USD/JPY Hugs Fibonacci Support، EUR/JPY Eyes Resistance

از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -6٪ -2٪ -4٪
هفتگی 7% -18٪ -8٪

تحلیل فنی USD/JPY

USD/JPY در ژوئن با این فرض که فدرال رزرو موضع جنگ طلبانه خود را در برابر فعالیت های اقتصادی انعطاف پذیر ایالات متحده حفظ خواهد کرد، به شدت افزایش یافت. با این حال، این جفت ارز تمام آن پیشروی را در این ماه به دلیل گرفتن سود از دست داده است. داده‌های جدید که تورم ضعیف‌تر از حد انتظار را نشان می‌دهد، اصلاح نزولی را تقویت کرده و معامله‌گران را به کاهش مجدد قیمت‌ها در مسیر صعود فدرال رزرو سوق داده است.

از نقطه نظر فنی، USD/JPY در روزهای اخیر به سمت یک کف کلیدی در 138.30 سقوط کرده است که مطابق با 38.2% اصلاح فیبوناچی در رالی ژانویه و ژوئن است. نرخ ارز در این هفته توانسته است بالاتر از این منطقه باقی بماند، اما در حال تلاش برای حرکت بالاتر است، نشانه‌ای از اینکه ممکن است فعلاً فروشندگان همچنان کنترل بازار را در دست داشته باشند.

در صورتی که قیمت‌ها به سمت نزولی بروند و از حمایت 138.30 عبور کنند، خرس‌ها می‌توانند حمله به میانگین متحرک ساده 200 روزه را در 137.00 آغاز کنند. با ضعف بیشتر، می‌توانیم شاهد حرکت به سمت 134.10 باشیم. در مقابل، اگر خریداران دوباره دست بالا را به دست بیاورند و جرقه بازگشتی را از سطوح فعلی ایجاد کنند، مقاومت اولیه در 139.60 و به دنبال آن 141.00 ظاهر می شود.

نمودار فنی USD/JPY

یک عکس از صفحه نمایش یک نمودار توضیحات به طور خودکار تولید می شود

نمودار USD/JPY با استفاده از TradingView تهیه شد
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -16٪ 1% -4٪
هفتگی -12% -8٪ -9٪

تجزیه و تحلیل فنی EUR/JPY

EUR/JPY نیز در ماه جولای به سمت نزولی اصلاح شده است، اما در مجموع عقب نشینی آن کمتر چشمگیر بوده است، به خصوص پس از بازگشت هفته گذشته که در آن قیمت ها پس از جهش از حمایت خط روند میان مدت در 153.50، چرخش متوسطی را تجربه کردند.

در حالی که این جفت حرکت صعودی خود را از دست داده است، مشخصات فنی سازنده ای را حفظ می کند، با قیمت ها بالاتر از میانگین های متحرک کلیدی و همچنان اوج های بالاتر و پایین تر را نشان می دهد. با این حال، برای اطمینان از چشم انداز صعودی، این جفت ارز باید از مقاومت 156.20 تا 156.70 پیشی بگیرد. اگر این سناریو اجرا شود، خریداران ممکن است به اوج های سال 2023 نزدیک به 158.00 حمله کنند.

در مقابل، اگر فروشندگان بتوانند EUR/JPY را پایین بیاورند، حمایت اولیه در سطح روانشناختی 154.00، نزدیک به یک خط روند صعودی که از پایین‌ترین حد مارس ادامه یافته است، باقی می‌ماند. شکست پایدار در زیر این طبقه می تواند فشار نزولی را تقویت کند و زمینه را برای لغزش به سمت 153.45 و به دنبال آن 151.60 آماده کند.

نمودار فنی EUR/JPY

یک عکس از صفحه نمایش یک نمودار توضیحات به طور خودکار تولید می شود

نمودار EUR/JPY با استفاده از TradingView تهیه شد

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

منبع