USD/JPY Whipsaw در حالی که مقامات ژاپنی در حال تعقیب در بازار هستند


تحلیل نمودار و قیمت دلار آمریکا/ین ژاپن

  • USD/JPY از 145.00 جهش کرد.
  • بحث بازار مبنی بر اینکه BoJ در حال بررسی قیمت ها است.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

ین ژاپن در معاملات دو طرفه در روز چهارشنبه بسیار نوسان است. این معمولاً گامی قبل از مداخله واقعی بانک مرکزی در بازار است و صحبت‌های امروزی شاهد تجارت USD/JPY در محدوده 2 رقم بزرگ به علاوه است. عملکرد قوی دیروز دلار آمریکا، با توجه به گزارش تورم بهتر از حد انتظار، USD/JPY را به 145.00 بازگرداند، سطحی که اکنون به نظر می رسد ممکن است برای مقامات ژاپنی خطی باشد.

بانک ژاپن (BoJ) – مداخله در بازار ارز

ین ژاپن ماه‌هاست که به دلیل تصمیم بانک مرکزی آمریکا مبنی بر ادامه خرید اوراق قرضه دولتی ژاپن (JGB) در مقادیر زیاد، در مارپیچ نزولی در برابر دلار آمریکا قرار گرفته است. اقدامات بانک مرکزی برای حفظ بازده اوراق قرضه با تاریخ طولانی تر در سقف 0.25 درصد، با ضعف ین که به تجارت ژاپن کمک می کند، توجه سایر بانک های مرکزی را به خود جلب کرده است.

ین ژاپن (JPY) در سراسر هیئت مدیره سقوط کرد زیرا BoJ خرید اوراق قرضه را افزایش داد

USD/JPY امروز به شدت در سطح 145.00 واکنش نشان داد و نشان داد که BoJ در حال آماده شدن برای دفاع از نرخ در یا بسیار نزدیک به این سطح است. در حالی که مداخله شفاهی بانک‌های مرکزی قدرتمند است و نباید نادیده گرفته شود، به زودی باید اقداماتی انجام شود، در غیر این صورت ممکن است بازار به دنبال بلوف BoJ باشد و این می‌تواند منجر به حرکت این جفت ارز به سمت 150 شود.

نمودار قیمت ساعتی USD/JPY – 14 سپتامبر 2022

برای همه انتشار داده‌های متحرک بازار و رویدادهای اقتصادی، زمان واقعی را ببینید تقویم DailyFX.

داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد 22.05 درصد معامله‌گران لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران کوتاه به لانگ 3.54 به 1 است. تعداد معامله‌گران در معاملات خالص 12.56 درصد کمتر از دیروز و 12.70 درصد کمتر از هفته گذشته است، در حالی که این تعداد نت-شورت معامله گران 3.81 درصد کمتر از دیروز و 1.89 درصد کمتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های USD/JPY ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. معامله گران نسبت به دیروز و هفته گذشته کوتاه تر هستند و ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما یک سوگیری معاملاتی متضاد صعودی USD/JPY قوی تر.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -4٪ -6٪ -5٪
هفتگی -7٪ -5٪ -5٪

نظر شما در مورد ایالات متحدهD/JPY – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع