USDCAD ممکن است پاسخگوترین Loonie Cross به تصمیم BOC نباشد


نقاط صحبت بانک کانادا، USDCAD و CADJPY:

  • چشم انداز بازار: CADJPY صعودی بالای 101.50
  • بانک مرکزی کانادا قرار است بعد از جلسه فردا چهارشنبه ساعت 15:00 به وقت گرینویچ موضع سیاست پولی خود را به روز کند.
  • بحث بر سر این است که آیا BOC از نرخ 3.75 درصد فعلی خود 25 یا 50 واحد در ثانیه افزایش می یابد، اما معامله گران Loonie احتمالاً از نظرات و همتایان متقابل استفاده خواهند کرد.

توصیه شده توسط John Kicklighter

ویژگی های معامله گران موفق

شاید بزرگترین ریسک رویداد در 24 ساعت آینده، تصمیم بانک کانادا (BOC) نرخ نرخ گذاری شده برای ساعت 15:00 GMT باشد. در حالی که این رویداد همان وزن کلان را مانند همتایان خود مانند FOMC، ECB یا BOE در هفته آینده ندارد. با این وجود می تواند منبع نوسانی برای بازارهای کانادا و دلار کانادای محلی باشد. در حال حاضر، نرخ بنچمارک کانادا 3.75 درصد است که نزدیک به صدر رشته های بزرگ است، درست پس از نرخ های کلیدی بانک رزرو نیوزلند و فدرال رزرو. بسته به اینکه بانک مرکزی تصمیم به افزایش 25 واحد پایه (bps) یا 50 واحد در ثانیه داشته باشد، می تواند به ترتیب با نرخ فعلی ایالات متحده یا نیوزلند مطابقت داشته باشد. به نظر می رسد که این یک صلیب ارزی مانند USDCAD – نقدشونده ترین صلیب لونی – در خط تیره قرار می دهد، اما دلیلی وجود دارد که به جای دیگری نگاه کنید.

در حالی که اگر BOC تصمیم بگیرد با افزایش 25 واحدی کمتر و/یا به طور قابل توجهی از لفاظی خود برای اهداف سیاست پولی در سال 2023 عقب نشینی کند، USDCAD ممکن است دچار تکان شود، احتمالاً جایگزین یک جنگ طلبی مبهم، چنین جفتی را به سرعت درگیر خواهد کرد. این به این دلیل است که چشم انداز فدرال رزرو مشابهی وجود دارد (حداقل در حد حدس و گمان بازار)، و پیش بینی ها به سرعت برای توجه بخش دلار آمریکا به تصمیم فدرال رزرو در هفته آینده تغییر خواهد کرد.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 10% 27% 21%
هفتگی 11% 10% 10%

نمودار USDCAD با SMA 100 روزه و نسبت ATR 5 روزه به 20 روزه (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

برای تجسم بیشتر محدودیت در مورد محدودیت های اساسی USDCAD، وضعیت سیاست پولی نسبی بانک های مرکزی بزرگ را در زیر در نظر بگیرید. این جایی است که من این گروه ها را نسبت به هر یک از ملاحظات داده شده از موضع سیاست فعلی، پیش بینی های بازار برای تغییرات بیشتر (تعداد داخل پرانتز بازده ضمنی تا اواسط سال 2023 است) و لفاظی گروه قرار می دهم. در حالی که افزایش نرخ بهره در این هفته از BOC قابل توجه خواهد بود، تخفیف قابل توجهی برای فدرال رزرو – و در نتیجه دلار – تا پیش بینی نرخ اواسط سال وجود دارد. تحرک بیشتر – به ویژه هنگامی که نوسانات در هر دو جهت را در نظر می گیریم – از تلاقی ناشی می شود که در آن طرف مقابل دارای یک موضع سیاست به طور قابل توجهی متفاوت است و پیش بینی زیادی برای خطر رویداد قطعی در آینده نزدیک وجود ندارد (که می تواند علاقه من را به جفتی مانند کاهش دهد. EURCAD).

نمودار وضعیت نسبی سیاست پولی بانک های مرکزی بزرگ

image2.png

نمودار ایجاد شده توسط جان کیکلایتر

CADJPY، مانند بسیاری از تلاقی های ین، توجه مستقیمی به مقیاس جنگ طلبی از BOC دارد. با توجه به اینکه مقامات ژاپنی خود را متعهد به کنترل نزدیک به صفر معیار و منحنی بازدهی خود کرده اند، تصویری که CADJPY ارائه می دهد مستقیماً بازتابی از مسیر سیاست پولی کانادا است. اگر عملکرد قیمت متقاطع را با تفاوت بازدهی بین بازده 2 ساله کانادا و ژاپن مقایسه کنید، همبستگی نورد 60 روزه (معادل سه ماه) به ویژه قوی است. با این حال، انحراف قابل توجهی بین دیفرانسیل و کراس در ماه گذشته وجود داشته است. این به دلیل کاهش نرخ انتظارات افزایش یافته و روندهای ریسک شروع به بیان نوسانات بیشتر کرده است – حداقل در بازار FX. اگر BOC از پیش‌بینی یک «افزایش نزولی» اجتناب کند (سناریویی که ممکن است BOC 25 یا حتی 50 bps افزایش یابد، اما سپس کاملاً واضح باشد که قصد دارند به زودی به دوره افزایش نرخ‌ها پایان دهند)، Loonie می‌تواند در اینجا جذابیت بیشتری نسبت به سایرین کسب کند. صلیب ها با این اوصاف، این احتمال وجود دارد که BOC پیش بینی کاهش بیشتر را برای افزایش های آینده انجام دهد.

نمودار CADJPY با SMA 100 روزه، تفاوت بازدهی 2 ساله کانادا-ژاپن و همبستگی 60 روزه (روزانه)

image3.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

منبع