WTI Oil Eyeing Retracement عمیق تر، خطرات نزولی همچنان در بازی باقی می مانند


امتیاز کلیدی:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی نفت رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: قیمت نفت خام به دلیل گمانه زنی های تولید اوپک پلاس افزایش یافت. برای WTI کجا؟

WTI چشم انداز بنیادی

پس از فروش روز گذشته، نفت خام به بالای 80 دلار در هر بشکه رسید. وقتی وال استریت ژورنال گزارش داد که اوپک پلاس در حال بررسی افزایش تولید 500 هزار بشکه در روز همراه با نگرانی های فزاینده تقاضا در سراسر چین است، این کالا تحت فشار شدید قرار گرفت.

در حالی که اخبار مربوط به افزایش بالقوه تولید نفت فیلتر می شود، WTI به پایین ترین سطح 11 ماهه خود در حدود 75.30 دلار در هر بشکه رسید. شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی با بیان اینکه اوپک پلاس آماده مداخله و کاهش بیشتر تولید در صورت نیاز است، این ادعاها را رد کرد. اظهارات وزیر انرژی عربستان سعودی توسط امارات متحده عربی و همچنین کویت تأیید شد و تکرار کرد که هرگونه اظهار نظر در مورد افزایش احتمالی تولید گمراه کننده است. تاثیر حاصله شاهد افزایش شدید قیمت‌های WTI بود که روز را با مثبت و بالاتر از سطح بسیار مهم 80 دلار در هر بشکه بسته شد.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه تجارت نفت

در اوایل تجارت اروپا، WTI با کمک کاهش دلار و افزایش تعداد کووید توسط چین، افزایش یافت. مقامات چینی در عین حال تأیید کردند که مقامات محلی را در اجرای 20 اقدام کووید در تلاش برای به دست آوردن مجدد کنترل وضعیت راهنمایی خواهند کرد. تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید دو میلیون بشکه در روز تا پایان سال 2023، با توجه به باد مخالفی که در حال حاضر با آن مواجه است، ناگهان یک حرکت هوشمندانه به نظر می رسد.

نمودار، نمودار خط توضیحات به طور خودکار تولید می شود

منبع: FinancialJuice

با نگاهی به روزهای آینده، ما تعداد زیادی از سیاست گذاران فدرال رزرو و همچنین داده های نفت خام API را داریم. این رویدادها احتمالاً با ادامه لفاظی‌های اخیر سیاست‌گذاران فدرال رزرو برای تقویت دلار و تحت فشار نگه داشتن قیمت‌های WTI، نوسانات را به قیمت‌های WTI اضافه خواهد کرد.

رابط کاربری گرافیکی، متن، برنامه، ایمیل توضیحات به طور خودکار تولید می شودimage3.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

از منظر فنی، بسته شدن شمعدان چکشی در بازه زمانی روزانه به صعود بیشتر این جفت اشاره دارد. کاهش شدید طی چهار روز گذشته همراه با پایین ترین سطح جدید نیز از ایده بازگشت عمیق تر پشتیبانی می کند. هر جهشی از اینجا ابتدا باید منطقه 82 دلاری (کمترین قیمت 18 اکتبر) را پاک کند، اگر بخواهیم افزایش بیشتری را ببینیم. نیروی محرکه هر حرکتی احتمالاً از دلار و همچنین هرگونه صحبت های مداوم اعضای اوپک پلاس و مقامات چینی ناشی می شود.

نفت خام WTI نمودار روزانه – 22 نوامبر 2022

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

منابع برای معامله گران

چه یک معامله گر جدید یا باتجربه باشید، ما چندین منبع برای کمک به شما در دسترس داریم. شاخص‌هایی برای ردیابی احساسات معامله‌گران، پیش‌بینی‌های فصلی معاملات، وبینارهای تحلیلی و آموزشی که روزانه برگزار می‌شود، راهنمای معاملاتی برای کمک به شما در بهبود عملکرد معاملاتی، و یکی به‌ویژه برای کسانی که تازه وارد بازار فارکس شده‌اند.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع