USD/JPY در حال سقوط به سمت پایین ترین سطح سه ماهه است


USD/JPY قیمت و تجزیه و تحلیل نمودار

  • USD/JPY همچنان با ضربان دلار در حال رقصیدن است.
  • USD/JPY وارد جعبه شد و به دنبال شکست حمایت است.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

نقطه ضعف USD/JPY از 140.00 به عنوان هدف نزولی بعدی خارج می شود

آخرین صورتجلسه FOMC در روز چهارشنبه نشان داد که چندین عضو فدرال رزرو نگران هستند که افزایش اخیر نرخ بهره ممکن است تأثیر منفی بر اقتصاد ایالات متحده داشته باشد. در این صورتجلسه اشاره شده است که کاهش سرعت افزایش ها “می تواند خطر بی ثباتی در سیستم مالی را کاهش دهد”، در حالی که دیگران خاطرنشان کردند که تعادل ریسک ها برای اقتصاد ایالات متحده “اکنون به سمت نزول منحرف شده است”. این تغییر ناچیز، همراه با سخنرانی اخیر فدرال رزرو که خواستار رویکردی محدودتر برای افزایش نرخ بهره شد، پس از ماه ها افزایش بی وقفه، باعث سقوط بیشتر دلار شد.

صورتجلسه FOMC – 1-2 نوامبر 2022

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله USD/JPY

USD/JPY همچنان در یک منطقه تثبیت کوتاه مدت باقی می ماند، اما چشم انداز فنی منفی تر به نظر می رسد. محدوده اخیر 137.70-142.60 دست نخورده باقی مانده است، اما با قیمت لحظه ای در حال حاضر در 138.38، به نظر می رسد پشتیبانی دوباره آزمایش شود. یک شکست تمیز راه را برای میانگین متحرک 200 روزه باز می کند که در حال حاضر روی 133.84 قرار دارد. USD/JPY آخرین بار در فوریه 2021 زیر 200 dma معامله شد. زیر dma 200، حمایت از رقم بزرگ در 130 وارد عمل می شود. اگر دلار آمریکا افزایش پیدا کند – چند رویداد مهم در هفته آینده منتشر می شود – آنگاه 142.60 وارد عمل می شود. مگر اینکه داده‌ها یا رویدادها دلیلی را به فدرال رزرو برای جنگ‌طلبی ارائه دهد، شکستن این سطح دشوار است.

بانک ژاپن (BoJ) – مداخله در بازار ارز

برای همه داده‌ها و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم اقتصادی DailyFX.

نمودار قیمت روزانه USD/JPY – 24 نوامبر 2022

image1.png

نمودار از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -4٪ 2% -1٪
هفتگی -8٪ 6% -1٪

معامله گران خرده فروشی در مورد USD/JPY تصمیم نگرفته اند

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 45.30 درصد معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران کوتاه به لانگ 1.21 به 1 است. تعداد معامله گران در معاملات خالص 3.24 درصد بیشتر از دیروز و 3.24 درصد کمتر از هفته گذشته است. نت شورت معامله گران 1.33 درصد کمتر از دیروز و 3.43 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های USD/JPY ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. موقعیت‌یابی نسبت به دیروز کمتر خالص است، اما نسبت به هفته گذشته کمتر است. ترکیبی از احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما می دهد تعصب تجاری USD/JPY بیشتر شد.

نظر شما در مورد USD/JPY – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع