WTI با کاهش غافلگیرکننده ذخایر در آستانه کاهش اوپک افزایش یافت


تجزیه و تحلیل نفت خام ایالات متحده (WTI).

  • کاهش ذخایر نفت و تایید SPR بایدن شاهد افزایش قیمت نفت است
  • نفت خام WTI ملاحظات فنی کلیدی قبل از کاهش تولید اوپک پلاس
  • احساسات مشتری IG یک چشم انداز متفاوت را نشان می دهد، علیرغم اینکه درازها 2:1 بیشتر از شورت ها هستند

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

پیش بینی نفت رایگان خود را دریافت کنید

کاهش سهام نفت و تایید SPR بایدن شاهد افزایش قیمت نفت است

نفت خام آمریکا (WTI) پس از کاهش غیرمنتظره ذخایر نفت خام پیش از ماه آینده، زمانی که کاهش دو میلیون بشکه‌ای تولید اوپک در روز انجام می‌شود، روند صعودی به خود گرفت. اوپک و متحدانش که با نام اوپک پلاس شناخته می‌شوند، برای تضمین ثبات قیمت در بازار نفت حرکت کردند، زیرا قیمت‌ها از زمان اوج‌گیری در ژوئن در حال کاهش مداوم بوده است. داده های این هفته حاکی از کاهش 1.725 میلیونی ذخایر نفت خام پس از افزایش قابل توجه 9.88 میلیونی در گذشته است که منجر به افزایش جزئی قیمت نفت شد.

image1.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DaliyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

علاوه بر این، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، برنامه‌ای برای فروش 15 میلیون بشکه باقی‌مانده ذخایر استراتژیک نفت (SPR) اعلام کرد و در عین حال آماده عرضه بیشتر ذخایر در اوایل سال آینده در صورت بالا بودن قیمت‌ها است. چنین حرکتی باید شاهد کاهش قیمت نفت باشد، اما به نظر می‌رسد که این افزایش در نتیجه خرید فروشندگان کوتاه مدت برای بستن شورت‌های موجود بوده است.

بایدن به دنبال تقویت آرا در آستانه انتخابات میان دوره ای مهم ایالات متحده در 8 نوامبر است، زیرا ریاست جمهوری او به طور جدایی ناپذیری با وعده های کاهش قیمت سوخت و در نتیجه کاهش تورم همسو شده است. قیمت نفت مهم‌ترین محرک تورم از زمان حمله روسیه به اوکراین بوده است و ثابت شده است که تنها فشارهای قیمتی ناشی از محدودیت‌های عرضه را تشدید می‌کند. تصمیم اخیر اوپک برای کاهش تولید به‌عنوان همسویی با روسیه دریافت شده است، زیرا پیش‌بینی می‌شود کاهش تولید باعث افزایش قیمت نفت خام و سطح قیمت‌های عمومی شود و فشار بیشتری بر خانواده‌های آمریکایی وارد کند.

پیش نمایش میان ترم: چگونه تورم ثبت شده بر انتخابات میان دوره ای ایالات متحده تأثیر می گذارد

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

نحوه تجارت نفت

تحلیل فنی نفت خام

پس از آنکه یکی از نمایندگان اوپک به کاهش احتمالی 1 تا 2 میلیون بشکه در روز اشاره کرد، نفت خام آمریکا نشانه‌هایی از بازگشت صعودی را نشان داد، تنها یک ماه پس از آن که اوپک کاهش تولید را از اکتبر تا 100 هزار بشکه در روز ضروری تشخیص داد. قیمت نفت خام حدود 76.50 دلار پایین آمد و تا سطح قابل توجه 93 دلار افزایش یافت که بارها از قیمت ها در سال جاری حمایت کرد.

پس از آن، حرکت قیمت دوباره به روند نزولی بلندمدت ملحق شد زیرا گاوها در سطح 93 دلار حرکت خود را تمام کردند، تا زمانی که از حمایت خط روند نزولی (مقاومت قبلی) که امروز در آن هستیم، پایین تر معامله شدند. کاهش غیرمنتظره موجودی‌های نفت خام دیروز نشان می‌دهد که قیمت به مرز 61.8 درصد فیب 88.40 دلار نزدیک می‌شود، قبل از اینکه سطح مقاومت بعدی در سطح حیاتی 93 دلار ظاهر شود. حمایت در کوتاه مدت در خط روند نزولی قرار دارد و پس از آن 78.6% Fib در 78 دلار قرار دارد – جایی که قیمت اخیراً به پایین ترین حد خود رسیده است.

نمودار روزانه نفت خام آمریکا (CL1!).

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

تاجران نفت بلند 2:1 از شورت ها بیشتر هستند

image3.png

روغننفت خام آمریکا:داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد که 66.39 درصد از معامله‌گران دارای سود خالص هستند با نسبت معامله گران لانگ به کوتاه 1.98 به 1.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریمو این واقعیت که معامله گران خالص هستند نشان می دهد که قیمت نفت-آمریکا ممکن است به کاهش خود ادامه دهد.

تعداد معامله گران خالص خرید و فروش نسبت به دیروز 11.10 درصد کاهش و نسبت به هفته گذشته 6.50 درصد افزایش داشته است، در حالی که تعداد معامله گران نت شورت نسبت به روز گذشته 13.85 درصد و نسبت به هفته گذشته 16.18 درصد کاهش داشته است.

موقعیت یابی نسبت به دیروز دارای طول خالص کمتر است، اما نسبت به هفته گذشته دارای طول خالص تر است. ترکیبی از احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما می دهد دورنمای تجاری نفت و نفت خام ایالات متحده درهم تنیده است.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع