USDCNH افزایش یافت، S&P 500 از بازارهای چین فاصله گرفت، USDJPY دوباره سقوط کرد


S&P 500، شانگهای کامپوزیت، FXI، USDCNH، رکود و سود نقاط بحث:

  • چشم انداز بازار: USDJPY نزولی زیر 146; EURUSD صعودی بالای 1.0000; نزولی طلا زیر 1680
  • بازارهای چین به طور ناگهانی به پایان کنگره ملی خلق و انتشار تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم و داده های مهم سپتامبر واکنش نشان دادند.
  • رکود اصلی ترین تمرکز برای روندهای موضوعی برنامه ریزی شده است، اما درآمدهای FAANG، تغییرات سیاسی بریتانیا و تلاش های مداخله ژاپنی مهمترین ملاحظات اساسی هستند.

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

سهام ایالات متحده دیدگاه بسیار متفاوتی نسبت به USDJPY نسبت به اشتهای ریسک ارائه می دهد

ما یک هفته معاملاتی جدید را با دیدگاه های بسیار متفاوت در مورد چشم انداز بازار باز کرده ایم. از معیارهای ترجیحی و ناقص احساسات من – شاخص‌های اصلی ایالات متحده – روز دوشنبه یک دستاورد معنی‌دار در دامنه سوداگرانه ارائه شد. S&P 500 1.2 درصد پیشرفت کرد – به معنای واقعی کلمه نیمی از شارژ روز جمعه بالاتر بود اما افزایشی که به مبارزه با عدم اطمینان جدی در بازار معیار کمک می کند. تجمعات دو روزه امروزه چندان رایج نیستند، این تصور را تقویت می کند که ما در یک “جهش بازار نزولی” قرار داریم و به اهمیت تلاقی فیبوناچی اصلاحی 38.2 درصدی رالی پس از همه گیری (3935) و افزایش وزن اضافه می کند. 38.2% اصلاح فیب از موج خرسی 4 ژانویه تا 13 اکتبر (3810). با توجه به اینکه رویدادهای بزرگ‌تری در اواخر این هفته برنامه‌ریزی شده‌اند و پیش‌بینی عموماً یک نیروی قدرتمند در فعالیت بازار است: یا از طریق تردید از طریق پیش‌بینی و یا یک جبران کامل اساسی، فکر نمی‌کنم روند معنی‌داری برای شروع این هفته ریشه داشته باشد.

نمودار S&P 500 با حجم، SMA های 20 و 50 روزه، شمع های متوالی (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

در حالی که جهشی در شاخص های ایالات متحده برای شروع هفته وجود دارد، شایان ذکر است که چشم انداز ریسک نسبی نسبت میانگین صنعتی نزدک 100 به داوجونز (رشد به ارزش) برای شروع این هفته تا پایین ترین حد آوریل 2020 کاهش یافت. عدم قطعیت جدی برای خروج از اقدام قیمتی بازار وجود دارد. یکی از نقاط بی ثباتی که در بالای لیست تماشای من قرار دارد، عملکرد USDJPY است. در اواخر جلسه جمعه گذشته، وزارت دارایی ژاپن بنا به گزارش ها به BOJ دستور داد تا به نمایندگی از نرخ ارز بین 30 تا 37 میلیارد دلار مداخله کند. با وجود حجم عمل، بازار دقیقاً با عقب نشینی اولیه کار نکرد. در اینجا یک سری مشکلات در کار وجود دارد. نخست‌وزیر ژاپن در آخر هفته پیشنهاد کرد که دولت آماده است علیه نیروهای سفته‌بازی که نوسان شدید نرخ ارز را ایجاد می‌کنند، با عزم بالقوه نامحدود اقدام کند. اول و مهمتر از همه، صعود USDJPY در طول هفته‌های گذشته شاهد کاهش قابل توجهی در نوسانات بوده است. مهمتر از همه، من معتقدم که بازار بیش از هر چیز دیگری با بازده و ثبات مالی هدایت می شود. این به طور فعال در تضاد با وعده نخست وزیر برای مبارزه با جریان های سوداگرانه است.

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

نمودار USDJPY با SMAهای 20 و 100 روزه، نرخ تغییر 1 روزه (روزانه)

image2.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

موقعیت سیستمی چین در مقابل به روز رسانی های اقتصادی آن

با صحبت از جریان های سوداگرانه، بازارهای چین روز دوشنبه پس از بسته شدن بازار مجازی که کنگره ملی خلق را مشاهده می کرد، دوباره آنلاین شدند. گردهمایی سیاسی برتر دومین اقتصاد بزرگ، بی اهمیت نیست. چند عنوان قابل توجه برای شروع این هفته وجود داشت که شامل یک سوال در داده های اقتصادی و اشاره به جنگ های تجاری بود. USDCNH 1.5 درصد (بزرگترین رشد یک روزه از آگوست 2015) به بالاترین سطح خود از آغاز سال 2008 رسید. ممکن است مقامات “اجازه دهند” این صعود از نوسانات بیشتر تحریم های بین المللی جلوگیری کند، اما من فکر نمی کنم چین چگونه به نظم است.

نمودار USDCNH با SMA 20 روزه با نسبت شانگهای به داو (روزانه)

image3.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

روند چین در شکل دادن به ثبات مالی جهانی چقدر مشکل ساز است؟ به اقدامات سرمایه ای که سلامت مالی کشور را ردیابی می کند، نگاه نکنید. شاخص محلی شانگهای کامپوزیت «فقط» -2.0 درصد سقوط کرد. انتشار غیرمنتظره تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه سوم و داده‌های سپتامبر ضربه بیشتری به جایگاه چین در جامعه بین‌المللی وارد کرد. طبق گزارش ها، دومین اقتصاد بزرگ جهان نسبت به سال گذشته 3.9 درصد رشد کرده است، اما این کاهش به وضوح رخ نداده است. در همین حال، کاهش -14 درصدی برای ETF اژدهای طلایی چین برجسته بود، اما به نظر می‌رسد که به طور کلی با واکنشی که شی چین برخلاف درخواست‌های رکود وارد دوره سوم می‌شود، ارتباط دارد.

نمودار FXI iShares China Large Cap ETF با HXC و Shanghai Composite (روزانه)

image4.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

برترین ریسک رویداد برای تماشا: درآمد، هشدارهای رکود و زمان بندی نرخ

همانطور که به دومین روز معاملاتی هفته می رویم، یک جریان ثابت از ریسک رویداد برنامه ریزی شده با اهمیت «بالا» وجود خواهد داشت. این مجموعه داده ای است که من برای نوسانات و شاید حتی توسعه روند روی آن تمرکز خواهم کرد. چند موضوع رقابتی برای ردیابی برای معامله گران بنیادی وجود دارد، اما این سرمایه گذار رشد گرا بود که باید مشکلات پیش روی دوره تجارت جدید را تشخیص می داد. PMI جمع آوری شده اکتبر یک نگرانی جدی بود. پروکسی اقتصادی (کامپوزیت) از ایالات متحده، منطقه یورو، بریتانیا و چین که همگی در سراسر طیف عمل می کنند در نظر گرفته می شوند.

نمودار PMI ترکیبی اقتصادهای توسعه یافته بزرگ از S&P Global (ماهانه)

image5.png

نمودار ایجاد شده توسط جان کیکلایتر

فعالیت و پتانسیل رشد به لطف این حجم از داده‌ها، باد بزرگی خواهد بود. به نظر می رسد که این فشار به طور معمول بازار شاهدانه را از بین می برد. اگر به دنبال تأثیر اساسی از این تصویر بنیادی گسترده تر هستید، ما در جنبه برنامه ریزی نشده، اعلام سریع بریتانیا را داریم که ریشی سوناک به عنوان رهبر بعدی ایستاده است. با گذشت زمان، PMI های رسمی ماه اکتبر عملی تر بودند که حداقل به ما می گوید که وقتی توجه به این دیدگاه ها برمی گردد، در کجا ایستاده ایم.

ریسک رویداد کلان بحرانی در تقویم اقتصادی جهانی برای هفته آینده

image6.png

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منبع