USD/JPY Taps Psychological 150.00 در حالی که حدس و گمان مداخله افزایش می یابد


  • USD/JPY در 32 سال پایین به عنوان 150.00 سطح روانی بالاخره رسید.
  • پتانسیل BOJ مداخله به جای قیمت، بر نوسانات استوار است.
  • آیا BoJ قبلاً مداخله پنهانکاری انجام داده است؟

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

USD/JPY پس زمینه بنیادی

USD/JPY به حرکت خود به سمت علامت روانی کلیدی 150.00 ادامه داد زیرا سرمایه گذاران نسبت به مداخله بالقوه بانک ژاپن محتاط هستند. دیروز شاهد بازگشت قدرت دلار بودیم زیرا ادامه لفاظی های جنگ طلبانه از سوی سیاست گذاران بانک مرکزی و نگرانی های تورمی همچنان بر احساسات تاثیر می گذارد.

بانک ژاپن (BoJ) عملیات خرید اوراق قرضه را در نشست آسیایی اعلام کرد زیرا بازدهی 10 ساله از سقف 0.25 درصدی تعیین شده توسط بانک مرکزی جهش کرد. BoJ تحت فشار است زیرا گمانه زنی ها در مورد پایان دادن به سیاست نرخ های منفی خود ادامه می یابد که به دلیل ضعف مداوم ارزها مقصر شناخته می شود. خود فرماندار کورودا تاکید کرده است که به تسهیل پولی پایبند خواهد بود زیرا اقتصاد همچنان نیاز به حمایت دارد. اعتقاد بر این است که تغییر سیاست تنها زمانی رخ می دهد که فرماندار کورودا در آوریل 2023 از سمت خود کناره گیری کند.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بحث مداخله بازارها را در حالت آماده باش نگه داشته است زیرا فرماندار کورودا، وزیر دارایی سوزوکی و نخست وزیر کیشیدا همگی اظهارات مشابهی را اخیراً بیان کرده اند. با وزیر دارایی سوزوکی که گفت که آنها از نزدیک بازارها را زیر نظر دارند و به حرکات بیش از حد پاسخ خواهند داد، لفاظی ها تغییر چندانی نکرده است. BoJ اصرار دارد که سطح قیمت ها هدف گذاری نشده است، بلکه نوسانات است و سرعت کاهش ین عامل تعیین کننده خواهد بود.

پس از چاپ CPI آمریکا در هفته گذشته، برخی حرکات غیرمعمول قیمت در جفت ارز مشاهده شد که منجر به زمزمه مداخله مخفیانه توسط BoJ شد. در حالی که یکی از مقامات وزارت دارایی از اظهار نظر خودداری کرد، ماساتو کاندا، مقام ارشد ارزی، ماه گذشته به مداخله مخفیانه به عنوان یک گزینه احتمالی اشاره کرد. تشخیص مداخله پنهان کاری دشوار است و با توجه به اظهارات کاندا مبنی بر اینکه وزارت دارایی ممکن است هر مداخله ای را که توسط BoJ انجام می شود تأیید نکند، گمانه زنی ها همچنان در حال افزایش است. بعید است که ادامه لفاظی های جنگ طلبانه توسط فدرال رزرو آمریکا به این زودی ها تغییر کند و فشار بیشتری را در حالی که BoJ به سمت نشست سیاست گذاری بعدی خود در 28 اکتبر پیش می برد، افزایش دهد.

داده های اقتصادی زنده را از طریق ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی DailyFX

نمودار روزانه USD/JPY – 20 اکتبر 2022

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

از منظر فنی، مقدار کمی در قالب اقدامات اخیر قیمت برای کمک به ترسیم سطوح کلیدی جفت باقی مانده است. هر گونه عقب نشینی قیمت به دلیل مداخله می تواند شاهد تست مجدد بالاترین قیمت سال 1998 در حدود 147.750 باشد در حالی که یک اصلاح عمیق تر می تواند در 20 یا 50-SMA پشتیبانی پیدا کند. مقدار کمی از مقاومت در بالای سطح روانی 150.00 باقی می ماند و ناحیه مقاومت بعدی در حدود 160.00 باقی می ماند و به نیاز به مداخله BoJ اعتبار می بخشد.

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

سطوح کلیدی درون روزی که ارزش تماشا را دارند:

مناطق پشتیبانی

•147.750

•146000

•142.500

مناطق مقاومت

•150.000

•160.000
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -1٪ 9% 8%
هفتگی -15% 18% 11%

منابع برای معامله گران

چه یک معامله گر جدید یا باتجربه باشید، ما چندین منبع برای کمک به شما در دسترس داریم. شاخص‌هایی برای ردیابی احساسات معامله‌گران، پیش‌بینی‌های فصلی معاملات، وبینارهای تحلیلی و آموزشی که روزانه برگزار می‌شود، راهنمای معاملاتی برای کمک به شما در بهبود عملکرد معاملاتی، و یکی به‌ویژه برای کسانی که تازه وارد بازار فارکس شده‌اند.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع