USDJPY تلاش می کند تا از Bear Wave خارج شود زیرا معامله گران خرده فروشی FX خالص را طولانی می کنند


USDJPY، پیش‌بینی نرخ فدرال رزرو و نوسانات:

  • چشم انداز بازار: USDJPY نزولی زیر 137.50
  • USDJPY در روز جمعه به کمتر از SMA 200 روزه خود بسته شد، اما بازگشت امروز بزرگترین رشد این جفت ارز در شش ماه گذشته است.
  • نوسانات افزایش می یابد، که می تواند منجر به نوسانات قوی شود. اما به نظر نمی رسد که اصول اولیه برای بازگرداندن کنترل به گاوها آماده باشد

توصیه شده توسط John Kicklighter

ایجاد اعتماد در معاملات

دلار خود را در موقعیتی برای یک شکست بحرانی بالقوه قرار داد که می‌تواند روند میان‌مدت تا بلندمدت آن را از صعود مولد صعودی سال 2022 به عقب‌نشینی تدریجی از اوج‌های چند دهه‌ای بازتعریف کند. USDJPY ممکن است شدیدترین نقطه متقاطع برای مرجع در میان ریسک معکوس باشد، زیرا افزایش کوتاه مدت آن به بالای 150 در چند ماه قبل نشان دهنده جهش به بالاترین سطح چهار دهه است و ناامیدی مقامات سیاست ژاپنی را که به دنبال تقویت ین هستند، برانگیخته است. با این حال، انتظارات نرخ بهره همچنان منجر به افزایش سود دلار می شود، در حالی که ثبات کافی در سیستم مالی، سرمایه گذاران ژاپنی را وادار کرد تا بازدهی مثبتی را در خارج از مرزهای این کشور پیدا کنند. به نظر می‌رسد که تغییری که کاهش یافته است ریشه در کاهش تأثیر پیش‌بینی‌های نرخ‌های ایالات متحده و برخی لغزش‌ها در روند ریسک‌پذیری دارد که مکان‌های تجارت استراتژیک هستند. به نظر می رسد شکست بحرانی 145 به شدت از انتشار CPI در 10 نوامبر الهام گرفته شده است که پیش بینی های افزایش را کاهش داد در حالی که شکست هفته گذشته زیر 137.50 به دنبال نظرات جروم پاول بود. بازگشتی که برای شروع این هفته تجربه کرده‌ایم، پس از پس‌زمینه بهبود یافته گزارش بخش خدمات ISM رخ می‌دهد، اما ما همچنان پایین‌تر از حمایت قبلی هستیم که می‌تواند آن را به عنوان مقاومت فعلی نشان دهد.

نمودار USDJPY با SMA های 20، 100 و 200 روزه و همچنین ROC 1 روزه (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

اگر به تاریخ اخیر نگاهی بیندازیم، افزایش‌های یک روزه بزرگی از USDJPY در ژوئن و مه رخ داد که به مقیاس 1.7 درصدی که در ظهر امروز مشاهده شد، نزدیک است. در مورد اتهام ماه ژوئن، سناریو بسیار شبیه به احساسی است که اکنون در این جفت ارز ارزیابی شده است. ما نوسان قبلی را در حدود 135 در ژانویه 2002 آزمایش کرده بودیم و متعاقباً از آن اوج عقب نشینی کردیم. به نظر می رسید که یک سطح کلیدی در بلندمدت ممکن باشد. و با این حال، اتهام هفدهم ژوئن این فرضیه را با حرکتی بالاتر از بین برد تا به راحتی مقاومت را از بین ببرد و ما را به سطوحی برساند که در دهه های گذشته مشاهده نشده بود. تفاوت در حال حاضر با آن دوره این است که ما شاهد بازگشت بسیار سازنده تری نسبت به اوج های ساختاری بوده ایم. هنوز حمایت قابل توجهی در SMA خشن 200 روزه وجود دارد، اما پیامدهای افزایش اختلاف انتظارات نرخ در حال کاهش است زیرا بازار شاهد پایان چرخه انقباض فدرال رزرو در سال 2023 است. آیا نوسانات باید در دسامبر به این تصویر اضافه شود (‘ریسک aversion’) به کاهش تجارت حمل ولرم که در سال جاری انجام شده است، می افزاید.

نمودار USDJPY با SMA 200 روزه با نسبت تفاضل بازدهی ایالات متحده و ژاپن به VIX (روزانه)

image2.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

با توجه به موقعیت سفته‌بازی در پشت USDJPY، اشتها برای دیدگاه بهبود کوتاه‌مدت وجود دارد. معامله‌گران خرده‌فروشی تمایل دارند به دنبال سطوح متمایز باشند و اغلب به بازار نزدیک می‌شوند که گویی در آستانه یک معکوس بزرگ است – در کل گروه در مورد روندهای غالب ضعیف است. با این وجود، ارقام IG Client Sentiment پشت USDJPY نشان دهنده اولین تلنگر به موقعیت مثبت خالص در بیش از یک سال برای متقاطع است. نظارت بر سطوح فنی بالا و پایین بسیار مهم است زیرا معامله گران خرده فروشی به این ارقام پاسخ می دهند – پشتیبانی قبلی در 137.50 و SMA 200 روزه در 134.50.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 4% 11% 7%
هفتگی 4% -7٪ -2٪

نمودار USDJPY با مشتری خرده فروشی IG (روزانه)

image3.png

نمودار ایجاد شده در DailyFX

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منبع