USD/JPY مستعد عقب نشینی بزرگتر با ظهور سیگنال فروش RSI


نقاط صحبت ین ژاپن

به نظر می رسد USD/JPY از محدوده بازگشایی ماه سپتامبر دفاع می کند زیرا تلاش می کند تا کاهش را از بالاترین سطح ماهانه (144.99) عقب نشینی کند، اما تحولات اخیر در شاخص قدرت نسبی (RSI) زمینه را برای عقب نشینی بیشتر در نرخ ارز افزایش می دهد. نوسانگر از منطقه ای که بیش از حد خرید شده است به عقب می افتد تا سیگنال فروش کتاب درسی را نشان دهد.

USD/JPY مستعد عقب نشینی بزرگتر با ظهور سیگنال فروش RSI

USD/JPY پس از پشت سر گذاشتن مجموعه ای از اوج و پایین های بالاتر از هفته گذشته، تثبیت می شود، با حرکت به زیر 70 در RSI احتمالاً با عقب نشینی بیشتر در نرخ ارز مانند اقدام قیمت در اوایل سال جاری همراه خواهد بود.

تصویر تقویم اقتصادی DailyFX برای ایالات متحده

در نتیجه، USD/JPY ممکن است علیرغم افزایش مداوم بازدهی خزانه داری ایالات متحده، به عقب نشینی از پایین ترین سطح ماهانه (138.84) ادامه دهد، و باید دید که آیا به روز رسانی به شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) تاثیر خواهد داشت یا خیر. انتظار می رود نرخ ارز به عنوان قرائت اصلی برای تورم از 5.9 درصد در سال در ماه قبل به 6.1 درصد در ماه اوت افزایش یابد.

نشانه‌های رشد قیمت چوب ممکن است واکنش صعودی را در USD/JPY ایجاد کند زیرا فدرال رزرو را برای حفظ رویکرد فعلی خود در مبارزه با تورم تحت فشار قرار می‌دهد و ضعف اخیر در نرخ ارز ممکن است اصلاحی در روند گسترده‌تر باشد. به عنوان بانک ژاپن (BoJ) همچنان تمایلی به دور شدن از چرخه کاهش خود ندارد.

به نوبه خود، گمانه زنی ها برای افزایش 75 واحدی دیگر نرخ بهره ممکن است USD/JPY را به دلیل برنامه ریزی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) برای اجرای یک سیاست محدودکننده حفظ کند، در حالی که به نظر می رسد شیب در تمایل خرده فروشی همچنان ادامه داشته باشد زیرا معامله گران کوتاه مدت هستند. جفت در بیشتر سال.

تصویر احساسات مشتری IG برای نرخ USD/JPY

را گزارش احساسات مشتری IG نشان می دهد که 24.94 درصد معامله گران در حال حاضر دارای قیمت خالص USD/JPY هستند که نسبت معامله گران کوتاه به لانگ 3.01 به 1 است.

تعداد معامله گران خالص خرید و فروش نسبت به دیروز 16.55 درصد و نسبت به هفته گذشته 1.24 درصد افزایش داشته است، در حالی که تعداد معامله گران خالص فروش نسبت به روز گذشته 3.57 درصد و نسبت به هفته گذشته 0.45 درصد کاهش داشته است. افزایش سود خالص خرید به کاهش رفتار ازدحام کمک کرده است، زیرا تنها 21.58 درصد معامله‌گران هفته گذشته دلار/JPY خالص بودند، در حالی که کاهش در پوزیشن خالص فروش در حالی رخ می‌دهد که نرخ ارز مجموعه‌ای از بالاترین قیمت‌ها را پشت سر گذاشته است. پایین ترین سطح نسبت به هفته گذشته

با توجه به آنچه گفته شد، تحولات اخیر در شاخص قدرت نسبی (RSI) زمینه را برای عقب نشینی بیشتر در USD/JPY افزایش می دهد زیرا نوسانگر از قلمروی که بیش از حد خرید شده به عقب می افتد تا سیگنال فروش کتاب درسی را نشان دهد، اما نرخ ارز ممکن است همچنان به دنبال مثبت بودن باشد. شیب در SMA 50 روزه (137.10) در میان مسیرهای واگرا بین FOMC و BoJ.

توصیه شده توسط دیوید سانگ

درباره گزارش احساسات مشتری IG بیشتر بدانید

نمودار روزانه نرخ USD/JPY

تصویر نمودار نرخ روزانه USD/JPY

منبع: نمای معاملاتی

  • USD/JPY در بحبوحه تلاش های ناموفق برای بسته شدن در بالای منطقه 144.10 (100% گسترش) پیشرفت را از ابتدای ماه پس می دهد و حرکت صعودی ممکن است با کاهش شاخص قدرت نسبی (RSI) از قلمروی بیش از حد خرید، به کاهش خود ادامه دهد. برای نشان دادن سیگنال فروش کتاب درسی.
  • حرکت به زیر 70 در RSI احتمالاً با عقب نشینی بیشتر USD/JPY همراه خواهد بود، مانند رفتاری که در اوایل سال جاری مشاهده شد، با بسته شدن زیر 141.70 (161.8٪ گسترش) که منطقه 140.30 (78.6٪ گسترش) را دوباره به رادار بازگرداند. .
  • شکست در دفاع از حداقل ماهانه (138.84) ممکن است USD/JPY را به سمت منطقه 137.40 (61.8٪ گسترش) به 137.80 (316.8٪ گسترش) سوق دهد، اما نرخ ارز ممکن است به دنبال شیب مثبت در SMA 50 روزه (SMA) ادامه دهد. 137.10) اگر بتواند بالاتر از میانگین متحرک بماند.

توصیه شده توسط دیوید سانگ

ویژگی های معامله گران موفق

— نوشته دیوید سانگ، استراتژیست ارز

من را در توییتر در @DavidJSong دنبال کنید

منبع