USDCAD تضاد مستقیم بیشتری را در نرخ های پس از فدرال ارائه می دهد


نقاط صحبت USDCAD، نرخ بهره و تصمیم گیری نرخ FOMC:

  • چشم انداز بازار: USDCAD صعودی بالای 1.3200
  • بالاترین ریسک رویداد برای چهارشنبه، و احتمالاً کل هفته، این است FOMC تصمیم نرخ. اگرچه، تا آنجا که می تواند نوسان ایجاد کند، توسعه روند با مشکل مواجه خواهد شد
  • پس از فدرال رزرو و تعدادی از ارزها (به عنوان مثال یورو دلار) ریسک رویداد از طرف همتایان داشته باشد. اما USDCAD بسیار کمتر است

توصیه شده توسط John Kicklighter

معاملات فارکس نیوز: استراتژی

ما در حال حرکت به سمت یک رویداد اساسی مهم هستیم که می تواند نوسانات جدی را در سراسر سیستم مالی ایجاد کند و روند روندهای ارزهای اصلی را تغییر دهد. تصمیم سیاستی FOMC (کمیته بازار باز فدرال) که قرار است روز چهارشنبه در ساعت 19:00 به وقت گرینویچ برگزار شود، بر تمرکز بی‌وقفه بازار بر روی روندهای سیاست پولی و معنای آن در پس‌زمینه سلامت مالی و پتانسیل رشد تأثیر خواهد گذاشت. در حالی که این یک رویداد خاص ایالات متحده است، اما تأثیر جدی بر درک سیاست پولی برای کشورهای توسعه یافته به طور کلی دارد. به نوبه خود، دامنه و پتانسیل این رویداد خاص می تواند برای کسانی که از طریق تجزیه و تحلیل سناریو مرتب می شوند، عوارض قابل توجهی ایجاد کند. یکی از جفت‌هایی که احتمالاً در صدر فهرست FX اکثر معامله‌گران نیست، اما می‌تواند از تعدادی بادهای متقاطع که همتایان بزرگ‌تر با آن مواجه خواهند شد، جلوگیری کند، USDCAD است. قبل از اجرای پس‌زمینه اساسی، به نمودارها نگاهی بیندازید. USDCAD به روشی آشنا با تکنیک های تثبیت شده ای که لایه هایی از مرزها را ارائه می دهد، روی آورده است. با نوسانات امروزی که بیشترین دامنه روزانه را در سه هفته تحت یک معکوس بزرگ روزانه ایجاد می کند، ما در میانه میانگین های متحرک ساده 100 و 200 روزه (SMA) به ترتیب در حدود 1.3525 و 1.3215 مستقر هستیم. نکته جالب دیگر، موقعیت‌یابی خالص معاملات آتی سوداگرانه از طریق گزارش تعهد معامله‌گران CFTC، نشان می‌دهد که معامله‌گران در آن محصول اساسا سنگین‌ترین قرار گرفتن در معرض خالص طولانی مدت خود را از آگوست 2020 تجربه می‌کنند.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -6٪ -11٪ -8٪
هفتگی -17٪ -4٪ -12%

نمودار USDCAD با SMAهای 100 و 200 روزه، موقعیت‌یابی معاملات آتی خالص COT (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

با وجود یک کاتالیزور نوسان شناخته شده در پیش رو، ارزیابی نتایج احتمالی مختلف و پاسخ های احتمالی بازار مهم است. تصمیم FOMC بسته به نتیجه، با تعدادی از تفسیرهای ممکن مواجه است. ارزیابی آن برای جفت های مبتنی بر دلار به اندازه کافی دشوار است. برای تعدادی از رشته های روان تر، عوارض به ویژه مشکل ساز هستند. EURUSD و GBPUSD را به عنوان کاندیدهای اصلی مشکل در نظر بگیرید. بانک مرکزی اروپا (ECB) و بانک انگلستان (BOE) قرار است به روز رسانی سیاست های خود را یک روز پس از فدرال رزرو اعلام کنند. نه تنها دلار در این تلاقی ها با ریسک رویداد مهم دیگری پیچیده می شود، بنابراین دامنه نتایج بالقوه به طور قابل توجهی پیچیده تر می شود. با این حال، با نگاهی به مدارک کانادایی، اطلاعات کلیدی کمی برای Loonie وجود دارد. علاوه بر این، گمانه زنی هایی که مسیر سیاست پولی ایالات متحده را در بر خواهد گرفت، از سوی همتای کانادایی خود کم و بیش انحراف پیدا خواهد کرد. این به این دلیل است که BOC در هفته گذشته اعلام کرد که قصد دارد نرخ بهره را به طور نامحدود نگه دارد تا زمانی که داده ها نیاز به تغییر از حالت خنثی داشته باشد. این یک تضاد واضح برای هر تغییری است که فدرال رزرو ارائه می دهد.

جدول وضعیت نسبی سیاست پولی

image2.png

جدول ساخته شده توسط جان کیکلایتر

وقتی صحبت از نفوذ سیاست پولی فدرال رزرو به میان می آید، بانک مرکزی ایالات متحده تلاش جدی برای شکل دادن به انتظارات بازار برای سیاست های پیش رو انجام داده است. متأسفانه برای سیاستگذاران، بازار تردیدهای جدی را در مورد صحت مسیر اعلام شده آنها پیش بینی کرده است – یا آنها به سادگی معتقدند پیش بینی های اساسی فدرال رزرو خاموش است (این اولین بار نیست). پیش‌بینی اجماع برای این جلسه افزایش ۲۵ واحد پایه نرخ بهره است که دامنه را به ۴.۵۰ تا ۴.۷۵ درصد می‌برد. این یک کاهش تدریجی از 50bp دسامبر و کلیپ 75bp جلسات قبلی است. این احتمال وجود دارد که فدرال رزرو افزایش 50 واحدی دیگری را ارائه دهد، اما این امر واکنش جدی بازار را به همراه خواهد داشت (که آنها بدون شک از آن آگاه هستند) که احتمالاً باید با بیان اینکه تا زمانی که داده ها نظر آنها را تغییر ندهد، بازار را آرام کنند. (که ما را زیر نرخ اوج 5.1 درصدی قرار می دهد که ماه گذشته صادر کردند). به طور واقع بینانه، حدس و گمان واقعی در مورد حرکات بعدی مورد انتظار با مدت زمان و میزان بالا بودن آنها آشکار خواهد شد. با توجه به اینکه ما باید این را از بیانیه سیاست پولی و اظهارات رئیس پاول در کنفرانس مطبوعاتی استخراج کنیم، مملو از تفسیرهای گمانه زنی خواهد بود.

جدول سناریو FOMC

image3.png

جدول ساخته شده توسط جان کیکلایتر

با در نظر گرفتن پویایی محدودتر سیاست پولی در پشت USDCAD، یک معیار اساسی خوب برای قرار دادن در نمودارها، پوششی از اسپرد بازده اوراق قرضه دو ساله دولت آمریکا و کانادا است. برای فدرال رزرو و سایر بانک های مرکزی غربی، چارچوب زمانی آنها برای هدایت سیاست پولی اغلب به عنوان “میان مدت” تعریف می شود که به طور مشخص تر به یک چارچوب زمانی تقریبی 2 ساله تبدیل می شود. به این ترتیب، وقتی به دیدگاه کلی بازار از انتظارات نرخ نگاه می کنم، به این بلوغ اشاره می کنم. قابل توجه است که اسپرد بازدهی به شدت از افزایش در اوایل ژانویه که به طور مشخص از اقدام قیمت USDCAD منحرف شده بود، کاهش یافته است. همبستگی بین این دو معیار به طور قابل توجهی بی ثبات بوده است. رویدادی مانند این می تواند رابطه قیمت را روشن کند و به حمایت از توسعه یک روند جدی کمک کند – چیزی که برای مدتی غایب است.

نمودار USDCAD با SMAهای 100 و 200 روزه، موقعیت‌یابی معاملات آتی خالص COT (روزانه)

image4.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

منبع