WTI با افزایش صادرات ایالات متحده در آستانه ممنوعیت سوخت روسیه در ماه اکتبر به بالاترین سطح خود می‌رود


پیش بینی نفت خام، WTI، EIA، صادرات ایالات متحده، داده های اقتصادی – نکات گفتگو

  • کاهش دلار آمریکا به قیمت کالاها از جمله WTI و نفت برنت در روز چهارشنبه کمک کرد
  • با افزایش تقاضای صادراتی در آستانه ممنوعیت سوخت روسیه، داده‌های موجودی انبارها قیمت‌ها را افزایش داد
  • WTI پس از عبور از میانگین متحرک ساده 50 روزه، بالاترین سطح اکتبر را هدف قرار می دهد

قیمت نفت خام WTI در معاملات آسیا-اقیانوسیه تقریباً بدون تغییر باقی مانده است زیرا شاخص‌های سهام در سراسر منطقه در برابر دلار آمریکا باالتر معامله می‌شوند. روز چهارشنبه، قیمت‌های نفت خام WTI و برنت بیش از 3 درصد افزایش یافت تا دلار آمریکا عقب‌نشینی کند و داده‌های موجودی انبار به این کالا کمک کرد. کاهش بازدهی خزانه داری منعکس کننده تسهیل شرط های افزایش نرخ FOMC است، زیرا معامله گران در فکر کاهش داده های اقتصادی هستند.

چین برای سه ماهه سوم رشد تولید ناخالص داخلی قوی‌تر از انتظار را گزارش کرد، اما واردات نفت نسبت به سال قبل در سپتامبر 2 درصد کاهش یافت. بر اساس داده‌های S&P Global PMI که در هفته گذشته منتشر شد، فعالیت کارخانه‌ها در ماه اکتبر در ایالات متحده، بریتانیا و منطقه یورو کاهش یافت. به نظر می رسد که تأثیر نرخ های بالاتر از سوی فدرال رزرو، بانک انگلستان و بانک مرکزی اروپا در حال سقوط به اقتصاد است.

توصیه شده توسط توماس وست واتر

پیش بینی نفت رایگان خود را دریافت کنید

گزارش هفتگی اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده در روز چهارشنبه از بین رفت. ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 21 اکتبر 2.58 میلیون بشکه افزایش یافت که بیش از دو برابر انتظار تحلیلگران ساخت 1.03 میلیون بشکه بود. با این حال، ذخایر بنزین 1.48 میلیون بشکه کاهش یافت و ذخایر تقطیر تنها 170 هزار بشکه افزایش یافت.

بر اساس گزارش خلاصه EIA، سوخت‌های تقطیر شامل گازوئیل در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 20 درصد کمتر از میانگین 5 ساله است. اروپا قبل از اجرایی شدن ممنوعیت در ماه فوریه بر روی محصولات روسیه، تا حد امکان سوخت سفارش می دهد. طبق گزارش ها، دولت بایدن در حال بررسی ممنوعیت صادرات است، اما هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است.

اسپرد برنت WTI

این فقط تقاضای بین المللی گازوئیل نیست، صادرات نفت خام ایالات متحده به رکورد 5.1 میلیون بشکه در روز رسیده است. افزایش اختلاف قیمت‌های WTI و برنت که هفته گذشته به بیش از 8 دلار در هر بشکه رسید که بالاترین سطح از جولای بود، به تقاضای خارج از کشور دامن زد. این امر باعث شد تا احساسات صعودی در WTI افزایش یابد و معامله گران از رقم تیتر بهتر از حد انتظار خارج شدند. داده‌های موجودی انبار و چاپ‌های اقتصادی با تأثیر بالا احتمالاً بر احساسات در هفته‌های آینده تأثیر خواهند گذاشت.

موجودی تقطیر eia

منبع تصویر: eia.gov

چشم انداز فنی نفت خام WTI

حرکت بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) قیمت های WTI را در مسیر آزمایش بالاترین قیمت اکتبر در 93.72 قرار می دهد. با این حال، کاهش SMA 100 روزه ممکن است سودهای کمتر از آن علامت را کاهش دهد. سقوط به زیر SMA 50 روزه احتمالاً باعث می شود احساسات نزولی برقرار شود و قیمت ها را به سمت حمایت خط روند کاهش دهد.

نمودار روزانه نفت خام WTI

نمودار فنی نفت

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع