USD/JPY در سطح کلیدی 130.00 با ادامه تجارت محدوده


قیمت USD/JPY، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: پیش بینی ین دلار: USD/JPY همچنان در حدود 130.000 متضاد باقی می ماند

پیشینه اساسی USD/JPY

USD/JPY برای حفظ هر گونه افزایش معنی دار بالاتر از سطح روانی 130.00 تلاش کرده است. قدرت ین به دلیل اظهارنظرهای نامطلوب رئیس بانک مرکزی آمریکا که این جفت ارز را در یک محدوده معاملاتی باریک در هفته گذشته نگه داشته است، محدود شده است.

کورودا، فرماندار BoJ همچنان بر موضع آسان سیاست پولی خود ایستادگی می کند. این در حالی است که معامله‌گران خوش‌بین هستند که تورم رو به رشد منجر به تغییر رفتاری از BoJ خواهد شد. به نظر می رسد هر گونه تغییر جنگجویانه بیشتر از BoJ با در دست گرفتن فرماندار کورودا بعید به نظر می رسد و ممکن است زمانی رخ دهد که فرماندار در ماه آوریل کناره گیری کند.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله USD/JPY

اکثر افزایش‌های اخیر ین را می‌توان به ضعیف‌تر شدن دلار نسبت داد، زیرا شاخص دلار همچنان به مبارزه و تجارت در محدوده باریکی ادامه می‌دهد. این هفته رویدادهای ریسک بزرگی را به همراه دارد که می‌تواند به شکستن محدوده برای هر دو شاخص دلار و USD/JPY کمک کند. نشست فدرال رزرو و انتشار NFP می تواند مسیر مورد نیاز را به این جفت نشان دهد.

با نگاهی به آینده، فردا تعداد زیادی داده با تاثیر متوسط ​​از ژاپن داریم که می تواند فشار بیشتری بر BoJ وارد کند. این در حالی است که ما منتظر جلسه بسیار مهم FOMC هستیم که از نزدیک با تعداد مشاغل روز جمعه همراه است. تغییر ناگهانی فدرال رزرو به سمت کاهش سیاست ها یا هرگونه اعلامی به این صورت می تواند منجر به سقوط شاخص دلار به سمت نزول و افزایش USD/JPY شود.

image1.pngرابط کاربری گرافیکی، متن، برنامه، ایمیل توضیحات به طور خودکار تولید می شود

چشم انداز فنی

از منظر فنی، USD/JPY همچنان در یک روند نزولی با نزدیک شدن به خط روند باقی می ماند. در 6 روز گذشته، این جفت ارز بین سود و زیان دید در حالی که در محدوده 200 پیپ گیر کرده بود. یک شمع روزانه بالای 132.550 با آزمایش MA 50 و 200 روزه روی کارت ها، ساختار صعودی را مشاهده می کند. رد خط روند می‌تواند شاهد یک فشار پایین‌تر با ورود به پایین‌ترین سطح 127.200 باشد.

USD/JPY نمودار روزانه – 30 ژانویه 2022

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

منبع: TradingView

داده های احساسات مشتری IG: صعودی

IGCS نشان می‌دهد که معامله‌گران خرده‌فروشی در حال حاضر نسبت به USD/JPY کوتاه هستند و 59 درصد از معامله‌گران در حال حاضر موقعیت‌های فروش دارند. در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم و این واقعیت که معامله گران کوتاه مدت هستند نشان می دهد که USD/JPY ممکن است به افزایش خود ادامه دهد.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع