WTI و رالی برنت با بادهای فنی روبرو هستند


قیمت WTI، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

  • موجودی های ایالات متحده بر اساس داده های API کاهش می یابد، تولید همچنان در حال افزایش است.
  • در میان تنش‌های روسیه و ناتو، نگرانی‌های عرضه همچنان ادامه دارد.
  • WTI رالی با انبوهی از موانع فنی مواجه است تا رالی در حالی که یک میانه هفته بالقوه است ادامه یابد DXY معکوس کردن می تواند صعود بیشتر را محدود کند.
  • برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقدام قیمت، الگوهای نمودار و میانگین های متحرک، بررسی کنید بخش آموزش DailyFX.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه تجارت نفت

بیشترین خوانده شده: قیمت طلا در برابر داده های PCE آسیب پذیر است زیرا معامله گران خرده فروشی قرار گرفتن در معرض صعودی را افزایش می دهند

چشم انداز بنیادی WTI

قیمت نفت خام در هفته جاری با کاهش نزدیک به 5 درصدی کالا به دلیل نگرانی‌های عرضه، که بهترین روز افزایش آن از ماه می 2022 است، کاهش یافته است. (SPR) که آخرین بار در دسامبر 1983 در پایین ترین سطح شناور بود. آیا رالی می تواند در کمین بادهای فنی ادامه یابد؟

حداقل برای من یک شگفتی، عدم اقدام ایالات متحده برای پر کردن مجدد SPR بود، با توجه به اینکه قیمت ها در هفته گذشته به محدوده هدف تعیین شده توسط وزارت انرژی ایالات متحده رسیدند. بر اساس داده‌های API، ذخایر آمریکا در هفته منتهی به 24 مارس 6076 میلیون بشکه کاهش یافت در مقایسه با پیش‌بینی‌ها برای افزایش 187 هزار بشکه‌ای. در همین حال، تولید نفت ایالات متحده برای هفته منتهی به 17 مارس 12.3 میلیون بشکه در روز افزایش یافت و سطح تولید را 700 هزار بشکه در روز بالاتر از زمان مشابه در سال گذشته گذاشت. این داده‌ها همراه با تداوم کاهش ارزش دلار آمریکا، علی‌رغم اعتماد مثبت مصرف‌کننده، قیمت نفت را در جلسه سه‌شنبه‌های آمریکا حفظ کرد.

نگرانی‌های عرضه همچنان با ترس از تحریم‌های بیشتر علیه روسیه که سر زشت خود را بالا می‌برد، بازی می‌کند. این موضوع پس از اظهارات ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه درباره استقرار سلاح های هسته ای تاکتیکی در بلاروس بیان شد. هر گونه اعلامیه از سوی اعضای G7 در مورد تحریم های بیشتر ممکن است به عنوان یک کاتالیزور دیگر برای قیمت نفت عمل کند زیرا به نظر می رسد به پیشرفت اخیر خود ادامه دهد.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

با نگاهی به ریسک رویداد در تقویم اقتصادی، EIA اعداد موجودی به روز شده خود را برای هفته منتهی به 24 مارس بعداً در روز منتشر خواهد کرد. کاهش موجودی ها و عدم برآوردها نیز می تواند قیمت ها را قبل از انتشار اطلاعات PCE ایالات متحده در روز جمعه حفظ کند.

image1.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

به روز رسانی نفت خام برنت

قیمت‌های خمیده در این هفته دقیقاً در مسیر مشابه WTI بوده‌اند. بهره مندی از نگرانی های زنجیره تامین و دلار آمریکا ضعیف تر. اگر برنت بخواهد قیمت 80 دلاری هر بشکه را به دست آورد، موانع فنی زیادی در پیش است. دلار روز خود را کمی قوی‌تر آغاز کرده است، باید دید که آیا این پایدار است یا خیر، با تغییر در اواسط هفته که برای شاخص دلار (DXY) دور از ذهن نیست. بازگشت قدرت دلار می تواند مانع از افزایش بیشتر برنت شود، در حالی که تصویر فنی مقاومت قابل توجهی را در پیش رو نشان می دهد، زیرا قیمت در حال حاضر MA 50 روزه را آزمایش می کند. یک حرکت بالاتر، پایین‌ترین نوسان 6 و 22 فوریه را قبل از MA 100 روزه با قیمت 82 دلار در هر بشکه وارد می‌کند.

برنت نمودار روزانه – 29 مارس 2023

image2.png

منبع: TradingView

چشم انداز فنی WTI

از منظر فنی، WTI با نزدیک شدن به مرز 75 دلار در هر بشکه، اوج های بالاتر و پایین تر را چاپ می کند. اکنون با نزدیک شدن به MA 50 روزه حول دستگیره 75.89 دلار، یک بسته روزانه بالاتر از مقاومت ارائه شده توسط پایین‌ترین حد نوسان فوریه و ژانویه (پرتو افقی آبی در نمودار زیر) ثبت کرده‌ایم.

از طرف دیگر، یک فشار پایین تر از اینجا می تواند مجدداً پایین ترین سطح سال 2022 را به بازی بازگرداند که در هفته گذشته حدود 70 دلار در هر بشکه مقاومت ایجاد کرد. سطح حمایت روزانه بیشتر در حدود 71.50 دلار قرار دارد که بالاترین نوسان در 23 مارس بود و می تواند به حفظ قیمت ها در صورت کاهش کمک کند.

نفت خام WTI نمودار روزانه – 29 مارس 2023

image3.png

منبع: TradingView

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال را یاد بگیرید

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع