USDJPY به طور خلاصه در آستانه NFP، اوج جدیدی را نشان می دهد


اخبار و تحلیل USD/JPY

  • فعالیت های تولیدی ژاپن ضربه می زند – سفارش های جدید با سریع ترین نرخ از اکتبر 2020 کاهش می یابد
  • مسیر سیاست‌های پولی جهانی همچنان به هدایت بازارهای FX – EURJPY، USDJPY ادامه می‌دهد
  • خطر رویداد پیش رو: ایالات متحده (ساخت و خدمات) PMI، NFP در روز جمعه

فعالیت های تولیدی ژاپن در ماه آگوست کاهش می یابد

امروز شاهد انبوهی از داده‌های PMI با فعالیت‌های تولیدی در ژاپن هستیم که با کاهش تقاضای چین و کره جنوبی، کندترین نرخ رشد را در نزدیک به یک سال اخیر نشان می‌دهد. بدتر شدن شرایط اقتصادی در مقیاس جهانی نیز نقش مهمی در آخرین ارزیابی داشت که توانست برآوردهای 51 را شکست دهد و به 51.5 رسید. کاهش کلی تولید و سریع‌ترین کاهش در سفارش‌های جدید از اکتبر 2013، موارد برجسته در گزارش اوت بود.

FX همچنان در مسیر سیاست پولی جهانی پیش می رود

روایت افزایش نرخ های تهاجمی از مظنونین معمولی منتشر شده است (فدرال رزرو، BoEBoC, RBNZ) از نظر تاریخی کبوتر بانک مرکزی اروپا (بانک مرکزی اروپا). کنفرانس اخیر بانک مرکزی جکسون هول افزایش قابل توجهی را در تعداد اعضای کمیته بانک مرکزی اروپا نشان داد که در جلسه تعیین نرخ بهره در هفته آینده طرفدار افزایش 75 مبنایی هستند.

به این ترتیب، EUR/JPY بالاتر از سطح قبلی پیشرفت کرده است مقاومت در 138.32 و در حال حاضر تلاش برای شکستن بالاتر از منطقه مقاومت که شامل 23.6٪ اصلاح فیب (139.57) از حرکت اصلی 2022 و نوسان اوج آوریل در 140. عدم تداوم حرکت صعودی اخیر سطح حمایت 138.32 را برجسته می کند و به دنبال آن اصلاح فیب 38.2% در 136.67 قرار دارد.

چشم انداز USD/JPY: USDJPY به طور خلاصه پیش از NFP، اوج جدیدی را نشان می دهد

منبع: TradingView، آماده شده توسط ریچارد اسنو

با نگاهی به جفت USD/JPY، شتاب آهسته همچنان توانست به بالاترین حد خود در 24 سال گذشته – حدود 139.68 – برسد، اما از آن زمان تا حدودی عقب نشینی کرده است. ظهور بالا و پایین فتیله ها مقدار مناسبی از عدم قطعیت جهت را درست زیر مقدار مهم نشان می دهد سطح روانی از 140.

ما می‌توانیم این جفت ارز را در اینجا ببینیم یا کمی کاهش یابد، زیرا بازارها برای داده‌های NFP ایالات متحده آماده می‌شوند، که انتظار می‌رود 300 هزار شغل دیگر در ایالات متحده در ماه اوت اضافه شود. بازار کار به ظاهر دست نخورده به ادامه روایت جنگ طلبانه فدرال رزرو کمک می کند که از دلار در هزینه ارزهای بانک مرکزی مانند ین حمایت می کند.

نمودار روزانه USD/JPY

چشم انداز USD/JPY: USDJPY به طور خلاصه پیش از NFP، اوج جدیدی را نشان می دهد

منبع: TradingView، آماده شده توسط ریچارد اسنو

احساسات مشتری IG تعداد قابل توجهی از Net-Shorts را نشان می دهد

چشم انداز USD/JPY: USDJPY به طور خلاصه پیش از NFP، اوج جدیدی را نشان می دهد

USD/JPY: داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد که 24.98 درصد معامله‌گران دارای سود خالص هستند با نسبت معامله گران کوتاه به لانگ 3.00 به 1.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله گران خالص هستند نشان می دهد که قیمت USD/JPY ممکن است به افزایش خود ادامه دهد.

تعداد معامله گران نت لانگ نسبت به روز گذشته 0.65 درصد و نسبت به هفته گذشته 0.49 درصد افزایش داشته است، در حالی که تعداد معامله گران خالص معاملات 0.81 درصد نسبت به دیروز و 6.22 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

معامله گران نسبت به دیروز و هفته گذشته کوتاه تر هستند و ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما ادامه می دهد. سوگیری معاملاتی بر خلاف USD/JPY- صعودی.

رویدادهای ریسک اصلی پیش رو

چشم انداز USD/JPY: USDJPY به طور خلاصه پیش از NFP، اوج جدیدی را نشان می دهد

داده های اقتصادی زنده را از طریق DaliyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع