XAG/USD برای یافتن پشتیبانی در سطح شناخته شده تلاش می کند


تحلیل تکنیکال نقره

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

درباره فرصت های برتر در سه ماهه اول 2023 بخوانید

تلاش های نقره ای برای یافتن پشتیبانی در سطح شناخته شده

نقره، مانند طلا، شاهد افزایش چشمگیر بوده است که اخیراً در معرض تهدید قرار گرفته است. رویکرد منطقه مقاومت با نقطه میانی 25.00 – که در گذشته روند صعودی قیمت را متوقف کرده است – بار دیگر نشان داد که قابل تحمل نیست و منجر به کاهش بیش از 10 درصدی در طی 4 روز معاملاتی گذشته شد.

نمودار هفتگی زیر به نشان دادن باندی کمک می‌کند که از سپتامبر 2021 بیشترین قیمت را شامل می‌شود. استثناهای آشکار در این مورد را می‌توان در نمودار مشاهده کرد، اما در غیاب یک کاتالیزور به اندازه کافی قوی با حرکت پایدار، اقدام قیمت خارج از این باند است. در نهایت نتوانست الهام بخش یک روند جدید باشد.

یک بار دیگر، ما خود را در پایین باند می یابیم و سمت بالایی ناحیه پشتیبانی را آزمایش می کنیم (21.40-22.10). دیدن فتیله‌های پایین‌تری که در تلاش‌های قبلی سعی می‌کنند زیر ناحیه حمایت را سوراخ کنند، غیرمعمول نیست، که نشان‌دهنده ماندگاری گاوهای نر در این منطقه است.

نقره (XAG/دلار آمریکا) نمودار هفتگی

image1.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

با بررسی دقیق‌تر از طریق نمودار روزانه، مشاهده سطح بلاتکلیفی در سطوح فعلی آسان‌تر است، زیرا قیمت روز دوشنبه و سه‌شنبه بین آن‌ها کم بود و امروز حرکتی جزئی بالاتر را نشان می‌دهد اما نزدیک به ثابت باقی می‌ماند.

نزدیکترین چالش برای بازگشت صعودی از طریق اصلاح فیبوناچی 38.2 درصدی کاهش عمده 2021-2022 خود را نشان می دهد. در این هفته، قیمت ها تلاش کردند تا بالای خط بسته شوند اما در هر دو تلاش شکست خوردند، امروز به نظر می رسد که می توانیم ادامه این الگو را ببینیم. بسته شدن بالای 38.2% Fib امکان حرکت به سمت Fib 50% و سمت بالایی باند را در ساعت 25.00 باز می کند.

در حالی که میانگین متحرک ساده 200 (SMA) نشان می‌دهد که روند صعودی بلندمدت همچنان در جریان است، شاخص‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت در SMA 20 و 50 بالاتر از سطح قیمت فعلی در آستانه یک متقاطع نزولی ظاهر می‌شوند. بسته شدن روزانه زیر 21.40 حاکی از آن است که حرکت نزولی پتانسیل نزولی بیشتری دارد و باید برای تنظیمات ادامه نزولی تحت نظر قرار گیرد.

نمودار روزانه نقره ای (XAG/USD).

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع