USDJPY با هضم بازار فدرال رزرو بیشتر پایین می آید


تجزیه و تحلیل USDJPY و نمودارها

  • USD/JPY پس از فدرال رزرو در روز چهارشنبه به شدت کاهش یافت
  • چشم انداز افزایش کمتر نرخ بهره به وضوح بر گرینبک تاثیر گذاشته است
  • داده‌ها نشان می‌دهد که کسب‌وکارهای بزرگ ژاپنی همچنان غمگین هستند

توصیه شده توسط دیوید کوتل

نحوه معامله USD/JPY

همزمان با آغاز معاملات اروپا در روز پنجشنبه، دلار آمریکا در برابر ین ژاپن نزدیک به پایین ترین رقم هفت هفته اخیر باقی ماند. به دنبال تصمیم فدرال رزرو برای افزایش دوباره نرخ بهره، کاهش گسترده دلار رخ داد.

در حالی که این ممکن است کمی غیر منطقی به نظر برسد، زیرا به طور کلی انتظار می‌رود که نرخ‌های بهره بالاتر از یک ارز حمایت کند، فدرال رزرو در پی فشارهای آشکار بر سیستم بانکی داخلی ایالات متحده، با برخی اظهارنظرهای محتاطانه‌تر برخورد کرد.

بانک مرکزی دستورالعمل‌های آینده خود را پس گرفت، دیدگاهی که در مورد اقدامات احتمالی سیاست‌های آینده دارد. رئیس جروم پاول روز چهارشنبه گفت که برخی از سیاست‌گذاری‌های بیشتر ممکن است اکنون مناسب باشد، عبارتی به وضوح کمتر تاکیدی نسبت به برداشت قبلی او، که این بود که احتمالاً یک روند مداوم افزایش‌ها ضروری است. پاول در تلاش بود تا به جهان اطمینان دهد که بخش مالی ایالات متحده در پی شکست بانک سیلیکون ولی و گسترش اعتبارات اعتباری به یک وام دهنده دیگر، First Republic، “سالم و انعطاف پذیر” باقی می ماند.

در مواجهه با چشم انداز افزایش کمتر نرخ در آینده، کمتر تعجب آور است که دلار کاهش یابد، و مطمئناً، این سمت «USD» USD/JPY است که بیشتر کارهای سنگین را در طول جلسه اروپا انجام داده است. خبرهای بدی در خارج از ژاپن منتشر شد، به شکل نظرسنجی رویترز “Tankan” که با تماشای دقیق رویترز نشان داد که حال و هوای تولیدکنندگان بزرگ این کشور برای سومین ماه متوالی تیره و تار است.

نگرانی‌های مداوم در مورد تقاضای جهانی و آسیب‌هایی که ممکن است به ماشین صادرات مهیب ژاپن وارد کند، بر احساسات تاثیر می‌گذارد.

با این حال، چشم انداز نرخ بهره ایالات متحده و اثرات منفی آن بر بازده اوراق قرضه خزانه داری احتمالاً محرک قابل توجهی برای USD/JPY باقی خواهند ماند.

تحلیل فنی USD/JPY

نمودار با استفاده از TradingView کامپایل شده است

این جفت در حال حاضر پشتیبان چهارمین فیبوناچی اصلاحی صعود خود را تا اوج های 8 مارس از کف 16 ژانویه پیدا می کند. این جفت به 131.264 رسیده است و علیرغم اینکه توسط خرس های دلار بررسی شده است، تاکنون به صورت بسته شدن روزانه حفظ شده است. در چهار جلسه گذشته با این حال، آنها توانسته‌اند این جفت ارز را در معاملات روزانه به پایین‌تر برسانند و این سطح بسیار نزدیک به بازار فعلی و تحت تهدید آشکار باقی می‌ماند.

حتی اگر گاوها بتوانند خط را حفظ کنند، سوء ظن آشکاری وجود خواهد داشت که یک الگوی “سر و شانه” در نمودار روزانه شکل می گیرد که می تواند به معنای سقوط بیشتر باشد. “شانه” چپ در این سناریو در 7 و 8 فوریه، زمانی که آخرین بار عملکرد قیمت در اطراف سطوح فعلی مشاهده شد، مشاهده خواهد شد.

احساسات USDJPY نزولی است
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 17% -12% 1%
هفتگی 15% -10% 2%

بر اساس شاخص خود IG، تمایل به USD/JPY به طور مداوم نزولی است. این نشان می‌دهد که کاملاً 80 درصد از شرکت‌کنندگان انتظار سقوط‌های بیشتری را دارند، که سهم بزرگی از کل است که نشان می‌دهد نزولی اکنون ممکن است کمی بیش از حد باشد، اگرچه امید ضعیفی برای گاوهای دلاری خواهد بود.

— توسط دیوید کوتل برای DalyFX

منبع