USDJPY بالاتر از 150 معامله می شود، به عنوان مداخله FX، CPI در 3٪


اخبار و تحلیل ین ژاپن (USD/JPY).

  • با هشدار وزیر دارایی به سفته بازان ین، تورم ژاپن به 3 درصد رسید
  • بازدهی ایالات متحده دلار را بالاتر می برد و احتمال مداخله FX را افزایش می دهد
  • رویدادهای ریسک پیش رو: جلسه BoJ + گزارش فصلی، تولید ناخالص داخلی ایالات متحده، PCE و احساسات مصرف کننده

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

با هشدار وزیر دارایی به سفته بازان ین، تورم ژاپن به 3 درصد رسید

تورم ژاپن در ماه سپتامبر به 3 درصد رسید که بالاترین نرخ تورم در 8 سال گذشته است، اما هنوز با سطوح فوق العاده ای که در ایالات متحده و اروپا تجربه کرده اند فاصله دارد. تورم اصلی مصرف کننده ژاپن شامل تغییرات قیمت در سوخت است، اما یکی دیگر از موارد نوسان، غذای تازه را در ارائه معیاری از نوسانات قیمت، حذف می کند. آخرین قرائت نشان می دهد 6 ماه است که این قرائت از هدف 2 درصدی بانک مرکزی ژاپن (BoJ) عبور کرده است.

تغییرات در سیاست نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در هفته آینده بسیار بعید است، زیرا بانک پیش بینی می کند که تورم در سال آینده به کمتر از هدف 2 درصدی کاهش یابد و تنها افزایش نرخ بهره را بر اساس تورم ریشه دار یا افزایش قابل توجهی در رشد دستمزدها در نظر می گیرد. با این حال، معیار اصلی تورم، که قیمت مواد غذایی تازه و سوخت را حذف می‌کند، همچنان تا 2 درصد افزایش می‌یابد و ممکن است منجر به تجدیدنظرهای صعودی در پیش‌بینی تورم بانک در سال آینده شود. ضعیف‌تر شدن ین منجر به افزایش هزینه‌های واردات مواد خام برای کسب‌وکارهای ژاپنی شده است که برای مصرف‌کننده فیلتر شده است.

image1.png

شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن هشدار داد که مقامات با سفته بازان FX “به شدت” برخورد می کنند، اما توضیح بیشتری نداد. مقامات ژاپنی همچنان به نامطلوب بودن حرکات تند FX اشاره می کنند و به مردم اطمینان می دهند که وضعیت از نزدیک تحت نظر است.

USD/JPY همچنان یک نرخ است اما خطر مداخله FX وجود دارد

ارزش ین در برابر دلار در سال جاری حدود 30 درصد کاهش یافته است که زمان آن با افزایش اختلاف نرخ بهره بین دو اقتصاد بزرگ همزمان شده است. واگرایی شدید در سیاست پولی، با طرفداری ژاپن از کنترل منحنی بازده و نرخ‌های بهره پایین در حالی که ایالات متحده به سرعت افزایش نرخ‌های تهاجمی خود ادامه می‌دهد، «تجارت حمل‌ونقل» را فراهم کرده است که قرار است تا زمانی که چارچوب‌های پولی مربوطه ادامه داشته باشد، ادامه یابد.

نمودار زیر این پدیده را نشان می دهد که USD/JPY در کنار اختلاف اوراق قرضه 10 ساله دولت آمریکا و ژاپن (US10Y – JP10Y) افزایش یافته است. بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ژاپن (خط سبز) نشان می دهد که بانک ژاپن (BoJ) چقدر در پایین نگه داشتن هزینه های استقراض موثر بوده است زیرا قول داده است مقدار نامحدودی از اوراق قرضه 10 ساله را خریداری کند تا بازدهی 10 ساله را زیر 0.25 درصد نگه دارد.

USD/JPY در کنار تفاوت نرخ ایالات متحده، ژاپن (10 سال)

image2.png

منبع: Refinitiv تهیه شده توسط ریچارد اسنو

USD/JPY نه تنها به مرز روانی 150 رسیده است، بلکه بالاتر از سطح حیاتی با شروع نشست اروپایی باقی می‌ماند، زیرا تهدید دور دیگری از مداخله FX همچنان در چنین سطوح بالایی وجود دارد.

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

نحوه معامله USD/JPY

ملاحظات فنی USD/JPY

USD/JPY به 12 جلسه متوالی افزایش در پیشروی تا سطح 150 دست یافته است و از زمان شکستن بالاتر از منطقه مداخله قبلی 145/146، نشانه کمی از توقف نشان داده است. افزایش بازدهی ایالات متحده، دلار را به بالاترین سطح سوق می دهد. RSI نشانه‌هایی از کندی نشان نداده است، اما ماهیت بیش از حد خرید این جفت چیزی است که باید در نظر داشت اگر شاهد کاهش قیمت دلار در هفته آینده باشیم.

به شرط اینکه آخرین بار 32 سال پیش بالای 150 معامله شده باشد، تشخیص مقاومت بالا بسیار دشوار است. با این وجود، علامت 160 به عنوان معیار بعدی برای ادامه روند صعودی طولانی مشخص می شود. مرتبط ترین سطح حمایت، صعود 145.90 قبل از مداخله قبلی FX است و پس از آن 145 است.

نمودار روزانه USD/JPY

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

رویدادهای مهم ریسک در هفته آینده

هفته آینده، بانک مرکزی اروپا، بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی آمریکا در مورد تغییرات نرخ بهره و همچنین ارقام تولید ناخالص داخلی اولیه برای ایالات متحده و آلمان تصمیم گیری می کنند. با پایبندی به رویدادهای مربوط به USD/JPY، ما داده‌های تورم PCE ایالات متحده، گزارش احساسات مصرف‌کننده میشیگان و گزارش چشم‌انداز سه‌ماهه BoJ را داریم.

image4.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DaliyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع