WTI برای بدترین هفته از مارس قرار گرفته است؟ سقوط گوه در فوکوس


نفت خام، WTI، مشکلات رکود، سقوط گوه – نکات صحبت:

  • نفت خام WTI در این هفته به 10 درصد کاهش نزدیک شده است که بدترین کاهش از ماه مارس است
  • چنین عملکردی اغلب نیست، اما با مشکلات رکود توضیح داده می شود
  • به نظر می رسد نفت در چارچوب نمودار سقوط فالینگ وج معامله می شود

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

نحوه تجارت نفت

قیمت نفت خام WTI برای یک هفته ناامیدکننده در حال شکل گیری است. قیمت ها در این هفته تا کنون حدود 9.5 درصد کاهش یافته است. روز چهارشنبه، این کالا با افزایش زیان‌ها، در پایین‌ترین حد خود برای سال جاری بسته شد و به ضعیف‌ترین نقطه از پایان سال 2021 رسید. کاهش 10 درصدی این هفته منجر به بدترین عملکرد 5 روزه از مارس خواهد شد.

با نگاهی به میانگین عملکرد هفتگی از سال 2020، می‌توانیم از تابع چگالی احتمال استفاده کنیم تا ببینیم هر چند وقت یک‌بار می‌توانیم انتظار داشته باشیم این نوع اقدام قیمت رخ دهد. در نمودار زیر، امتیاز z این هفته در حدود 1.3- است که نشان دهنده تعداد انحرافات استاندارد کاهش یافته از میانگین است. به عبارت دیگر، احتمال تضعیف نفت خام 9.5 درصد یا بیشتر در یک هفته حدود 10 درصد است.

لازم به ذکر است که عملکرد گذشته نشان دهنده نتایج آتی نیست، اما افت نفت خام چیزی جز تصادفی بوده است. به احتمال زیاد، ترکیبی از انتظارات سیاست تندرو فدرال رزرو و افزایش نگرانی‌ها از رکود بر قیمت انرژی تاثیر گذاشته است.

فاصله بین بازدهی 10 و 2 ساله خزانه داری که از نزدیک مشاهده می شود همچنان معکوس می شود، که اغلب به عنوان یک شاخص رکود پیشرو در نظر گرفته می شود. چین یک شبه کاهش محدودیت‌های کووید-۱۹ را اعلام کرد. این می تواند نوید خوبی برای نفت باشد. با این حال، بازارها به سختی تحت تأثیر قرار گرفتند زیرا به نظر می رسید که نتیجه تا حد زیادی قیمت گذاری شده است.

این هفته برای نفت خام چگونه است؟

این هفته برای نفت خام چگونه است؟

تحلیل فنی نفت خام – نمودار روزانه

قیمت نفت خام WTI از زمان از سرگیری روند نزولی در ماه نوامبر به افزایش زیان خود ادامه می دهد. به نظر می رسد قیمت ها در الگوی نمودار سقوط گوه معامله می شوند. یک شکست بالاتر می تواند راه را برای بازگشت کوتاه مدت به سمت اوج نوامبر باز کند. با این حال، میانگین متحرک ساده 100 روزه را به دقت زیر نظر داشته باشید. مورد دوم ممکن است تمرکز نزولی را بازگرداند. شکستن زیر سطح 100% توسعه فیبوناچی در 72.249، پایین ترین سطح ماه می 2021 را از 61.69 تا 65.60 نشان می دهد.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

تحلیل فنی نفت خام – نمودار روزانه

نمودار ایجاد شده با استفاده از TradingView

— نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد DailyFX.com

برای تماس با دانیل، او را در توییتر دنبال کنید:@ddubrovskyFX

منبع