XAU/USD آزمایشی در انتظار کاتالیزور اساسی


چشم انداز طلا و تجزیه و تحلیل

  • Hawkish Fed همچنان یک موضوع قوی در هفته آینده است.
  • تمرکز داده های اقتصادی ایالات متحده شامل دقیقه های FOMC، تولید ناخالص داخلی، PCE و گزارش های احساسات مصرف کننده است.
  • فتیله پایین تر طولانی مدت ممکن است نشان دهنده صعود کوتاه مدت باشد، اما داده های قوی ایالات متحده ممکن است طلا را در برابر ضعف بیشتر آسیب پذیر کند.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی XAU/USD

قیمت طلا تا پایان هفته گذشته بخشی از زیان خود را جبران کرد. اگرچه این تغییر جزئی بود، اما شمش همچنان در یک روند نزولی قوی قرار دارد. بیشتر نوسانات طلا ناشی از عوامل ایالات متحده است، به ویژه فدرال رزرو تهاجمی تر پس از داده های اقتصادی قوی تر از حد انتظار (دستمزد غیرکشاورزی (NFP)، CPI و خرده فروشی). تعدادی از مقامات فدرال رزرو متعاقباً نیاز به یک محیط سیاست پولی فشرده پایدار را تکرار کردند و برخی حتی احتمال 50bps افزایش نرخ بهره در ماه مارس در حالی که این بعید است با توجه به بازارهای پولی 25bps افزایش (جدول زیر را ببینید)، داده‌های اضافی که اقتصاد قوی ایالات متحده را تقویت می‌کند، می‌تواند لفاظی جنگ‌طلبانه را در حرکت رو به جلو افزایش دهد.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

احتمالات نرخ بهره فدرال رزرو

image1.png

منبع: Refinitiv

با نگاهی به هفته پیش رو، دقایق FOMC هفته را از نظر داده های اقتصادی با تاثیر بالا آغاز می کند که به موجب آن جزئیات درباره تصمیم برای افزایش 25bps در جلسه قبل باید مقداری ترجیح نسبت به 50bps توسط برخی از اعضای کمیته به دنبال آن تولید ناخالص داخلی ایالات متحده، PCE اصلی و احساسات مصرف کننده خواهد بود. Core PCE بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت که معیار ترجیحی فدرال رزرو برای تورم است و در صورتی که این قرائت از گزارش CPI پیروی کند، ممکن است روند صعودی بیشتری برای USD وجود داشته باشد و طلا را در مسیر نزولی قرار دهد.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

سایر رویدادهای ریسک قابل توجه از داده‌های مسکن ایالات متحده و آمار PMI ناشی می‌شوند، که انتظار می‌رود هر دوی آنها یک بار دیگر به عنوان یک مهارکننده برای دلار آمریکا بهبود یابند. بلندگوهای فدرال رزرو که در طول هفته پراکنده شده اند، بار دیگر برجسته می شوند و می توانند از هرگونه مثبت بودن پیرامون داده ها برای گسترش موضع فعلی خود برای کاهش فشارهای تورمی بیشتر استفاده کنند.

تقویم اقتصادی

image2.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

تجزیه و تحلیل فنی

نمودار روزانه قیمت طلا

image3.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

قیمت روزانه XAU/USD یک فتیله طولانی پایین تر از بسته شدن روز جمعه را نشان می دهد که می تواند نشان دهنده صعود بعدی باشد. با این حال، با توجه به فشار ناشی از یک دلار قوی ایالات متحده، ممکن است خیلی زود باشد. هفته آینده طبق دستورالعمل داده های اقتصادی فروکش خواهد کرد و در حالی که جا برای قدرت طلا وجود دارد، روند بلندمدت به نفع نزولی باقی می ماند. آیا ما باید یک بسته روزانه را در زیر ببینیم 1830.00 دسته حمایت روانی، حرکت به سمت SMA 200 روزه (آبی) می تواند در کارت باشد.

سطوح مقاومت:

سطوح پشتیبانی:

  • 1830.00
  • 1818.97
  • 1810.04
  • 1800.00

احساس مشتری IG: مختلط

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر مشخص هستند بلند روی طلا، با 69% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های خرید دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، اما به دلیل تغییرات اخیر در موقعیت‌های بلند و کوتاه، به یک سوگیری محتاطانه کوتاه‌مدت می‌رسیم.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع