USDCAD Outlook دارای سطوح فنی متمایز برای کار است


USDCAD، بازده، تورم، فدرال رزرو و نقاط تحلیل فنی:

  • چشم انداز بازار: USDCAD محدوده بین 1.3475 و 1.3275
  • USDCAD طی چهار هفته گذشته محدوده قوی بین 1.3475 و 1.3275 ایجاد کرده است، مشابه الگوهای تراکم سایر شرکت های اصلی دلاری.
  • جایی که جفت ها دوست دارند یورو دلار و USDJPY بیشتر مستعد نوسانات اضافی هستند که می تواند “شکست های کاذب” در بازارهایی ایجاد کند که برای دنبال کردن آنها تنظیم نشده اند، USDCAD ممکن است لنگر بیشتری پیدا کند.

توصیه شده توسط John Kicklighter

مبانی تجارت محدوده

اکثر معامله گران جدیدتر دوست دارند به جایی بروند که انتظار می رود نوسان باشد. این یک نیاز طبیعی است زیرا یک اعتماد ذاتی – و اغلب نابجا – به توانایی خود فرد برای انتخاب یک نقطه ورود بهینه برای معاملات وجود دارد. اگر معتقد بودید که می‌توانید بهترین زمان و مکان را برای ورود به بازار انتخاب کنید، متغیری که دنبال می‌کنید دارایی با بیشترین پتانسیل برای نوسانات و تصویری است که مستعد نوسان قیمتی بزرگ است. به همین دلیل است که تلاش زیادی برای انتخاب بالا و پایین در میان معامله گران خرده فروشی وجود دارد. با این حال، اوج‌ها و فرودهای واقعی رویدادهای نادری هستند و ادامه آن مستلزم شرایط بازار است که چنین مسیری را پشتوانه می‌کند. شرایط فعلی نشان می دهد که بازارها در کل، و از جمله جفت دلار، مستعد ازدحام هستند. به این ترتیب، من به دنبال جفت‌ها/دارایی‌هایی هستم که احتمالاً محدوده آنها را بیشتر رعایت می‌کنند. USDCAD نزدیک به بالای لیست من برای این مدارک است.

از منظر فنی، از دست دادن مرزها دشوار خواهد بود. فوری ترین اما قابل توجه ترین مقاومت و حمایت USDCAD برای من 1.3475 به سمت صعود و 1.3275 به عنوان یک کف خواهد بود. اولی از طریق چهار آزمایش و رد در چهار هفته گذشته با پخش پشتیبان 50 روزه SMA شکل گرفته است. کران پایینی از طریق ترکیب دو کف در فوریه و حمایت از خط روند روی گوه بزرگتر تا اواسط سپتامبر ایجاد می شود. حتی اگر بخواهیم این سطوح را پشت سر بگذاریم، تراکم فشار فنی بعدی یک باد مخالف قوی برای همه حرکت ها به جز جاه طلبانه ترین حرکت ها ایجاد می کند. بالای 1.3475، ما 38.2 درصد فیبوناچی اصلاحی الگوی تراکم اوج اکتبر تا نوامبر را در پایین 1.3515 داریم و خط سیر مقاومت در برابر گوه بزرگتر روی 1.3570 است. در زیر 1.3275، نقطه تلاقی نقطه میانی از ژوئن 2022 تا اکتبر 2022 بالاتر، 38.2 درصد فیب از ژوئن 2021 تا اکتبر 2022 و SMA 200 روزه همه بین 1.3250 و 1.3220 وجود دارد.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 7% 6% 6%
هفتگی 4% -1٪ 1%

نمودار USDCAD با SMA های 50 و 200 روزه (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

اگر هیچ نیروی غالبی وجود نداشته باشد که بازارها را برای تعدیل مجدد صعودی یا نزولی ارزش تحت فشار قرار دهد، بازارها تمایل دارند شرایط تراکم را حفظ کنند. این بدان معنا نیست که ما نمی توانیم از یک مانع فنی فراتر برویم، اما پیگیری برای رسیدن به آن دشوارتر خواهد بود. USDCAD در این اصل جذاب است، زیرا شاخص های زیادی در منطقه عمومی بالاتر و پایین تر وجود دارد که به سختی می توان مرزها را از دست داد و در نتیجه بیشتر بازار را تشویق به رعایت آن کرد. این به احتمال کمتر «شکست‌های نادرست» ترجمه می‌شود. پس زمینه بنیادی نیز از این اعتدال پشتیبانی می کند. ایالات متحده و کانادا اقتصادهای نزدیکی دارند و سلامت اقتصادی و جریان های مالی نسبتاً نسبتاً ثابتی بین این دو نسبت به نرخ ارز خارجی دارند. وقتی نوبت به موضوعات بنیادی عمیق‌تر می‌شود، انتظارات نرخ بهره تقریباً ثابت بوده است، همانطور که در فاصله بین بازده اوراق قرضه دو ساله دولتی بین این دو دیده می‌شود (بنفش زیر). با توجه به تفاوت‌های موجود، همبستگی 20 روزه (سبز زیر) را مشاهده کرده‌ایم که تأثیر محدودی بر روی پاهای مختلف حرکت نرخ ارز نشان می‌دهد. در مورد نیروی بزرگتر و احتمالی روندهای ریسک؛ حساسیت این جفت به نوسانات اطمینان بسیار کمتر از USDJPY یا حتی EURUSD است. همانطور که گفته شد، به نظر می رسد که تاثیر آماری قوی تری دارد که همه چیز برابر باشد، همانطور که می توان در رابطه 20 روزه با VIX (قرمز) زیر مشاهده کرد. اگر ناگهانی در نوسانات (“ترس”) شعله ور شود، می تواند یک فشار صعودی قوی ایجاد کند.

نمودار USDCAD پوشش داده شده با پراکندگی بازده 2 ساله ایالات متحده-کانادا با بازده 20 روزه/VIX Correl (روزانه)

image2.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

پیش بینی تغییر ناگهانی در بادهای احساسی، یک سرمایه گذاری سازنده نیست. هیچ چیزی در پس‌زمینه بازار وجود ندارد که خود را به عنوان یک جرقه در کمین نشان دهد و ما واقعاً شاهد سیستمی نبوده‌ایم که در معرض افراط‌های «طمع» و «ترس» باشد. تا آنجا که ریسک رویداد برنامه ریزی شده تا پایان هفته ادامه دارد، چند رویداد برنامه ریزی شده وجود دارد که ارزش توجه ما را دارند. از طرف ایالات متحده، من سخنرانی فدرال رزرو را تماشا خواهم کرد (براکین برنامه ریزی شده است، اما دیگران احتمالاً اظهارات برنامه ریزی نشده ای خواهند داشت) و همچنین شاخص اصلی هیئت کنفرانس برای ژانویه. مورد دوم اخیراً به عنوان یک سیگنال احتمالی رکود برجسته شده است. برای بانک کانادایی، قرائت‌های تورم بالادستی (شاخص‌های PPI و مواد خام) می‌تواند به انتظارات نرخ BOC کمک کند، اما این یک خروجی تحت فشار نیست.

تقویم DailyFX ریسک رویدادهای اقتصادی عمده ایالات متحده و کانادا

image3.png

تقویم ایجاد شده در DailyFX

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

منبع