USD/JPY مستعد تصحیح بزرگتر در شکست زیر SMA 50 روزه


نقاط صحبت ین ژاپن

به نظر می‌رسد USD/JPY ضعف بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده را دنبال می‌کند، زیرا بازه افتتاحیه ماه جولای را می‌چرخاند، و عدم حفظ بالاتر از SMA 50 روزه (134.13) ممکن است منجر به اصلاح بزرگ‌تر شود اگر نرخ ارز زیر میانگین متحرک معامله شود. برای اولین بار از ماه مارس

USD/JPY مستعد تصحیح بزرگتر در شکست زیر SMA 50 روزه

USD/JPY به پایین ترین حد ماهانه (134.20) معامله می شود گزارش تولید ناخالص داخلی ایالات متحده (GDP). یک انقباض غیرمنتظره در نرخ رشد را نشان می دهد و تهدید رکود ممکن است همچنان به ایجاد باد مخالف برای دلار آمریکا ادامه دهد زیرا کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) را برای کاهش چرخه پیاده روی خود تحت فشار قرار می دهد.

تصویر تقویم اقتصادی DailyFX برای ایالات متحده

با این حال، به‌روزرسانی شاخص قیمت اصلی مصرف شخصی (PCE)، معیار مورد علاقه فدرال رزرو برای تورم، ممکن است FOMC را مجبور به اجرای یک سیاست بسیار محدودکننده کند زیرا انتظار می‌رود این میزان در ماه ژوئن در 4.7 درصد در سال ثابت بماند. شواهدی از تورم چسبنده ممکن است کاهش اخیر USD/JPY به عنوان رئیس را مهار کند جروم پاول اذعان می کند که “یک افزایش غیرعادی بزرگ دیگر می تواند در جلسه بعدی ما مناسب باشد

در نتیجه، USD/JPY ممکن است به دنبال کردن شیب مثبت SMA 50 روزه (134.14) ادامه دهد. بانک ژاپن (BoJ) تمایلی به تعویض دنده ندارد و باید دید در حالی که بانک مرکزی در تلاش برای کاهش تورم است، رئیس پاول و شرکت، مسیر تندتری را برای نرخ وجوه فدرال رزرو پیش بینی خواهند کرد.

تصویر CME FedWatch Tool

منبع: CME

با این حال، ابزار CME FedWatch اکنون احتمال بیش از 70 درصدی را برای افزایش 50 واحدی نرخ بهره در سپتامبر منعکس می‌کند، زیرا به نظر می‌رسد FOMC در مسیر تعدیل دستورالعمل‌های رو به جلو برای سیاست‌های پولی است. گمانه زنی ها برای افزایش آهسته تر نرخ بهره ایالات متحده ممکن است ادامه یابد USD/JPY تحت فشار، زیرا هدف بانک مرکزی برای دستیابی به یک فرود نرم برای اقتصاد ایالات متحده است.

تا آن زمان، USD/JPY اگر برای اولین بار از ماه مارس به پایین‌تر از SMA 50 روزه (134.13) برود، ممکن است با تصحیح بزرگ‌تری مواجه شود، اما به نظر می‌رسد که شیب در تمایل خرده‌فروشی همچنان ادامه داشته باشد زیرا معامله‌گران این جفت ارز را کوتاه کرده‌اند. بیشتر سال

تصویر احساسات مشتری IG برای نرخ USD/JPY

را گزارش احساسات مشتری IG نشان می دهد 33.16 درصد از معامله گران هستند در حال حاضر خالص طولانی USD/JPY، با نسبت معامله گران کوتاه به بلند ایستاده در 2.02 تا 1.

تعداد معامله گران نت لانگ نسبت به دیروز 3.88 درصد و نسبت به هفته گذشته 8.70 درصد کاهش داشته است، در حالی که تعداد معامله گران خالص فروش نسبت به روز گذشته 9.58 درصد و نسبت به هفته گذشته 12.47 درصد کاهش داشته است. کاهش در موقعیت خرید خالص به عنوان USD/JPY به پایین ترین سطح ماهانه (134.20)، در حالی که کاهش سود خالص به کاهش رفتار ازدحام کمک کرده است زیرا 32.87 درصد معامله گران در اوایل این هفته جفت خرید خالص داشتند.

با توجه به آنچه گفته شد، USD/JPY ممکن است به دنبال کردن شیب مثبت در SMA 50 روزه (134.13) در میان مسیرهای انحرافی بین FOMC و BoJ ادامه دهد، اما عدم دفاع از محدوده باز شدن ماه ژوئیه ممکن است منجر به اصلاح بیشتر در قیمت شود. نرخ ارز اگر برای اولین بار از ماه مارس به زیر میانگین متحرک برسد.

نمودار روزانه نرخ USD/JPY

تصویر نمودار نرخ روزانه USD/JPY

منبع: نمای معاملاتی

  • USD/JPY پس از ناکامی در دفاع از محدوده باز شدن ماه ژوئیه به SMA 50 روزه (134.13) نزدیک می شود، اما اگر بورس بتواند بالاتر از میانگین متحرک باقی بماند، ممکن است تا حد زیادی منعکس کننده عملکرد قیمت از ماه می باشد.
  • نیاز به یک حرکت به عقب بالاتر از 135.30 (50٪ گسترش) منطقه برای آوردن 137.40 (61.8٪ گسترش) به 137.80 (316.8٪ گسترش) منطقه بازگشت به رادار، با یک شکست بالاتر از سالانه بالا (139.39) باز کردن حداکثر سپتامبر 1998 (139.91).
  • با این حال، عدم حفظ بالاتر از میانگین متحرک ممکن است USD/JPY را به سمت همپوشانی فیبوناچی در اطراف سوق دهد 132.20 (78.6% اصلاح) به 133.20 (38.2% گسترش)، با منطقه مورد علاقه بعدی در حدود 130.20 (100٪ گسترش) تا 130.60 (23.6٪ گسترش).

— نوشته دیوید سانگ، استراتژیست ارز

من را در توییتر در @DavidJSong دنبال کنید

منبع