XAU/USD با شرط‌های تورم پایین‌تر قبل از CPI افزایش یافت


تحلیل طلا (XAU/USD).

  • فروش دلار طلا را افزایش می‌دهد، جرقه‌ای را برای یادآوری روایت «فدرال رزرو» ایجاد می‌کند
  • اقدام کوتاه مدت قیمت، طلا را جلوتر از CPI افزایش می دهد – به بالای مقاومت 1722 دلار می رسد

فروش دلار طلا را افزایش می‌دهد، جرقه‌ای را برای یادآوری روایت “فدرال رزرو”.

در حالی که دلار (DXY) به فروش خود ادامه می دهد، کالاهای دلاری قبل از چاپ CPI ایالات متحده تقویت شده اند. اگر CPI مطابق با پیش‌بینی‌ها (8.1%) باشد، نشان دهنده کاهش 0.4 درصدی نسبت به چاپ ماه گذشته و دومین حرکت ماهانه متوالی پایین‌تر در تورم ایالات متحده خواهد بود.

به نظر می‌رسد بازارها پیش‌بینی کرده‌اند که داده‌های CPI پایین‌تری داشته باشند که به حرکت مخالف فعلی در چشم‌انداز وسیع‌تر کالاها افزوده است. سرد شدن تورم منجر به گمانه زنی در مورد “حرکت فدرال رزرو” می شود که به موجب آن FOMC ممکن است در نهایت قصد خود را برای کاهش سرعت و میزان افزایش نرخ بهره در آینده اعلام کند.

علیرغم اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و سایر اعضای برجسته فدرال رزرو مبنی بر اینکه قبل از بررسی تغییر رویکرد، باید “شواهد قانع کننده” مبنی بر کاهش تورم وجود داشته باشد، روایت چرخش فدرال رزرو پیش از این که توسط رگبار فدرال رزرو سرکوب شود، مورد توجه قرار گرفت. سخنرانان بار دیگر موضع خود را برای افزایش نرخ تایید کردند.

با این وجود، می‌توانیم شاهد بازگشت روایت محوری فدرال رزرو در مورد تورم پایین‌تر باشیم، زیرا فدرال رزرو نمی‌تواند به زمزمه‌های کاهش نرخ افزایش نرخ و پایان زودهنگام سیاست‌های پولی انقباضی به دلیل دوره خاموشی معمول قبل از نشست هفته آینده FOMC پاسخ دهد.

تحلیل تکنیکال طلا

به نظر می رسد طلا در مسیر چاپ سومین روز متوالی افزایش قیمت قرار دارد و بر سطح مقاومت قبلی 1722 غلبه کرده است. با این حال، بسته شدن روزانه گویاتر خواهد بود. فتیله های فوقانی روزهای قبل در حدود سال 1722 نشان می دهد که اصلاح نزولی حرکت کوتاه مدت هنوز امکان پذیر است. در آن رویداد 1722 به عنوان نزدیکترین پشتیبانی باقی می ماند و پس از آن 1676.70 (نقطه محوری قبلی) قرار می گیرد.

از طرفی، حرکت قابل توجهی برای نزدیک شدن به سطح 1774 و روانشناختی 1800 مورد نیاز است.

نمودار روزانه طلا (XAU/USD).

منبع: TradingView آماده شده توسط ریچارد اسنو

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

نحوه معامله طلا

نمودار 1 ساعته یک سوگیری صعودی را به سمت چاپ CPI ایالات متحده نشان می دهد زیرا قیمت طلا بیش از سودهای حاصل از نشست آسیایی را کاهش داده است و پس از جهش از منطقه حمایت کوتاه مدت در حدود سال 1719 خود را برای آزمون مجدد 1735 آماده می کند.

نمودار 1 ساعته طلا در حالی که دلار جلوتر از CPI آمریکا کاهش می یابد

منبع: TradingView آماده شده توسط ریچارد اسنو

داده‌های CPI آخرین چاپ داده‌های مهم قبل از تصمیم FOMC در هفته آینده است و می‌تواند لحن را برای اقدام قیمت در پیش‌روی رویداد تعیین کند.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع