USD/ZAR Dovish SARB و تولید ناخالص داخلی مثبت ایالات متحده را تکان می دهد


راند آفریقای جنوبی، دلار آخرین:

  • SARB (بانک ذخیره آفریقای جنوبی) نرخ رپو را با 25 واحد افزایش به 7.25 درصد (زیر انتظار 7.5 درصد) می رساند.
  • USD/ZAR تفسیرهای MPC (کمیته سیاست پولی) را هضم می کند – کاهش بار و کاهش شدید برق احساسات را با کاهش بهره وری کاهش می دهد.
  • تولید ناخالص داخلی ایالات متحده و کالاهای بادوام بیش از تخمین هایی است که اقتصاد انعطاف پذیر ایالات متحده را برجسته می کند

توصیه شده توسط Tammy Da Costa

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

SARB نرخ ها را 0.25% افزایش می دهد، پیش بینی های رشد کاهش می یابد

SARB (بانک ذخیره آفریقای جنوبی) یک افزایش ۲۵ واحدی دیگر را اعلام کرد که کمتر از انتظارات بازار برای افزایش ۵۰ واحدی است. با افزایش نرخ رپو در حال حاضر به 7.25٪ (از 7٪)، جلسه MPC (کمیته سیاست پولی) چشم انداز تیره ای را برای کشور تحت فشار ایجاد کرد.

image1.png

تقویم اقتصادی DailyFX

با پیش بینی FOMC در هفته آینده، انتشار داده های اقتصادی ایالات متحده می تواند خطر بیشتری برای رند بی ثبات باشد. اگرچه ضعف دلار، سود USD/ZAR را محدود کرده است، ارز بازارهای نوظهور (EM) همچنان در برابر اشتهای سرمایه گذاران برای ریسک آسیب پذیر است.

بیشتر بدانید چگونه بانک های مرکزی بر بازار فارکس تاثیر می گذارند و اثرات مداخله بانک مرکزی در بازار ارز.

نه تنها کشوری که بدترین قطع برق را در تاریخ تجربه می کند، فساد، تعمیر و نگهداری ضعیف و عدم پاسخگویی باعث افزایش شکاف نابرابری شده است. با برق اصلی، Eskom، که در حال حاضر مدت خاموشی ها را افزایش می دهد (به نام کاهش بار)، قطع برق تقریباً هشت تا ده ساعت بدون برق است.

توصیه شده توسط Tammy Da Costa

معاملات فارکس نیوز: استراتژی

از آنجایی که جزء انرژی عامل اصلی تورم است، Eskom افزایش 18.5 درصدی دیگر در قیمت برق را پیشنهاد کرده است (تصمیمی که در حال حاضر متوقف شده است).

این بدان معناست که صاحبان مشاغل باید ضمن پوشش هزینه های فزاینده تولید، به منابع دیگر انرژی متکی باشند. در جلسه کمیته MPC در اوایل امروز، بحران قدرت در خط مقدم چشم انداز رشد باقی ماند که بیشتر بدتر شده است.

در همین حال، انتشار سفارشات تولید ناخالص داخلی و کالاهای بادوام ایالات متحده، اقتصاد مقاومتی را نشان می دهد که هر دو رقم بیش از انتظارات بود.

image2.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

تحلیل فنی USD/ZAR

پس از صعود به بالاترین سطح 18.579 در اکتبر سال گذشته، انتظارات فدرال رزرو در مورد کاهش سرعت کاهش قیمت دلار، موجب کاهش قیمت دلار شد و این جفت ارز را کاهش داد. با توجه به این حرکت، قیمت ها به کاهش خود ادامه دادند و قیمت ها را به پایین ترین سطح پنج ماهه 16.694 در اوایل ماه جاری رساند. با طیف وسیع تری از حمایت و مقاومت که بین سطوح کلیدی فیبوناچی از حرکات قبلی شکل گرفته است.

نمودار هفتگی USD/ZAR

رابط کاربری گرافیکی، نمودار شرح به طور خودکار تولید می شود

نمودار تهیه شده توسط تامی دا کوستا با استفاده از TradingView

با شمع هفته گذشته که ضررهای هفته قبل را پاک کرد، شکست 17.00 و 17.079 (61.8٪ فیبوناچی حرکت 2020 – 2021) قیمت ها را به سمت حرکت فیبوناچی 14.4٪ از حرکت 2004 – 2020 در 17.364 سوق داد.

در حالی که نمودار روزانه دامنه‌ای را که در هفته‌های اخیر توسعه یافته است را بیشتر نشان می‌دهد، خط روند نزولی از حرکت اکتبر تا ژانویه یک منطقه حمایت اضافی در مقاومت قبلی (17000) تشکیل داده است.

نمودار روزانه USD/ZAR

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

نمودار تهیه شده توسط تامی دا کوستا با استفاده از TradingView

در همین حال، در نمودار چهار ساعته، دسته 17.200 مانع دیگری ایجاد کرده است، در حالی که فتیله های بلند پایین زیر 17.00 نشان دهنده تلافی شدید خریداران است که قیمت ها را بالاتر می برد.

نمودار چهار ساعته USD/ZAR

نمودار، نمودار میله ای توضیحات به طور خودکار تولید می شود

نمودار تهیه شده توسط تامی دا کوستا با استفاده از TradingView

برای حفظ روند صعودی، قیمت ها باید بالای 17.200 کشش پیدا کنند تا دوباره 17.300 را آزمایش کنند. بالاتر از آن، 17.365 Fib ظاهر می شود و 17.500 را به بازی باز می گرداند.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

— نوشته شده توسط Tammy Da Costa، ​​تحلیلگر DailyFX.com

با تامی در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @Tams707

منبع