USD/ZAR قبل از تعطیلی ملی و FOMC متوقف می‌شود


پیش بینی دلار راند آفریقای جنوبی:

  • USD/ZAR در مقاومت تاریخی متوقف می‌شود – ریسک‌های سیستمی با استفاده از FOMC همچنان بالاست.
  • با وجود یک بحران بانکی احتمالی، دلار آمریکا در برابر راند بهبود می یابد.
  • راند آفریقای جنوبی به دلیل نگرانی در مورد تعطیلی ملی روز دوشنبه با فشار بیشتری مواجه است.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

USD/ZAR بهبود می یابد زیرا انتظارات نرخ و ترس از بحران بانکی باعث ایجاد احساسات می شود

هفته چالش برانگیزی برای بازارهای جهانی و برای USD/ZAR بود که در حال حاضر حول سطح اصلی مقاومت در 18.385 معامله می شود.

از آنجایی که تردیدها در مورد ثبات سیستم مالی انتظارات نرخ را کاهش داد، USD/ZAR قبل از به دست آوردن مجدد اعتماد کاهش یافت. برای دلار آمریکا، فدرال رزرو در تلاش برای مهار تورم به افزایش نرخ بهره با سرعتی تهاجمی ادامه داده است. این امر باعث شده است که دلار برای سرمایه گذاران جذاب باشد و بر EM (ارزهای بازارهای نوظهور) سنگینی کند.

بازدید کنید آموزش DailyFX برای یادگیری در مورد رابطه بین نرخ بهره و FX

با شکست SVB (بانک سیلیکون ولی) که نگرانی‌ها را در مورد سرایت بیشتر ایجاد کرد، مقامات ایالات متحده با تضمین سپرده‌ها وارد عمل شدند. اگرچه تزریق نقدینگی به کاهش ترس ها کمک کرد، اما احتمال (احتمال) افزایش نرخ 50 واحدی را نیز از بین برده است.

با توجه به ابزار FedWatch، تحلیلگران اکنون با افزایش 0.25 درصدی قیمت گذاری می کنند و برخی پیش بینی می کنند که نرخ ها بدون تغییر باقی می مانند.

image1.png

منبع: CME FedWatch Tool

توصیه شده توسط Tammy Da Costa

معاملات فارکس نیوز: استراتژی

از آنجایی که فعالان بازار از جروم پاول، رئیس فدرال رزرو انتظار دارند در FOMC آتی لحن شیطنت آمیزتری داشته باشد، آفریقای جنوبی همچنان با محدودیت های سیاسی و اقتصادی خود مبارزه می کند.

image2.png

تقویم اقتصادی DailyFX

شهروندان آفریقای جنوبی در مورد اعتراضات هشدار دادند – آیا این تکرار ناآرامی ژوئیه 2021 خواهد بود؟

از سال 2008، آفریقای جنوبی با بارگیری (خاموشی نورد) مواجه شده است. با فساد و نگهداری ضعیف که عامل بحران برق است، بحران برق کشور بدتر شده است و باعث شده تا مشاغل و خانوارها منابع انرژی بیشتری پیدا کنند. از آنجایی که شرکت برق، Eskom، مبالغ هنگفتی را در قالب کمک های مالی دولتی دریافت می کند، وضعیت فعلی بار اضافی را بر دوش طبقه پایین و متوسط ​​گذاشته است.

بدون حمایت دولت، اتحادیه های کارگری و کارگران دست به اعتراض زده و خواهان افزایش دستمزد هستند. در همین حال، با پیش بینی تعطیلی سراسری در روز دوشنبه، این احتمال وجود دارد که ناآرامی ها منجر به غارت و خشونت شود. در ژوئیه 2021، ناآرامی‌های مشابه به اقتصاد آسیب‌پذیر کشور افزوده شد و میلیاردها رند خسارت به اموال خصوصی و عمومی وارد کرد.

تحلیل فنی USD/ZAR

از نقطه نظر فنی، USD/ZAR در حال حاضر در حال آزمایش سطح تاریخی مقاومت در حدود 18.385 است. اگر دلار تضعیف شود، یک حرکت پایین تر، MA 20 روزه را به بازی بازمی گرداند و در را برای حرکت به سمت پایین ترین سطح هفتگی (18.044) باز می کند.

نمودار روزانه USD/ZAR (دلار راند).

image3.png

نمودار تهیه شده توسط تامی دا کوستا با استفاده از TradingView

با این حال، اگر تنش‌ها در SA افزایش یابد و نشانه‌های واضحی از ناآرامی اجتماعی یا یک فدرال‌رزرو جنگ‌طلب وجود داشته باشد، شکست مقاومت می‌تواند قیمت را به سطح روان‌شناختی بعدی 18.500 و به سمت بالاترین سطح ماهانه 18.716 سوق دهد.

— نوشته شده توسط Tammy Da Costa، ​​تحلیلگر DailyFX.com

با تامی در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @Tams707

منبع