USD/JPY محدوده ژوئن را پاک می کند تا RSI را به سمت سرزمینی که بیش از حد خرید شده است، سوق دهد


نقاط صحبت ین ژاپن

USD/JPY با توجه به تقویت دلار آمریکا به بالاترین حد سالانه (137.75) معامله می شود و به روز رسانی شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) ممکن است به پیشرفت اخیر در نرخ ارز دامن بزند زیرا انتظار می رود که خواندن سرفصل ها افزایش یابد. ده ماه متوالی

USD/JPY محدوده ژوئن را پاک می کند تا RSI را به سمت سرزمینی که بیش از حد خرید شده است، سوق دهد

USD/JPY محدوده ژوئن را پاک می کند، حتی در شرایطی که بازدهی خزانه داری ایالات متحده از بالاترین حد ماهانه کاهش می یابد، و تحولات قریب الوقوع در شاخص قدرت نسبی (RSI) ممکن است حاکی از پیشرفت بیشتر در نرخ ارز باشد، زیرا نوسانگر در آستانه فشار قرار دارد. قلمرو بیش از حد خرید

حرکت به بالای 70 در RSI احتمالاً با افزایش بیشتر دلار/ین مانند قیمتی که در ماه قبل مشاهده شد همراه خواهد بود، و افزایش دیگری در CPI ایالات متحده ممکن است باعث واکنش صعودی دلار آمریکا به عنوان عنوان خوانده شده شود. برای تورم پیش بینی می شود که از 8.6 درصد در سال در ماه می به 8.8 درصد افزایش یابد.

تصویر تقویم اقتصادی DailyFX برای ایالات متحده

با این حال، کاهش در CPI اصلی ممکن است پیشرفت اخیر در USD/JPY را تضعیف کند زیرا باعث تشویق فدرال رزرو عادی سازی سیاست پولی با سرعت کمتر، و باید دید رئیس جروم پاول و شرکت در تصمیم بعدی نرخ بهره در 27 ژوئیه 75 بشکه دیگر افزایش خواهد داد زیرا بانک مرکزی تمایل بیشتری برای اجرای یک سیاست محدودکننده نشان می دهد.

تا آن زمان، USD/JPY ممکن است در میان مسیرهای متفاوت بین کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) و بانک ژاپن (BoJ)، اما به نظر می رسد شیب در احساسات خرده فروشی همچنان ادامه داشته باشد زیرا معامله گران در بیشتر سال 2022 این جفت ارز را کوتاه کرده اند.

تصویر احساسات مشتری IG برای نرخ USD/JPY

را گزارش احساسات مشتری IG نشان می دهد 27.15 درصد از معامله گران هستند در حال حاضر خالص طولانی USD/JPY، با نسبت معامله گران کوتاه به بلند ایستاده در 2.68 به 1.

تعداد معامله گران نت لانگ نسبت به دیروز 7.46 درصد و نسبت به هفته گذشته 3.43 درصد کاهش داشته است، در حالی که تعداد معامله گران خالص فروش نسبت به روز گذشته 1.99 درصد و نسبت به هفته گذشته 2.60 درصد افزایش داشته است. کاهش در پوزیشن لانگ خالص به صورت USD/JPY است معاملات به بالاترین قیمت سالانه (137.75) رسید، در حالی که افزایش سود خالص کوتاه مدت به رفتار ازدحام دامن می زند زیرا 27.52 درصد معامله گران در روزهای پایانی ژوئن این جفت را به طور خالص دنبال کردند.

با توجه به آنچه گفته شد، USD/JPY ممکن است به دنبال شیب مثبت SMA 50 روزه (132.25) با فدرال رزرو برای اعمال نرخ های بهره بالاتر در اواخر این ماه ادامه دهد و نرخ ارز ممکن است تلاش کند تا بالاترین سطح سپتامبر 1998 را آزمایش کند. 139.91) همانطور که محدوده ژوئن را پاک می کند.

نمودار روزانه نرخ USD/JPY

تصویر نمودار نرخ روزانه USD/JPY

منبع: نمای معاملاتی

  • USD/JPY با صعود به بالاترین سطح سالانه (137.75)، با افزایش اخیر در نرخ ارز، محدوده ژوئن را پاک می کند. شاخص قدرت نسبی (RSI) به سمت سرزمینی که بیش از حد خرید شده است.
  • حرکت به بالای 70 در RSI احتمالاً با افزایش بیشتر دلار/ین مانند قیمتی که در ماه قبل مشاهده شد، همراه با یک شکست/بسته بالاتر از قیمت خواهد بود. 137.40 (61.8٪ گسترش) به 137.80 (316.8٪ گسترش) منطقهافزایش دامنه برای آزمون بالاترین سطح سپتامبر 1998 (139.91).
  • منطقه مورد علاقه بعدی در حدود 140.30 (78.6٪ گسترش) و پس از آن منطقه 141.70 (161.8٪ گسترش) است، اما عدم حرکت برای شکستن/بستن بالاتر از 137.40 (61.8٪ گسترش) به 137.80 (316.8٪ گسترش) منطقه ممکن است منجر به شرایط محدود محدوده در USD/JPY شود، به خصوص اگر RSI کمتر از 70 باشد.

— نوشته دیوید سانگ، استراتژیست ارز

من را در توییتر در @DavidJSong دنبال کنید

منبع