WTI و برنت تحت فشار باقی می‌مانند زیرا نگرانی‌های مربوط به رکود افزایش می‌یابد


WTI، قیمت برنت، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشتر بخوانید: UBS Credit Suisse را نجات داد، فدرال رزرو نقدینگی دلار را افزایش داد، طلا به بالاترین سطح یک ساله رسید

چشم انداز بنیادی WTI

نفت خام امروز صبح با فشار فروش مجدد روبرو شد زیرا خطرات رکود دوباره سر زشت خود را بالا برده است. WTI در جلسه اروپا قبل از جهش دارایی‌های پرریسک قیمت نفت را بالاتر برد و در زمان نوشتن در حدود 67 دلار معامله شد.

هفته گذشته شاهد کاهش 13.55 درصدی قیمت نفت خام بودیم که بزرگترین کاهش از فوریه 2020 تاکنون بود. کاهش امروز صبح نشانه دیگری از بدبینی ادامه دار در مورد نگرانی های بالقوه تقاضا و بروز مجدد خطرات رکود بود. در آخر هفته، فدرال رزرو روز یکشنبه اعلام کرد که بانک های مرکزی بزرگ (SNB، BoC، BoE، BoJ، ECB) “اقدامی هماهنگ برای افزایش تامین نقدینگی از طریق ترتیبات خط سوآپ نقدینگی دلار آمریکا” انجام خواهند داد.

هفته گذشته ما نظرات شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی را شنیدیم که در مورد سقف قیمتی G7 برای نفت روسیه و ظرفیت تولید جهانی نفت محدودتر صحبت کرد. شاهزاده عبدالعزیز بار دیگر بر لزوم پایبندی به تصمیم اوپک در اکتبر 2022 مبنی بر کاهش تولید 2 میلیون بشکه در روز تا پایان سال 2023 تاکید کرد. با این حال، با توجه به کاهش اخیر قیمت ها، گمانه زنی ها در مورد اینکه اوپک می خواهد قیمت نفت تا چه حد پایین بیاید همچنان افزایش می یابد. قبل از اینکه یک بار دیگر وارد شوید؟

دانش تجارت پایه

مبانی کلان

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نکته جالب دیگر این است که قیمت نفت در حال حاضر درست زیر محدوده ای است که در ابتدا توسط ایالات متحده برای پر کردن مجدد ذخایر استراتژیک نفت (SPR) در نظر گرفته شده بود، معامله می شود. انتظار می رود که ایالات متحده شاهد کاهش بیشتری در SPR بین 1 آوریل تا 30 ژوئن باشد زیرا قیمت ها برای دوباره پر کردن ذخایر مطلوب باقی می مانند. در روز جمعه اظهارات هاخشتاین، فرستاده انرژی ایالات متحده، مدعی شد که پرزیدنت بایدن متعهد به پر کردن SPR است، که در تئوری می تواند قیمت نفت را افزایش دهد. سوال این است که آیا چنین افزایشی با توجه به شرایط فعلی بازار پایدار خواهد بود؟

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

به روز رسانی نفت خام برنت

قیمت‌های خمیده در این هفته دقیقاً در مسیر مشابهی با WTI بوده‌اند، زیرا به سطح روانی 70 دلار در هر بشکه رسیده است که با MA 200 روزه مطابقت دارد. در مواجهه با چالش‌های مشابه، اگر بخواهیم نزولی بیشتری را با بسته شدن شمع روزانه در زیر باز کردن تست‌های پشتیبانی بالقوه سطوح ۶۵.۶۰ دلار و ۶۲.۶۰ دلار به ترتیب شاهد باشیم، مانع ۷۰ دلار در هر بشکه کلیدی باقی خواهد ماند. اگر بخواهیم شاهد بهبودی پایدار در حرکت رو به جلو باشیم، مقاومت صعودی در 75.30 دلار کلید خواهد بود.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه تجارت نفت

چشم انداز فنی

از منظر فنی، WTI هفته گذشته پایین‌ترین سطح سال 2022 را شکست و امروز صبح به پایین‌ترین سطح چند ساله خود رسید. هفته گذشته در روز پنجشنبه شاهد بسته شدن شمع روزانه دوجی بودیم که حکایت از بهبود بالقوه از 68 دلار در هر بشکه داشت. با این حال، بازگشت بدبینی بازار در روز جمعه هر گونه امیدی را از مسیر خود خارج کرد زیرا WTI هفته را درست بالای 65 دلار در هر بشکه بسته بود.

امروز صبح شاهد یک جهش کاملاً تهاجمی از پایین ترین سطح روزانه در حدود 64.40 دلار بودیم زیرا احساسات ریسک نشانه هایی از بهبود را به سمت بازار آزاد ایالات متحده نشان داد. تعطیلی روزانه شمع امروز جالب خواهد بود زیرا RSI نیز در حال حاضر در محدوده فروش بیش از حد است. با این حال، هر گونه حرکت بیشتر احتمالاً به بهبود احساسات کلی در این مرحله بستگی دارد.

نفت خام WTI نمودار روزانه – 20 مارس 2023

image1.png

منبع: TradingView

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع