USD/JPY در نقطه محوری پیش از تصمیم بانک مرکزی فدرال رزرو برای نرخ بهره


چشم انداز USD/JPY: صعودی

  • USD/JPY در روز جمعه اندکی کاهش یافت، اما در هفته موفق به افزایش اندکی شد
  • تصمیم سیاست پولی فدرال رزرو و بانک مرکزی ژاپن مهمترین کاتالیزور برای اقدام قیمت در هفته آینده خواهد بود
  • اگر دلار آمریکا به سرعت به تقویت خود ادامه دهد، مقامات ژاپنی می‌توانند در بازار ارز مداخله کنند، اما هر اقدامی احتمالاً فقط موقتی برای ین است.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

فارکس برای مبتدیان

بیشترین خوانده شده: S&P 500، Dow Jones، Nasdaq 100 Outlook – کاهش قیمت بازار در کانون توجه قرار می گیرد

USD/JPY در روز جمعه کاهش یافت و اندکی پایین تر از 143.00 حرکت کرد، اما همچنان توانست در پنج جلسه گذشته در آستانه انتشار داده های پر تاثیر هفته آینده که می تواند نوسانات را تحریک کند و لحن بازار را ایجاد کند، افزایش اندکی داشته باشد.

دو رویداد مهم در تقویم اقتصادی وجود دارد که معامله گران ارز باید به آن توجه کنند: اعلام سیاست پولی فدرال رزرو بعد از ظهر چهارشنبه، و سپس تصمیم بانک ژاپن درباره نرخ بهره، همچنین در همان روز به وقت شرق.

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

توصیه شده توسط دیگو کولمن

نحوه معامله USD/JPY

با توجه به اینکه دلار/ین پس از یک رالی انفجاری در سال جاری به بالاترین حد خود در چند دهه گذشته رسیده است، معامله گران در این فکر هستند که آیا نرخ ارز در کوتاه مدت به روند صعودی خود ادامه خواهد داد یا کاهش خواهد یافت. دلار آمریکا از نقطه نظر بنیادی دارای سوگیری مثبت است، در حالی که ین ژاپن فاقد بادهای واضح فراتر از تهدید به نوعی مداخله مقامات ژاپنی است.

در هر صورت، در حال حاضر، موازنه ریسک ها به سمت تقویت دلار آمریکا متمایل شده است، که بخشی از آن مدیون اقدامات تهاجمی فدرال رزرو برای مهار تورم است. با تمرکز بر بانک مرکزی ایالات متحده، انتظار می‌رود این موسسه هزینه‌های استقراض را با سه چهارم درصد افزایش به 3.00 تا 3.25% در نشست سپتامبر خود برساند و از ماه مارس انباشته 300 واحد را کاهش دهد.

FOMC همچنین احتمالاً نرخ اوج بالاتری را برای چرخه جاری نسبت به پیش‌بینی منتشر شده در سپتامبر ژوئن (3.8%) پیش‌بینی می‌کند، شاید مطابق با قیمت‌گذاری بازار، که نرخ پایانی 4.48 درصدی را در آوریل 2023 پیش‌بینی می‌کند. چشم انداز افزایش نرخ بهره می تواند باعث تقویت بیشتر دلار شود، به ویژه در برابر ارزهای کم بازده.

در سوی دیگر معادله، انتظار می‌رود بانک ژاپن ثابت بماند و نرخ معیار خود را بدون تغییر در -0.100 درصد نگه دارد، سطحی که از سال 2016 تاکنون بوده است. طرح کنترل یا برنامه خرید دارایی ارائه شده است. این بدان معناست که ین ژاپن به این زودی ها از سوی جبهه سیاست پولی حمایت نخواهد شد.

اگر USD/JPY بیش از حد صعودی باشد و به کنترل 145.00 نزدیک شود، مقامات ژاپنی ممکن است وسوسه شوند که در بازار FX برای تقویت ین مداخله کنند، اما هرگونه مهلت ممکن است موقتی باشد، زیرا تجارت جذاب دلار آمریکا می تواند در نهایت چنین چیزی را نفی کند. تلاش ها.

نمودار هفتگی USD/JPY

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

نمودار USD/JPY با استفاده از TradingView تهیه شد

ابزارهای آموزشی برای تاجران

  • تازه شروع کردی؟ دانلود راهنمای مبتدیان برای معامله گران FX
  • آیا می خواهید درباره شخصیت تجاری خود بیشتر بدانید؟ در مسابقه DailyFX شرکت کنید و بدانید
  • داده های موقعیت یابی مشتری IG اطلاعات ارزشمندی را در مورد احساسات بازار ارائه می دهد. راهنمای رایگان خود را در مورد نحوه استفاده از این اندیکاتور معاملاتی قدرتمند از اینجا دریافت کنید.

— نوشته شده توسط دیگو کولمن، استراتژیست بازار برای DailyFX

منبع