WTI و برنت هفته را با کاهش تولید ناخالص داخلی چین آغاز می کنند


پیش بینی قیمت نفت:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی سه ماهه سوم در مورد قیمت نفت اکنون در دسترس است

بیشترین خوانده شده: اوپک چیست و نقش آن در بازارهای جهانی چیست؟

قیمت نفت در هفته گذشته به پایان رسید و به نظر می رسد این روند در هفته جدید نیز ادامه داشته باشد. کاهش قیمت در آخر هفته با فشار بیشتر فروش پس از مسابقات آزاد آسیا باعث شد که WTI و برنت به ترتیب 1.17 و 1.12 درصد کاهش پیدا کنند.

داده های چین و دلار آمریکا

افزایش ریسک در هفته گذشته در روز جمعه متوقف شد زیرا داده های اعتماد مصرف کننده قوی از ایالات متحده نگرانی هایی را در مورد اینکه ممکن است برای اعلام پیروزی فدرال رزرو ایالات متحده در مبارزه با تورم خیلی زود باشد، دوباره برانگیخت. نشست آسیایی به ادامه این روند برای شروع هفته اشاره دارد.

چین همچنان جالب توجه است، زیرا علیرغم بهبود لکنتی، داده های نفتی منتشر شده در ماه گذشته نشان داد که تقاضا برای نفت به لطف افزایش استفاده از پتروشیمی که انتظار می رود 70 درصد از سود جهانی را به خود اختصاص دهد، تقاضا برای نفت همچنان قوی است. امروز صبح وضعیت متفاوتی را از نظر داده‌های چین به همراه داشت و تولید ناخالص داخلی احتمالاً غالب خواهد بود زیرا کمتر از برآوردها بود. با این حال، با نگاهی دقیق‌تر به داده‌ها، نکات مثبتی وجود داشت، زیرا اعداد مربوط به سرمایه‌گذاری دارایی‌های ثابت، تولید صنعتی و تولید ناخالص داخلی در سال، همگی برآوردها را با برآوردهای خرده‌فروشی سالانه 0.1 درصد از دست داده بودند. پس از انتشار داده‌ها، PBoC تصمیم گرفت که تسهیلات وام میان‌مدت خود را کاهش دهد، زیرا درخواست‌ها و امیدها به بسته محرک همچنان در حال افزایش است.

image1.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

ما قبلاً گمانه‌زنی‌های فزاینده‌ای شنیده‌ایم که رهبران ارشد چین ممکن است بسته محرک بزرگی را در نشستی کلیدی در اواخر این ماه اعلام کنند. با این حال، پس از تصمیم امروز، نشست این ماه مقامات ارشد چینی می تواند علاقه بیشتری را به خود جلب کند، زیرا بسته محرک می تواند نه تنها برای چین، بلکه برای اقتصادهای جهانی نیز تقویت شود.

شاخص دلار و دلار آمریکا (DXY) هفته را با اندکی قدرت با ادامه به سمت مقاومت فوری در سطح 100.84 در اوایل هفته به پایان رساند. این می تواند منجر به ادامه روند کاهشی قیمت نفت قبل از جهش شود و به سمت بالاترین حد هفته گذشته افزایش یابد.

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

تقویم اقتصادی و خطر رویداد

از نظر ریسک رویداد با داده‌های خرده‌فروشی و مجوز ساختمان از تورم ایالات متحده و البته بریتانیا چیز زیادی در تقویم وجود ندارد. انتظار می رود که جو بازار در این هفته عمدتاً تحت تأثیر فصل درآمدهای ایالات متحده باشد و تداوم درآمدهای مثبت احتمالاً شاهد حفظ قیمت نفت خواهد بود. فعالان بازار احتمالاً درآمدهای مثبت را نشانه ای از امکان پذیر بودن «فرود نرم» می دانند و حداقل فعلاً نگرانی های مربوط به رکود را به پس زمینه می برد.

image2.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی و افکار نهایی

از منظر فنی، هر دو WTI و برنت هفته گذشته را با یک شمع نزولی فراگیر روزانه به پایان رساندند و فشار فروش در نشست آسیایی ادامه یافت. با شروع نشست اروپا با اندکی ضعف در شاخص دلار (DXY) نیز شاهد یک جهش جزئی هستیم.

نمودار روزانه نفت خام WTI – 17 ژوئیه 2023

image3.png

منبع: TradingView

هر دو برنت و WTI یک شبه با یک شکاف جزئی به سمت نزول باز شدند و فعالان بازار ممکن است قبل از فروش بازده فشار، به دنبال کاهش شکاف باشند. با حرکت به سمت مرز 79.45 دلار برای برنت و 75.17 دلار برای WTI، شکاف های آخر هفته قبل از ادامه حرکت به سمت قیمت 100 روزه کاهش می یابد. فقدان ریسک رویداد امروز می تواند منجر به فقدان نوسانات امروز شود، زیرا فصل درآمد ایالات متحده فردا و همچنین خرده فروشی از ایالات متحده ادامه می یابد.

نمودار روزانه نفت برنت – 17 ژوئیه 2023

تصویری از یک نمودار شرح به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

داده های احساسات مشتری IG- نفت خام آمریکا

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر در نفت WTI LONG هستند، با 60٪ از معامله گران در حال حاضر موقعیت های LONG. در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران طولانی هستند نشان می‌دهد که WTI ممکن است قبل از ادامه سقوط، از یک رالی کوتاه بالاتر لذت ببرند.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع