USD/JPY Whipsaws سپس در گزارش های مداخله رسمی FX سقوط می کند


دلار آمریکا قیمت و نمودار تحلیل و بررسی

  • USD/JPY در محدوده 350 پیپ در کمتر از یک ساعت معامله می شود.
  • BoJ در حال خرید ین ژاپن به دلار آمریکا دیده می شود.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

ین ژاپن در تجارت اروپا بسیار نوسان است، زیرا بازار به شایعات واکنش نشان می دهد و سپس تأیید می کند که بانک ژاپن (BoJ) در بازار FX مداخله کرده و ین را به دلار آمریکا خریداری کرده است. اگر گزارش‌ها صحت داشته باشند و به نظر می‌رسد بازار این را نشان می‌دهد، این اولین باری است که BoJ از ژوئن 1998 در بازار دخالت می‌کند.

بانک ژاپن (BoJ) – مداخله در بازار ارز

اوایل امروز، بانک مرکزی ژاپن همانطور که انتظار می رفت، نرخ بهره را در آخرین نشست سیاستی خود بدون تغییر نگه داشت. رئیس کل بانک مرکزی گفت که بانک مرکزی «فعلا» سیاست پولی فوق‌العاده سست خود را تغییر نخواهد داد و افزود: بانک مرکزی «تا مدتی» نرخ بهره را افزایش نخواهد داد. در حالی که بانک مرکزی قرار است نرخ ها را برای مدت طولانی تری پایین نگه دارد (در قلمرو منفی)، به نظر می رسد که آنها به اندازه کافی نگران ضعف ین هستند تا بتوانند ارز بیمار را تقویت کنند. ممکن است 145.00 USD/JPY یک خط غیررسمی برای بانک مرکزی باشد. اوایل امروز، آخرین تصمیم سیاست پولی BoJ هیچ اشاره ای به مداخله رسمی FX نداشت و به نوسانات فعلی افزود.

ین ژاپن با مهار تهدید مداخله FX توسط BoJ کاهش می یابد

USD/JPY تاکنون در محدوده 350 پیپ در اروپا معامله شده است که بیش از دو برابر بازه معاملاتی عادی آن با استفاده از اندیکاتور 14 روزه ATR است. آنچه در ماه های گذشته یک معامله یک طرفه بود – USDJPY بالاتر – اکنون به نظر می رسد که در مسیر خود متوقف شده است زیرا BoJ تلاش می کند کنترل ارز خود را پس بگیرد.

نمودار قیمت 5 دقیقه USD/JPY – 22 سپتامبر 2022

برای همه انتشار داده‌های متحرک بازار و رویدادهای اقتصادی، زمان واقعی را ببینید تقویم DailyFX.

داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد 27.43 درصد معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران کوتاه به لانگ 2.65 به 1 است. تعداد معامله‌گران در خالص خرید 15.22 درصد کمتر از دیروز و 6.16 درصد کمتر از هفته گذشته است، در حالی که این تعداد نت شورت معامله گران نسبت به دیروز 3.46 درصد و نسبت به هفته گذشته 2.16 درصد کاهش یافته است.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های USD/JPY ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. معامله گران نسبت به دیروز و هفته گذشته کوتاه تر هستند و ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما یک سوگیری معاملاتی متضاد صعودی USD/JPY قوی تر.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -24٪ -8٪ -12%
هفتگی -21٪ -8٪ -11٪

نظر شما در مورد ایالات متحدهD/JPY – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع