WTI مستعد ترس از رکود، تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم ایالات متحده در روز پنجشنبه


تجزیه و تحلیل نفت خام WTI

  • قیمت‌های WTI نسبت به کاهش عرضه، نگرانی‌های مربوط به تخریب و رشد تقاضا را دنبال می‌کنند
  • سطوح کلیدی قیمت WTI قبل از FOMC و تولید ناخالص داخلی مهم سه ماهه دوم (دیدبان رکود)
  • اسپرد برنت-WTI افزایش می‌یابد – به نظر می‌رسد که WTI بیشتر مستعد فروش ادامه دارد

ترس از رکود پیش از FOMC و تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم افزایش می یابد

اساساً، قیمت نفت نسبت به چالش‌های بدون تغییر پیرامون محدودیت‌های عرضه، واکنش شدیدتری به موضوعات مربوط به تخریب تقاضا و نگرانی‌های رشد نشان داده است. این هفته شاهد بازگشت به داده های ایالات متحده با تأثیرگذاری بالا هستیم، زیرا احتمالاً ریسک رویداد اصلی هفته تصمیم گیری نرخ FOMC در روز چهارشنبه و اولین نگاه به سه ماهه دوم است. تولید ناخالص ملی پنجشنبه در آمریکا

انتظار می‌رود که نشست FOMC تا حد زیادی منجر به افزایش 75 واحدی در ثانیه شود که معمولاً باعث می‌شود دلار حمایت شود، با این حال، داده‌های ضعیف PMI در هفته گذشته برخی از ناظران را تحت نظارت رکود قرار داده است، به این معنی که افزایش نسبتاً تهاجمی می‌تواند به عنوان نشان‌دهنده خطرناکی اقتصاد در نظر گرفته شود. نزدیک به رکود انتظار می رود نوسانات در روز چهارشنبه تا پنجشنبه افزایش یابد.

اولین نگاه به تولید ناخالص داخلی ایالات متحده برای سه ماهه دوم کمتر از 0.9٪ به 0.4٪ بازبینی شده است که از رکود فنی جلوگیری می کند که به عنوان دو فصل متوالی رشد تولید ناخالص داخلی منفی توصیف شده است. این برخلاف ابزار پیش‌بینی فدرال‌رزرو آتلانتا «GDPNow» است که پیش‌بینی می‌کند رشد 1.6 درصدی برای سه ماهه دوم کاهش یابد. واگرایی قابل توجه در این دو رقم نشان می دهد که بسته به احساسات حاکم در آن زمان، درجاتی از قیمت گذاری مجدد وجود خواهد داشت.

جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، روز یکشنبه گفت که حتی اگر رقم منفی سه ماهه دوم را ببینیم، لزوماً به این معنی نیست که ایالات متحده در رکود است. رکود با یک انقباض گسترده مشخص می شود که در بسیاری از بخش ها موج می زند، چیزی که ما در حال حاضر شاهد آن نیستیم. علاوه بر این، رکودهای قبلی همگی شاهد تسریع از دست دادن مشاغل هستند در حالی که بازار کار ایالات متحده به طور باورنکردنی قوی است. یلن توضیح می دهد که اقتصاد به سادگی در حال کند شدن است که برای یک اقتصاد سالم “مناسب” است.

پیش بینی قیمت نفت: WTI مستعد ترس از رکود، تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم ایالات متحده در روز پنجشنبه

داده های اقتصادی زنده را از طریق DaliyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

سطوح فنی WTI جلوتر از FOMC، تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم

نفت خام WTI به حرکت نزولی خود ادامه می دهد که پس از نشست بانک مرکزی اروپا در پنجشنبه گذشته، زمانی که دلار در واکنش به افزایش کوتاه مدت یورو تا حدودی کاهش یافت، شتاب گرفت. این حرکت مصادف شد با آزمایش مجدد خط روند نزولی و قیمت اکنون پشتیبانی افقی را در حدود 93 دلار آزمایش می کند – که نشان دهنده یک اصلاح کامل از آوریل امسال است.

شکست به زیر 93 دلار همراه با فالو کردن، فیب 61.8 درصدی حرکت 21-22 را در 88.40 دلار برجسته می کند. MACD از حرکت نزولی حمایت می کند زیرا خط MACD پایین تر از خط سیگنال حرکت می کند. RSI پایین تر معامله می شود، اما قبل از شکستن شاخص فروش بیش از حد، فضای کمی دارد.

نمودار روزانه نفت خام WTI

پیش بینی قیمت نفت: WTI مستعد ترس از رکود، تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم ایالات متحده در روز پنجشنبه

منبع: TradingView، آماده شده توسط ریچارد اسنو

نکته دیگری که باید در نظر داشت افزایش نرخ برنت-WTI است که نشان می‌دهد نفت خام ممکن است مستعد افت سریع‌تر قیمت باشد. آسیا تقاضای خود را برای نفت خام برنت افزایش داده است در حالی که EIA اخیراً کاهش تقاضا برای WTI را گزارش کرده است.

برنت در مقابل WTI گسترش گسترش می یابد

پیش بینی قیمت نفت: WTI مستعد ترس از رکود، تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم ایالات متحده در روز پنجشنبه

منبع: TradingView، آماده شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع