USDJPY Outlook در زمان شکست بالاتر، هزینه صعودی دریافت می کند


USDJPY، نوسانات، نرخ بهره و نقاط تحلیل فنی:

  • چشم انداز بازار: USDJPY صعودی بالای 132.00
  • USDJPY توانست در معاملات چهارشنبه 133.00 را پاک کند – مقاومتی که از طریق تراکم پنج هفته ای و اصلاح فیب 38.2% در دوره صعودی ژانویه 2021 – اکتبر 2022 شکل گرفت.
  • دنبال کردن USDJPY پس از شکست آن ممکن است دشوار باشد زیرا نه اختلاف نرخ بهره و نه “ریسک گریزی” گرینبک در حال حاضر از حرکت صعودی حمایت نمی کنند.

توصیه شده توسط John Kicklighter

نحوه معامله USD/JPY

دلار آمریکا از طریق شاخص دلار DXY وزن دار، شکست صعودی معناداری را به دست آورد. حد بالایی در کانال سه ماهه ای که اندازه گیری آن را تحت فشار قرار داد، کاملاً متمایز است، اما ساختار تعیین کننده یکسانی در همه شرکت های اصلی مبتنی بر دلار وجود ندارد. در واقع، کف محدوده EURUSD بالاتر از 1.0650 به وضوح بازار را حفظ می کند در حالی که GBPUSD نتوانست پشتیبانی خط روند خود را (به 11 نوامبر) با وجود بار اضافی ریسک رویداد نزولی در بریتانیا پاک کند. در ارزیابی پیشرفت USDJPY بالاتر از 133.00 مهم است که این زمینه را در نظر بگیریم که سطحی که در جلسه گذشته شکسته شد، نشان دهنده مقاومت دامنه ای است که پنج هفته به عقب کشیده شده و فیبوناچی 38.2 درصدی روند صعودی (ژانویه) 2021 تا 2022 (اکتبر) را نشان می دهد. بر اساس بسیاری از حساب ها، این یک حرکت فنی “پاک” است. اما الهام برای پیگیری از کجا خواهد آمد؟ این نگرانی اصلی من برای این جفت است.

نمودار USDJPY با SMAهای 20، 50، 100 روزه و نرخ تغییر 1 روزه (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

وقتی صحبت از پربازده‌ترین بادها در ماه‌ها و سال‌های گذشته برای USDJPY به میان می‌آید، دو عامل وجود داشته است که بیشترین نماینده را در دیکته کردن حرکت بازار داشته‌اند: سیاست پولی و روند ریسک. در جلسه گذشته، احساسات عموماً در سراسر بازارهای سرمایه ناهموار بود و برخی از معیارها مانند FTSE 100 مستقر در بریتانیا به رکورد جدیدی رسید، اما S&P 500 نتوانست محدوده بسیار محدود کننده را حل کند – الگویی که در غیر این صورت برای شکست آماده به نظر می رسید. . یکی از همبستگی های قابل توجه برای سنجش ارتباط USDJPY با روند ریسک، شاخص نوسانات VIX است. «شاخص ترس» در واقع برای چهارمین روز متوالی 0.7- واحد کاهش یافت تا در حالی که جفت ارز به بالای 134 رسیده بود، به پایین ترین سطح یک ساله خود نزدیک شد. پیامدهای به روز رسانی CPI ممکن است چنین باشد، اما چنین حرکت فنی نوظهوری به شتاب بنیادی قابل اعتمادتری کمک می‌کند – به‌ویژه زمانی که دلار همچنان در جای دیگری معلق باشد.

نمودار USDJPY با SMA 20 روزه، VIX، بازده 2 ساله ایالات متحده-ژاپن و نابرابری Spot-20SMA (روزانه)

image2.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

با نگاهی به موقعیت معامله‌گران خرده‌فروشی در پشت USDJPY، IGCS نشان می‌دهد که چشم‌انداز محدوده ترجیحی علی‌رغم وقفه فنی وارد شده است. پوزیشن های فروش جهش خود را در این هفته حفظ کرده اند که قرار گرفتن در معرض خالص را به نسبت تقریبی 60 درصد کوتاه به 40 درصد افزایش داده است. تا چه زمانی جمعیت خرده فروشی با این روند مبارزه خواهد کرد؟ در حالی که ما اغلب موقعیت‌یابی خرده‌فروشی را به‌عنوان یک شاخص مخالف در نظر می‌گیریم، تمایل سرمایه‌گذاران جدیدتر و کوچک‌تر تمایل به حمایت از محدوده‌ها در مقابل حرکت دارند. اگر این یک شکست نادرست باشد – به عبارت دیگر بدون پیگیری – ممکن است نمای پیش فرض آنها در واقع با ترجیح بازار مطابقت داشته باشد.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 1% 13% 8%
هفتگی -18٪ 20% 1%

نمودار USDJPY با موقعیت یابی خرده فروشی در IG (روزانه) پوشانده شده است

image3.png

نمودار ایجاد شده در DailyFX

با نگاهی به سند اقتصادی برای یافتن انگیزه و وضوح از انتشار داده‌های برنامه‌ریزی‌شده، خطر رویداد منحصربه‌فردی که بتواند پاسخ «ریسک» سیستماتیک را ایجاد کند یا ضریب سیاست پولی را دوباره تعریف کند، وجود ندارد. از طرف ژاپنی معادله، من مراقب هر گونه به روز رسانی اعلام نشده بانک ژاپن، به ویژه در مورد رئیس جدید آینده هستم، زیرا گمانه زنی های فزاینده ای در مورد نیات او برای مسیر رو به جلو وجود دارد. ریسک رویداد ایالات متحده قابلیت بیشتری دارد، اما فعالیت مسکن، تورم بالادستی و یک شاخص پیشرو (از کنفرانس هیئت مدیره) آن جرقه هایی نیستند که از لحاظ تاریخی شعله های واقعی را به وجود آورده باشند. در هر صورت، صحبت‌های فدرال رزرو در صورتی که دیدگاه‌های آن‌ها پس از اعلام شاخص بهای مصرف‌کننده (CPI) ایالات‌متحده، حتی تندروتر شود، می‌تواند معنادار باشد.

تقویم ریسک رویدادهای اقتصادی عمده ایالات متحده و ژاپن

image4.png

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

منبع