USD/JPY مستعد عقب نشینی بیشتر به دلیل سقوط RSI از منطقه بیش از حد خرید


نقاط صحبت ین ژاپن

USD/JPY در بحبوحه گمانه زنی های مداوم مبنی بر مداخله ارزی، تلاش می کند تا کاهش را از بالاترین سطح سالانه (151.94) عقب نشینی کند، و نرخ ارز ممکن است در روزهای آینده با عقب نشینی بزرگ تری مواجه شود، زیرا شاخص قدرت نسبی (RSI) از قلمروی که بیش از حد خرید شده است، کاهش می یابد.

USD/JPY مستعد عقب نشینی بیشتر به دلیل سقوط RSI از منطقه بیش از حد خرید

به نظر می‌رسد USD/JPY قبل از رسیدن به بالاترین حد ژوئیه 1990 (152.25) مسیر معکوس داشته است، زیرا شروع یک سری از اوج و پایین‌ترین سطح است و حرکت به زیر 70 در RSI احتمالاً با یک اصلاح کوتاه‌مدت در بورس همراه خواهد بود. نرخی مانند عملکرد قیمت مشاهده شده در ماه قبل.

در نتیجه، USD/JPY ممکن است به عقب نشینی پیش از تصمیم بانک ژاپن (BoJ) در مورد نرخ بهره ادامه دهد، زیرا روند صعودی 12 روزه از هم پاشیده می شود، اما بیشتر موارد مشابه از سوی فرماندار هاروهیکو کورودا و شرکت ممکن است با پایبندی بانک مرکزی به برنامه تسهیل کمی و کیفی (QQE) با کنترل منحنی بازده (YCC) برای ین ژاپن باد مخالف ایجاد کند.

به نوبه خود، ین ممکن است به عملکرد ضعیف خود در برابر گرین بک ادامه دهد، زیرا بانک مرکزی آمریکا تمایلی به تغییر دنده ندارد و کاهش از بالاترین سطح سالانه (151.94) ممکن است در نهایت کوتاه مدت باشد زیرا فدرال رزرو سیاست محدودکننده ای را دنبال می کند.

مسیرهای واگرا بین BoJ و کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) احتمالاً USD/JPY را سرپا نگه می‌دارد زیرا به نظر می‌رسد رئیس جروم پاول و شرکت در مسیری برای افزایش ۷۵ واحدی دیگر نرخ بهره در تصمیم بعدی نرخ بهره در ۲ نوامبر هستند. در حالی که به نظر می رسد شیب در احساسات خرده فروشی همچنان ادامه داشته باشد زیرا معامله گران در بیشتر سال 2022 این جفت ارز را کوتاه کرده اند.

گزارش IG Client Sentiment (IGCS) نشان می‌دهد که 22.42 درصد معامله‌گران در حال حاضر دلار/JPY خالص هستند و نسبت معامله‌گران کوتاه به بلند مدت 3.46 به 1 است.

تعداد معامله گران خالص خرید و فروش نسبت به دیروز 6.22 درصد و نسبت به هفته گذشته 12.41 درصد افزایش داشته است، در حالی که تعداد معامله گران خالص معاملاتی نسبت به روز گذشته 17.02 درصد و نسبت به هفته گذشته 11.43 درصد کاهش داشته است. افزایش سود خالص خرید به کاهش رفتار ازدحام کمک کرده است، زیرا تنها 18.55 درصد معامله‌گران هفته گذشته دلار/JPY خالص بودند، در حالی که کاهش در پوزیشن خالص فروش در حالی رخ می‌دهد که نرخ ارز آغازگر یک سری از بالاترین قیمت‌ها و کاهش قیمت‌ها است. پایین می آید.

با این اوصاف، USD/JPY ممکن است پیش از نشست BoJ با عقب نشینی بزرگ تری روبرو شود، زیرا RSI از قلمرو بیش از حد خرید خارج می شود، اما نرخ ارز ممکن است تلاش های بیشتری را برای آزمایش بالاترین قیمت جولای 1990 (152.25) انجام دهد زیرا FOMC قصد دارد خود را حفظ کند. چرخه پیاده روی در سال آینده

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

احساسات بازار

توصیه شده توسط دیوید سانگ

نمودار روزانه نرخ USD/JPY

منبع: نمای معاملاتی

  • USD/JPY پس از ناکامی در آزمایش اوج ژوئیه 1990 (152.25) مجموعه ای از اوج و پایین های پایین تر را آغاز می کند، با حرکت به زیر 70 در شاخص قدرت نسبی (RSI) احتمالاً با عقب نشینی بیشتر در نرخ ارز مانند نرخ ارز همراه خواهد بود. اقدام قیمت از ماه گذشته
  • فقدان مومنتوم برای مبادله به بالای سطح 150.00 (38.2% اصلاحی) ممکن است USD/JPY را به سمت اوج آگوست 1998 (147.67) سوق دهد، با حرکت به زیر منطقه 144.10 (100% انبساط) تا پایین ترین سطح ماهانه (143.53) را باز کند.
  • نیاز به یک حرکت به بالای دستگیره 150.00 (38.2% اصلاحی) برای به ارمغان آوردن حداکثر سالانه (151.94) در رادار، با شکستن بالاتر از حداکثر ژوئیه 1990 (152.25) باز کردن منطقه 155.10 (161.8٪ گسترش) است.

استراتژی های معاملاتی و مدیریت ریسک

تبدیل شدن به یک معامله گر بهتر

توصیه شده توسط دیوید سانگ

— نوشته دیوید سانگ، استراتژیست ارز

من را در توییتر در @DavidJSong دنبال کنید

منبع