XAU/USD افزایش می‌یابد، بازدهی خزانه‌داری بی‌ثبات می‌ماند، گزارش‌های مشاغل نزدیک است


تجزیه و تحلیل قیمت طلا، قیمت و نمودار

  • طلا در هر دو طرف سطح حمایت تبدیل شده قبلی به مقاومت معامله می شود.
  • ADP، حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده نزدیک است – افزایش نوسانات در آخر هفته؟

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله طلا

بازدهی کوتاه مدت خزانه داری ایالات متحده با نوسانات شدید اسکناس یک ماهه آمریکا در چند جلسه گذشته، به یک سو کاهش یافته است. میانگین محدوده واقعی 14 روزه – یک معیار نوسان – در سطح بالایی چند ساله قرار دارد و این به ناراحتی فعلی در فضای طلا می افزاید. دیروز با توجه به اخباری مبنی بر اینکه قرارداد بدهی ایالات متحده در مجلس نمایندگان تصویب شده و اکنون این لایحه برای تصویب به مجلس سنا فرستاده شده است، بازده لوایح بسیار کوتاه ایالات متحده به شدت کاهش یافت. سرمایه گذاران برای جبران ریسک نکول بالاتر ایالات متحده تقاضای بازدهی بالاتری داشتند و اکنون با نزدیک شدن به معامله، این موضوع در حال محو شدن است. در حالی که سرمایه گذاران بدهی های کم خطر دولت ایالات متحده را به فروش می رسانند – که بازدهی را بالا می برد – در حالی که بازارهای ریسک به نفع خود باز می گردند، جدول امروز تغییر کرده است. این حرکت اکنون تحت فشار به نظر می رسد و به نوسانات چند ساله مشاهده شده در بازار می افزاید.

سود یک ماهه خزانه داری ایالات متحده – 1 ژوئن 2023

image1.png

امروز و فردا، دو گزارش مهم کارگری ایالات متحده. پس از گزارش داغ JOLTs چهارشنبه، همه نگاه ها به گزارش اشتغال ملی ADP امروز (12:15 GMT) و گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در روز جمعه (12:30 GMT) خواهد بود. هر دوی اینها وزن لازم را برای تغییر انتظارات نرخ دلار آمریکا و طلا دارند.

دلار آمریکا پس از تصویب قرارداد بدهی مجلس نمایندگان کاهش می یابد. آیا فدرال رزرو اکنون دلار را افزایش می دهد

برای همه انتشار داده‌ها و رویدادهای متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم اقتصادی DailyFX

طلا بالاتر از سطح مقاومتی قبلی در حدود 1960 دلار در هر اونس معامله می شود. اما حرکت امروز به سمت بالاتر چندان قانع کننده به نظر نمی رسد و به راحتی می تواند دوباره به سمت پایین تر حرکت کند. با نگاهی به هفته آینده، معامله گران طلا احتمالاً زمانی که سقف بدهی ایالات متحده سپری شود و گزارش مشاغل ایالات متحده به طور کامل هضم شود، ایده بسیار روشن تری از جهت خواهند داشت.

نمودار روزانه قیمت طلا – 1 ژوئن 2023

image2.png

نمودار از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -2٪ -5٪ -3٪
هفتگی -6٪ 3% -3٪

معامله گران خرده فروشی طولانی مدت باقی می مانند

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 68.63 درصد معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران لانگ به کوتاه 2.19 به 1 است. تعداد معامله گران در خالص خرید 0.36 درصد بیشتر از دیروز و 4.74 درصد کمتر از هفته گذشته است. نت شورت معامله گران 0.11 درصد کمتر از دیروز و 6.33 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت طلا ممکن است به کاهش خود ادامه دهد. موقعیت‌یابی نسبت به دیروز دارای طول خالص‌تر است، اما نسبت به هفته گذشته کمتر است. ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما چیزهای بیشتری می دهد سوگیری ترکیبی معاملات طلا

دیدگاه شما در مورد چیست؟ طلا – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع