XAU/USD با روز معاملاتی متمرکز ایالات متحده روبرو می شود


چشم انداز طلا و تجزیه و تحلیل

  • خرده فروشی ایالات متحده، صحبت های فدرال رزرو و به روز رسانی سقف بدهی ایالات متحده امروز در کانون توجه قرار گرفت.
  • قراردادهای آتی صندوق های فدرال رزرو به طور ضمنی به سمت انحراف باقی می ماند.
  • تحلیل فنی ابهام را در محیط کلان منعکس می کند.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی XAU/USD

در حالی که بازارها انتظار نشست سقف بدهی آمریکا در آینده را دارند، قیمت طلا بار دیگر در محدوده نسبتا محدود باقی ماند. مقامات دیروز فدرال رزرو دیدگاه های متفاوتی از حفظ سیاست پولی تهاجمی تا هوشیاری بیشتر و حفظ نرخ های بهره در سطوح فعلی را آشکار کردند. به طور سنتی، راهنمایی‌های فدرال رزرو توسط بازارهای مالی بسیار مورد احترام بوده است، اما اخیراً این میزان کاهش یافته است و من معتقدم که داده‌های دریافتی به ترتیب برای دلار و طلا وزن بیشتری خواهند داشت. همانطور که گفته شد، امروز سخنرانان بیشتری از فدرال رزرو (به تقویم اقتصادی زیر مراجعه کنید) در طول روز معاملاتی که در آن خواهیم دید که آیا اکثریت طرفدار افزایش دیگری هستند یا خیر، حضور دارند.

دانش تجارت پایه

مبانی کلان

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

داده‌های خرده‌فروشی به‌عنوان تنها رویداد با تأثیرگذاری برنامه‌ریزی‌شده بر تقویم غالب است و انتظار می‌رود که بالاتر از چاپ مارس باشد و طلا را در معرض نزول بیشتری قرار دهد.

تقویم اقتصادی

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

بازارهای پول انتظار کاهش حدود 68 واحدی نرخ بهره را تا پایان سال دارند که به اعتقاد من در این مقطع ممکن است زودرس باشد. داده‌های بیشتری مورد نیاز است و احتمال زیادی وجود دارد که این قیمت‌گذاری ممکن است تجدید نظر شود (کاهش کمتر نرخ‌ها) و می‌تواند روی شمش تاثیر منفی بگذارد.

احتمالات نرخ بهره فدرال رزرو

image2.png

منبع: Refinitiv

بازده واقعی (به نمودار زیر مراجعه کنید) منعکس کننده یک بازار محتاطانه تر است و با وجود عدم اطمینان زیاد از منظر کلان، بازارها قبل از اینکه شاهد حرکت قانع کننده ای باشیم نیاز به جهت دارند. بازده واقعی به شدت با قیمت طلا مرتبط است زیرا بازده واقعی بالاتر هزینه فرصت نگهداری فلز زرد را افزایش می دهد و بالعکس.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بازده واقعی 10 ساله ایالات متحده

image3.png

منبع: Refinitiv

تجزیه و تحلیل فنی

نمودار روزانه قیمت طلا

image4.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

قیمت روزانه XAU/USD اخیراً تحت تأثیر عوامل اساسی کاهش یافته است. را 2000.00 دلار دسته حمایت روانشناختی پس از عقب نشینی از بالاترین سطح تاریخ همچنان پابرجاست 2081.82 دلار. همانطور که در تجزیه و تحلیل قبلی اشاره کردم، واگرایی نزولی/منفی اکنون پس از فتیله بلند بالایی در 4 می کشش بیشتری پیدا کرده است. قرائت شاخص قدرت نسبی فعلی (RSI) هیچ ترجیحی برای گاوها و خرس ها نشان نمی دهد و منعکس کننده متغیرهای اساسی فوق الذکر است که بر قیمت طلا تأثیر می گذارد.

سطوح مقاومت:

سطوح پشتیبانی:

  • 2000.00/پشتیبانی Trendline
  • MA 50 روزه (زرد)

احساس مشتری IG: نزولی

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر مشخص هستند بلند روی طلا، با 60% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های خرید دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم که منجر به یک موقعیت نزولی کوتاه مدت می شود.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع