XAU/USD احتمالاً قبل از نشست FOMC محدود به محدوده باقی خواهد ماند


پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

XAU/USD پس زمینه بنیادی

XAU/USD از ضعف دلار سود برد تا هفته گذشته صعودی را به پایان برساند، زیرا اظهارات مری دالی، سیاستگذار فدرال رزرو به حاکم شدن انتظارات افزایش نرخ کمک کرد. این فلز گرانبها قبل از رسیدن به بالاتر از سطح روانی 1650 دلار به یک سبیل پایین تر از YTD رسید.

دالی، سیاستگذار فدرال رزرو اعلام کرد که هنوز به افزایش 75 واحدی نیاز دارد، در حالی که تأیید می کند که کناره گیری در مقطعی ضروری است. او ادامه داد که فدرال رزرو به احتمال زیاد به افزایش 50 یا 25 واحدی کاهش می یابد، اما بعید است که به این زودی متوقف شود. بارزترین اظهارنظر دالی، نیاز به اجتناب از رکود غیر اجباری ناشی از انقباض بیش از حد بود. بازارها به سرعت اظهارات دالی را به‌عنوان تحسین‌برانگیز تفسیر کردند که شاهد فروش کوتاه دلاری بود که به طلا اجازه داد تا بسته شدن هفتگی مثبت افزایش یابد و از پایین‌ترین سطح YTD جلوگیری کند.

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

منبع: CME FedWatch Tool

با توجه به تغییرات مداوم در انتظارات اوج نرخ بهره صندوق های فدرال رزرو و این واقعیت که فدرال رزرو پیش از نشست هفته آینده وارد دوره خاموشی خود شده است، به نظر می رسد طلا به طور فزاینده ای در محدوده محدود باقی بماند. احتمال افزایش 75 واحدی در هفته آینده اکنون به 97.7 درصد رسیده است و پیش‌بینی‌های آتی فدرال رزرو احتمالاً بیشتر مورد توجه فعالان بازار خواهد بود. اگر فدرال رزرو نشان دهد که مسیر پیاده روی شیب دار تری در حال حرکت به سمت جلو است، پایین ترین سطح YTD در معرض تهدید قرار خواهد گرفت، در حالی که هر نشانه ای از کج خلقی می تواند فلز گرانبها را به سمت مارک 1700 دلاری و بالقوه بالاتر سوق دهد.

بعداً در روز ما اعداد اعتماد مصرف کننده CB را داریم که در روز پنجشنبه با نرخ رشد تولید ناخالص داخلی QQ دنبال می شود. هیچ یک از این رویدادها به احتمال زیاد برای مشخص کردن مسیر حرکت رو به جلوی فلز گرانبها کافی نیستند، اما می توانند نوسانات کوتاه مدتی را افزایش دهند.

image2.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

XAU/USD نمودار روزانه – 25 اکتبر 2022

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

منبع: TradingView

از منظر فنی، تصویر بزرگ‌تر جالب است زیرا اقدام قیمت روز جمعه منجر به الگوی دوپایین (نگاه کنید به نمودار) در نمودار روزانه شده است و در عین حال از الگوی گوه نزولی نیز خارج شده است. این امر حاکی از ادامه روند صعودی است، اما با توجه به اصول اولیه در بازی، ما شاهد افزایش مداوم صعودی نبوده ایم.

دیروز شاهد بودیم که فلز در 20-SMA مقاومت پیدا کرد و در عین حال یک شمع نزولی روزانه در زیر ناحیه مقاومت در حدود 1661 دلار بسته شد. قیمت امروز صبح با سطح روانشناختی 1650 دلاری در تجارت اروپا با احتمال ریزش مجدد آزموده است. از طرف دیگر، یک شکستن و بسته شدن شمع روزانه بالای 1661 دلار می تواند بازآزمایی مجدد از بالای محدوده در 1670 دلار و شکست احتمالی را باز کند.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

سطوح کلیدی درون روزی که ارزش تماشا را دارند:

مناطق پشتیبانی

•1630

•1614

•1600

مناطق مقاومت

•1661

•1670

•1685
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -1٪ 5% 0%
هفتگی 3% -8٪ 1%

منابع برای معامله گران

چه یک معامله گر جدید یا باتجربه باشید، ما چندین منبع برای کمک به شما در دسترس داریم. شاخص‌هایی برای ردیابی احساسات معامله‌گران، پیش‌بینی‌های سه ماهه معاملات، وبینارهای تحلیلی و آموزشی که روزانه برگزار می‌شوند، راهنمای معاملاتی برای کمک به شما در بهبود عملکرد معاملاتی، و یکی خاص برای کسانی که تازه وارد بازار فارکس شده‌اند.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع