USD/MXN پس از اینکه Banxico از سرعت پیاده‌روی FOMC پیروی کرد، بی‌صدا شد


نکات صحبت بانکسیکو

توصیه شده توسط Cecilia Sanchez Corona

فارکس برای مبتدیان

  • Banxico از FOMC پیروی می کند و انتظار می رود نرخ بهره را 75 bp افزایش دهد تا نرخ بهره بین بانکی یک شبه را به 9.25٪ برساند.
  • انقباض تهاجمی در حالی رخ می دهد که تورم همچنان با سریع ترین نرخ از دسامبر 2000 افزایش می یابد.
  • علیرغم قدرت اخیر دلار، موضع سیاست پولی مکزیک مقداری انعطاف پذیری را برای MXN فراهم می کند

بانک مرکزی مکزیک (Banxico) چرخه انقباض تهاجمی خود را برای مبارزه با تورم فزاینده در نشست سپتامبر خود با وجود خطرات فزاینده برای رشد اقتصادی از سر گرفت.

به تبعیت از بانک فدرال رزرو، Banxico به اتفاق آرا نرخ بهره را 75 واحد پایه افزایش داد و سومین افزایش متوالی مورد انتظار در این بزرگی را رقم زد. با این حرکت، نرخ بین بانکی یک شبه به 9.25 درصد افزایش یافت و از اوج ماه قبل 8.50 درصد گذشت و به بالاترین سطح خود از سال 2008 رسید، زمانی که این مؤسسه سیاست پولی را با استفاده از هدف نرخ بهره به جای هدف قرار دادن موجودی حساب های روزانه بانک ها آغاز کرد. در موسسه مرکزی

برای زمینه، Banxico هزینه های استقراض را از ژوئن 2021 افزایش داده است تا در مجموع 525 واحد در ثانیه انقباض را در تلاش برای کنترل فشارهای تورمی افسارگسیخته در کالاها و خدمات ارائه دهد. CPI اصلی در ماه آگوست 8.05 درصد نسبت به 7.65 درصد در جولای افزایش یافت. در همین حال، شاخص قیمت مصرف کننده سرفصل از 8.15 درصد در مدت مشابه به 8.7 درصد رسید که تقریباً سه برابر بالاتر از هدف میانی بود. این سطوح با وجود اقدامات دولت مانند یارانه های انرژی، کنترل قیمت مواد غذایی و کاهش موقت تعرفه های واردات، سریع ترین سرعت افزایش قیمت ها در 21 سال اخیر را نشان می دهد.

در همین راستا، بانک مرکزی در گزارش انتظارات تورمی امروز، برآورد CPI خود را اصلاح کرد. بانکیکو اکنون انتظار دارد که CPI به سطح هدف تورم میانی 3.00 درصد (+/- یک واحد درصد) در سه ماهه سوم سال 2024 برسد، پس از یک تجدید نظر به سمت بالا در پیش بینی تورم برای نیمه دوم سال 2022 و کل سال 2023.

پیش بینی تورم بانکسیکو

image1.png

منبع: Banxico

به همین ترتیب، در بیانیه امروز بانک می‌گوید که موازنه ریسک‌ها برای مسیر تورم «به طور قابل‌توجهی در جهت صعودی باقی می‌ماند» و می‌افزاید: «هیئت مدیره میزان تعدیل‌های صعودی نرخ مرجع را برای تصمیمات سیاستی بعدی خود بر اساس ارزیابی خواهد کرد. شرایط حاکم».

بانک مرکزی مکزیک با حذف دستورالعمل‌های رو به جلو از جلسه ژوئیه، در را باز گذاشت تا سرعت چرخه پیاده‌روی کاهش یابد، زمانی که تورم در مسیر همگرایی به سطح هدف قرار گرفت و/یا زمانی که موضع FOMC قطعی‌تر شد.

واکنش USD/MXN

با وجود قدرت اخیر دلار در برابر ارزهای اصلی، MXN انعطاف پذیر باقی مانده است. افزایش نرخ های بهره و سرعت مشابه افزایش نرخ FOMC که از خروج سرمایه ناگهانی جلوگیری می کند، کاهش ارزش پول محلی و فشار بیشتر قیمت ها را محدود کرده است. علاوه بر این، یک چارچوب اقتصاد کلان که پایدارتر از سایر بازارهای نوظهور است، حمایت بیشتری را فراهم کرده است.

امروز، بلافاصله قبل از تصمیم سیاست پولی Banxico، USD/MXN در حدود 20.15 بود. واکنش جفت ارز به این اعلامیه خاموش بود، زیرا تصمیم بانک مرکزی قبلاً به طور کامل قیمت گذاری شده بود. با این وجود، در میان مدت و بلندمدت، MXN می تواند در میان خطرات رشد فزاینده تضعیف شود.

نمودار USD/MXN

image2.png

نمودار USD/MXN تهیه شده در TradingView

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

ابزارهای آموزشی برای تاجران

  • تازه شروع کردی؟ مبتدیان را دانلود کنیدراهنمای معامله گران FX
  • آیا می خواهید درباره شخصیت تجاری خود بیشتر بدانید؟ را بگیریدمسابقه DailyFXو دریابید
  • داده های موقعیت یابی مشتری IG اطلاعات ارزشمندی را در مورد احساسات بازار ارائه می دهد.راهنمای رایگان خود را دریافت کنیددر مورد نحوه استفاده از این اندیکاتور تجاری قدرتمند در اینجا.

— نوشته شده توسط Cecilia Sanchez-Corona، تیم تحقیقاتی DailyFX

DailyFXاخبار فارکس و تجزیه و تحلیل فنی را در مورد روندهایی که بر بازارهای ارز جهانی تأثیر می گذارد ارائه می دهد.

منبع