WTI محدوده قیمت بایدن را برای پر کردن مجدد SPR پس از پایین ترین سطح سالانه دیروز آزمایش می کند


اخبار و تحلیل نفت خام WTI (CL1!).

  • قیمت WTI محدوده قیمتی SPR بایدن را آزمایش کند
  • داده های EIA نشان می دهد که در هفته گذشته میزان ذخایر نفت خام بیشتر شده است
  • ملاحظات فنی نفت خام WTI از جمله کف قیمت مصنوعی (67-72 دلار)
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

پیش بینی نفت رایگان خود را دریافت کنید

WTI به محدوده قیمت بایدن برای پر کردن مجدد SPR نزدیک می شود

دولت بایدن قبلاً اعلام کرده بود که ذخایر ویژه نفت (SPR) قرار است بین 67 تا 72 دلار تجدید شود، سطحی که قیمت نفت خام اکنون آن را آزمایش کرده است. خرید نفت برای تکمیل ذخایر SPR احتمالاً کف قیمتی مصنوعی را برای WTI ایجاد می‌کند، به‌ویژه زمانی که اعلامیه ماه مه مبنی بر خرید 60 میلیون بشکه نفت در سال آینده با قیمت‌های پایین‌تر در نظر گرفته شود. با توجه به اینکه روز به روز به سال 2023 نزدیکتر می شویم، شرکت کنندگان WTI مطمئناً از اینجا به بعد قیمت ها را زیر نظر خواهند داشت.

خریدها به احتمال زیاد در طول زمان در تلاش برای حفظ شرایط منظم بازار به صورت اقساط انجام می‌شوند، که نشان می‌دهد یک کف قیمتی تدریجی‌تر در مقابل افزایش قیمت در یک خرید واحد ظاهر می‌شود.

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

آشنایی با مبانی اصلی تجارت نفت

داده های EIA نشان می دهد که بیشتر از حد انتظار می رود

آژانس اطلاعات انرژی (EIA) داده های ذخیره سازی را برای هفته منتهی به 2 دسامبر گزارش داد که نشان دهنده کشش بیشتر از میزان پیش بینی ها بر روی ذخایر بود. کاهش 5.2 میلیون بشکه ای از پیش بینی -3.3 میلیون بشکه پیشی گرفت که در حال حاضر از ارزش گذاری نفت خام حمایت می کند.

image1.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

تجزیه و تحلیل فنی نفت خام WTI

قیمت‌های نفت خام WTI تا کنون شاهد افت قابل‌توجهی در طول نیمه دوم سال گذشته بوده‌اند و به زیر سطوح حمایتی متعدد و سطوح اصلاحی فیبوناچی در مسیر نزولی رسیده‌اند. اقدام قیمت اخیراً به زیر 78.6 درصد اصلاح حرکت عمده 2021-2022 در 77 دلار کاهش یافته است و به سطح بالای محدوده 67-72 دلاری دولت بایدن محدود شده است. به نظر می‌رسد قیمت‌ها به این سطح احترام می‌گذارند، اما این بدان معنا نیست که قیمت‌ها نمی‌توانند در این مدت به سمت 67 دلار حرکت کنند.

مومنتوم از طریق نشانگر MACD در حال بررسی است و RSI هنوز وارد شرایط فروش بیش از حد نشده است، که نشان می دهد با وجود کف مصنوعی احتمال کاهش بیشتر وجود دارد. پشتیبانی با قیمت 72 دلار، 67 دلار و 62 دلار (رفع کامل فیب) عرضه می شود. مقاومت در 77 دلار و پس از آن 88.40 دلار باقی مانده است.

نمودار روزانه آتی نفت خام WTI (CL1!).

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع