USD/ZAR با توقف توقف بانک ذخیره SA (SARB) پس از 10 افزایش متوالی افزایش یافت


تصمیم نرخ SARB، پیش‌بینی قیمت دلار/زار:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

خوانده شده ترین: بازیابی عمیق تر شاخص دلار (DXY) با USD/CHF در پایین ترین سطح 12 ساله D

بانک رزرو آفریقای جنوبی (SARB) تصمیم گرفت در چرخه پیاده روی خود توقف کند و فرماندار لستجا کگانیاگو در پاسخ به این سوال که آیا نرخ ها با “نه قاطع” به اوج خود رسیده اند یا خیر. با وجود این، کوبن نایدو، معاون رئیس‌جمهور به این نکته اشاره کرد که اگر بخواهید به گروه تورم هدف‌گذاری شده بانک‌های رزرو بپردازید، بانک مرکزی خود را در یک «مسیر سرخوردن» می‌بیند.

با وجود کاهش نرخ تورم در ماه جاری، قیمت مواد غذایی بار دیگر به عنوان یک نگرانی مطرح شد، چیزی که به نظر می رسد در حال حاضر روند جهانی داشته باشد. پیش‌بینی تورم قیمت مواد غذایی برای سال 2023 همچنان بالا است، اما در این جلسه به 10.3 درصد (از 10.8 درصد) و کمی به 5.2 درصد در سال 2024 (از 5.0 درصد) افزایش یافته است.

image1.png

منبع: بانک مرکزی آفریقای جنوبی (SARB)

فرماندار گفت که تغییرات اخیر از نظر کاهش بارهای سبک تر منجر به تجدید نظر در رشد تولید ناخالص داخلی به 0.4 درصد از 0.3 درصد در ماه می شده است. فرماندار به سرعت به این واقعیت اشاره کرد که محیط کلی همچنان در حال تغییر است به این معنی که می‌توانیم تغییرات را بر اساس جلسه به جلسه ببینیم. فرماندار همچنین در مورد نرخ های محدود کننده و اثرات آن بر اقتصاد تاکید کرد که سیاست پولی تنها بر رشد چرخه ای در طول 6 تا 8 فصل تاثیر می گذارد و کمکی برای رشد نامطلوب اقتصاد نیست. پیش‌بینی رشد تولید ناخالص داخلی برای سال‌های 2024 و 2025 بدون تغییر نسبت به جلسه قبلی، به ترتیب 1.0 و 1.1 درصد است. به گفته فرماندار، به نظر می رسد شرایط اقتصادی در آفریقای جنوبی بهبود یافته است، اما چشم انداز بلندمدت منعکس کننده عدم اطمینان محیط زیست جهانی است. قیمت‌های صادرات کالا همچنان در حال کاهش است که به‌ویژه برای بخش معدن خبر خوبی نیست.

image2.png

منبع: بانک مرکزی آفریقای جنوبی

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

آفریقای جنوبی و رند در حال حرکت به جلو

با نگاه به آینده و فرماندار کگانیاگو اظهار داشت که با ورود به نیمه دوم سال 2023، چشم انداز کوتاه مدت اقتصاد جهانی به طور کلی بدون تغییر باقی می ماند، با کاهش تورم و پیش بینی های رشد پایدار. با این حال، چشم انداز بلندمدت اقتصادی به دلیل خطرات مربوط به مسیر تورم، تنش های ژئوپلیتیکی جاری و اثرات تغییرات آب و هوا همچنان مبهم است. آفریقای جنوبی بیشتر از اعتبارات بدون تضمین برای رفع نیازهای اساسی استفاده می کنند که وضعیتی است که پایدار نیست. کاهش اخیر تورم مثبت است، اما هر گونه ریسک تورمی در حال حاضر به سمت بالا متمایل است.

کمیته سیاست پولی سریعاً تکرار کرد که چقدر سریع ممکن است تغییر کند که باعث می شود همیشه درست بودن تقریباً غیرممکن باشد. با بیان اینکه حرکت رو به جلو، کمیته انتظار دارد که با تصمیمات وابسته به داده ها و حساس بودن نسبت به تعادل خطرات در چشم انداز هوشیار بماند.

هفته آینده نشست بعدی FOMC با فدرال رزرو آمریکا برگزار می شود که انتظار می رود علیرغم علائم مثبت در جبهه تورم، نرخ بهره را 25 واحد در ثانیه افزایش دهد. این می‌تواند در کوتاه‌مدت بر ZAR تأثیر بگذارد، اما همچنین می‌تواند اوج نرخ برای فدرال رزرو باشد که نوید خوبی برای حرکت رو به جلو نرخ ارز در میان‌مدت خواهد بود.

image3.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

واکنش بازار

واکنش اولیه بازار شاهد صعود USDZAR به سمت علامت 18.0000 بود که من انتظار دارم ثابت بماند، زیرا MA 200 روزه در دسته 18.0394 قرار دارد. علیرغم اینکه برای یک اصلاحی آماده به نظر می رسد، هر گونه فشار بالاتری بین اکنون و هفته های آینده جلسه FOMC ممکن است کوتاه مدت باشد زیرا به نظر می رسد نزولی بیشتر USDZAR با شروع به صف شدن Fandamentals و Technicals در حال افزایش است.

حمایت فوری در سمت نزولی در اطراف دستگیره 17.7900 قرار می گیرد و با شکست پایین تر، منطقه شکست 17.4000 را دوباره به کانون توجه می کند که می تواند مانع بزرگی برای نزول بیشتر باشد. از طرف دیگر، اگر بخواهیم بالاتر از علامت 18.0000 بشویم و MA 200 روزه را پشت سر بگذاریم، می‌توانیم مقاومتی را در اطراف دستگیره 18.1500 ببینیم که جلوی چشم‌ها به 18.5000 می‌رسد که درست زیر 50 روز استراحت MA در ناحیه 18.5400 قرار دارد.

USD/ZAR نمودار روزانه، 20 جولای 2023

image4.png

منبع: TradingView، تهیه شده توسط Zain Vawda

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

میانگین های متحرک

پیشنهاد شده توسط زین وودا

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع