USD/JPY پس از مداخله FX هماهنگ شده توسط کشورهای G7 افزایش یافت


اخبار و تحلیل USD/JPY

  • ژاپن با مداخله انفرادی برای جلوگیری از افزایش USD/JPY مواجه شد زیرا کشورهای G7 اثرات سرریز دلار قوی را رصد می کنند.
  • USD/JPY اندکی ملایم‌تر است، اما همچنان بالا می‌ماند زیرا این جفت ارز در مسیر رسیدن به سطح 150 به نظر می‌رسد.

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

عدم هماهنگی گروه 7 برای جلوگیری از افزایش بی رویه دلار، ژاپن را با گزینه های محدودی رها می کند.

ین به کاهش ارزش خود در برابر دلار پربار ادامه می دهد، با آخرین افزایش افزایشی که پس از نشست G7 در هفته گذشته رخ داد، جایی که اثرات سرریز دلار مورد بحث قرار گرفت، اما مهمتر از همه، اشاره ای به مداخله هماهنگ – خروج از ژاپن وجود نداشت. با مداخله انفرادی و ادامه یافتن استخوان فک به عنوان محتمل ترین پاسخ آن.

کاهش ین به دنبال یک “تجارت حمل و نقل” معمولی است، فرآیندی که به دنبال سود بردن از استقراض ارزهای با بازده پایین تر مانند ین برای سرمایه گذاری در ارزهای با بازده بالاتر مانند دلار است. تا زمانی که فدرال رزرو به افزایش شدید نرخ‌های بهره ادامه می‌دهد و بانک ژاپن (BoJ) به محدود کردن نرخ‌های بهره خود (برای تحریک یک اقتصاد تورم‌زدایی تاریخی) ادامه می‌دهد، عدم تعادل همچنان ادامه خواهد داشت. واکاتابه BoJ هفته گذشته در رابطه با تغییر موضع سیاست پولی فوق‌العاده‌ای خود اشاره کرد که بانک مایل است قبل از اینکه به تغییر در موضع سیاست فکر کند، تورم در بلندمدت در سطح 2 درصد تثبیت شود. آمارهای آتی تورم ژاپن در روز جمعه، نشانه روشن تری از اینکه آیا هدف 2 درصدی در مسیر درست قرار دارد یا خیر، ارائه می دهد.

داده های اقتصادی زنده را از طریق DaliyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

ملاحظات فنی USD/JPY

اولین دور مداخله FX ژاپن در قرن بیست و یکم در 22 سپتامبر انجام شد و در حالی که USD/JPY را به شدت کاهش داد، تأثیرات آن طولانی نبود. در اکتبر یازدهمین اقدام قیمت از بالاترین سطح 22 سپتامبر که درست زیر 146 بود شکست و همچنان بالاتر است. صعود روز جمعه به سمت 149 بسیاری را متعجب کرد که آیا مرحله بعدی مداخله قریب الوقوع است زیرا این جفت ارز فقط اندکی کمتر از بالاترین قیمت هفته گذشته معامله می شود. ژاپن اعلام کرده است که حرکت های یک طرفه بی ثبات موضوع است، اما مطمئناً نگرانی در مورد سطح واقعی نرخ ارز وجود خواهد داشت.

149 یک سطح حیاتی برای عملکرد کوتاه مدت قیمت و سپس سطح روانی 150 باقی می ماند. با این حال، RSI در قلمروی بیش از حد خرید باقی می‌ماند، اما ثابت شده است که عقب‌نشینی‌ها کوتاه‌مدت هستند، حتی اگر شاهد حرکت معقول پایین‌تری در مورد مداخله احتمالی باشیم – که ممکن است در دوره‌هایی با نقدینگی پایین اجرا شود. در حال حاضر، این روند همچنان صعودی است زیرا به نظر می رسد بازارها از آزمایش عزم ژاپن خوشحال هستند. پشتیبانی به بالاترین سطح قبلی یعنی 147.69 می رسد

نمودار روزانه USD/JPY

منبع: TradingView، آماده شده توسط ریچارد اسنو

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

نحوه معامله USD/JPY

نمودار 4 ساعته چیزی را نشان می دهد که به نظر می رسد یک “پرچم گاو نر” است – یک شکل گیری معمولاً صعودی. با این حال، هرچه روندهای USD/JPY طولانی‌تر باشد، احتمال مداخله افزایش می‌یابد به این معنی که مدیریت ریسک در روندی که استراتژی دنبال می‌کند در این سطوح شدید اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

نمودار 4 ساعته USD/JPY

منبع: TradingView، آماده شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع