خوبی داشته باشد.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 0% -9٪ -1٪
هفتگی 2% -6٪ 1%

تجزیه و تحلیل فنی طلا

طلا از اواسط آگوست تا اوایل سپتامبر به شدت افت کرد، اما در یک خط روند افزایشی بلندمدت با حمایت مواجه شد، از سطح فنی بالا رفت و قیمت 1700 دلار (قیمت‌ها در حال حاضر 1717 دلار) را به دست آورد. اگر گاوها کنترل بازار را دوباره به دست آورند و حرکت صعودی را دوباره احیا کنند، مقاومت اولیه در میانگین متحرک ساده 50 روزه و به دنبال آن 1780 دلار ظاهر می شود. با قدرت بیشتر، تمرکز به بالاترین قیمت آگوست تغییر می کند، فقط زیر 1825 دلار.

از طرف دیگر، اگر خرس‌ها دوباره ظاهر شوند و XAU/USD را پایین بیاورند، حمایت حدود 1700 دلار / 1675 دلار به نظر می‌رسد. اگر این منطقه به سمت نزول شکسته شود، فشار فروش می تواند سرعت بیشتری داشته باشد و راه را برای حرکت به سمت 1615 دلار هموار کند.

نمودار فنی آتی طلا

نمودار تحلیل تکنیکال طلانمودار فنی قیمت طلا

نمودار قیمت طلا با استفاده از TradingView تهیه شده است

  • تازه شروع کردی؟ دانلود مبتدیان راهنمای معامله گران FX
  • آیا می خواهید درباره شخصیت تجاری خود بیشتر بدانید؟ را بگیرید مسابقه DailyFX و دریابید
  • داده های موقعیت یابی مشتری IG اطلاعات ارزشمندی را در مورد احساسات بازار ارائه می دهد. راهنمای رایگان خود را دریافت کنید در مورد نحوه استفاده از این اندیکاتور تجاری قدرتمند در اینجا.

— نوشته شده توسط دیگو کولمن، استراتژیست بازار برای DailyFX

منبع